1. leht 1-st
Õhksoojuspump vs. põrandaküte vs. radiaatorid
Postitatud: 24 Juul 2009, 11:49
Postitas M&M
Olen remontimas pisikest korterit puumajas. Välisvoodrit vahetades sai pandud ka korralik soojustus nii väljapoole kui ka sissepoole palkseinu. Kogu elamispinna suurus on ~45m2. Ja hetkel siis vaevan pead, et millise küttesüsteemi peale minna.
1. Põrandaküte veega - millist kütmisviisi valida? Müügil olevad elektrikatlad on enamasti alates 60m2-... pindade jaoks. Või panna kahesüsteemne boiler - kas see jõuaks ära kütta(eraldi teema ka selle jaoks:
viewtopic.php?f=9&t=17903)
2. Õhksoojuspump - kas seda saab kuidagi jaotada nii, et kahte erinevat tuba kütaks(uksega eraldatud)? Lisaks tuleks ju vannituba ja koridor niikuinii erladi ära kütta. Hind ja paigaldus?
3. Panna tubadesse ja kööki elektriradiaaotird ja vannituba ning koridor saavad põrandakütte?
Re: Õhksoojuspump vs. põrandaküte vs. radiaatorid
Postitatud: 24 Juul 2009, 15:45
Postitas 2korda2
Kui tõepoolest tegemist 45m2 hästi soojustatud korteriga, siis vaata pigem "odav ehitada kallis pidada" lahendusi. Tõenäoliselt on küttekulud nii väikesed, et kallimad lahendused ei jõua ennast tagasi teenida.
1. kui ajada taga odavamat lahendust, siis unusta ära - kallis ehitada ja see boilerivärk on üleüldse kahtlane. Kui lihtsalt põrandaküte kui idee meeldib, siis pigem kaabel põrandasse. Lisaks - kui juba niigi väike korter, siis vähe ruumi võtvaid katlaid niiehknaa väga valida ei ole - ioon (sisuliselt kallim moodus elektriga kütmiseks), gaas (liitumine suht kallis), õhk-vesi pump (seade jube kallis).
2. Saad, kui teed avaused, kustkaudu õhk liikuma pääseks. Või ostad 2 pumpa.
3. jah, nii saab.
Minu eelistus:
Vannituppa (ja vajadusel koridori) elektrikaabliga põrandaküte, mujale kas õhk-õhk pump või elektriradikad. Vaja enne veenduda, et vana maja kaabeldus võimaldab seda ja et oleks piisavalt ampreid EE-lt võimalik saada. Odav ehitada, mugav kasutada ja üsna lihtsalt reguleeritav.
Ka ahi on täiesti mõeldav, kui on vajalikud eeldused (korteriplaan, korsten, puude hoiukoht jne) ja kui oled valmis leppima kaasaskäivate plusside ja miinustega.
Re: Õhksoojuspump vs. põrandaküte vs. radiaatorid
Postitatud: 24 Juul 2009, 16:01
Postitas M&M
Tänud tagasiside eest!
Njah... ahjuga kütmine jääb siiski välja, sest vana oli juba päris läbi ja uut ei tahaks ehitada, sest niigi pisikene ruum jääb veelgi pisemaks.
Küsimus nüüd siis elektripõrandakütte kohta - oli mingi umbkaudne valem, et kui palju võimsust m2 kotha sellel tuli?
Re: Õhksoojuspump vs. põrandaküte vs. radiaatorid
Postitatud: 24 Juul 2009, 22:13
Postitas dumbuser
Umbes 100 W ruut, tavalises toas ja 200 pesemiskohas. See on iga esimese kaabliga kaasas kah, et kuipalju ja mis oludes. Nüüd peaks välja arvutama kuipalju võimsust selle kütte peale läheb ja siis , et kas see ka võimalik on.
Re: Õhksoojuspump vs. põrandaküte vs. radiaatorid
Postitatud: 30 Juul 2009, 19:09
Postitas flow
Vannituppa kindlasti elektrikaabliga põrandaküte. Teistes ruumides on võimalik kasutada ka infrapuna põrandakütet. Katma peaks ca 60-80% põrandapinnast ja võimsus on 200 W/m2. Eelised kaabliga põrandakütte ees on selles, et ei tõsta põrandapinda, kuna kütteelemendi paksus ainult 0,3 mm.