1. leht 1-st
Wirsbo põrandakütte toru veetoruks
Postitatud: 19 Juul 2009, 18:12
Postitas ghjk
Tere!
Mul selline mure: vaja oleks paigaldada omale suvilasse veetorustik (sisuliselt 2 segistit). Samal ajal on üle jäänud Wirsbo Pe-Pex põrandakütte toru 20x2 ja wirsbo joogiveetoru liitmikke, kas nende põhjal on võimalik lihtsam veevarustussüsteem ära teha?
Re: Wirsbo põrandakütte toru veetoruks
Postitatud: 19 Juul 2009, 18:50
Postitas arvutihdd
Süsteemi saad ära küll teha, AGA põrandaküttetoru ja veetoru on erinevad asjad. Põrandakütte toru pole mõeldud selliste rõhkude ja temperatuuri erinevuste jaoks-seega eluiga lühem. Mina ei soovita. Ajutiselt ole lahke, aga pikemas perspektiivis ei tasu kohe kindlasti asi ära, kui õnnestus peaks juhtuma. MIne poodi ja kuluta see 12.- meeter ning maga rahuliku südamega. 2 segisti jaoks pole nagu eriti hull väljaminek ...
Re: Wirsbo põrandakütte toru veetoruks
Postitatud: 20 Juul 2009, 11:05
Postitas Kalvis
Ammu kasutusel alupex toru selleks. Rõhku kannatab igal juhul ja ei tea ühtegi füüsilist põhjust, miks ta ei pea võrreldes veetoruga vähem vastu pidama.
Re: Wirsbo põrandakütte toru veetoruks
Postitatud: 21 Juul 2009, 00:50
Postitas krusspea
mul juba 7-8a pole probleemi kuskilt ei tilgu kui liitmike ja üleminekuid üle lase käija
Re: Wirsbo põrandakütte toru veetoruks
Postitatud: 21 Juul 2009, 08:31
Postitas sky
Eelmisi postitusi arvestades peab mainima, et Uponor Wirsbo toru ning alupex toru on kaks eri asja.
Wirsbo materjaliks on ristsillatud polüetüleen, tegemist on nn. pex A toruga. Alupexi puhul on plastikihtidele lisaks ka alumiiniumi kiht. Kui alupexi saab tavaliselt rakendada nii põrandkütte kui joogivee süsteemides, siis pex-i puhul on vee toru ( 10 bar ) ja küttetoru ( 6 bar ) erinevad. Erinevused peale seinapaksuse on ka materjaliomadustes. Põrandkütte toru kasutamine veetoruna on riskantne.
Küll aga võib kasutada samu liitmikke, laiendatavate rõngastega ühendussüsteem ( Q&E ) töötab mõlemal juhul.
Edu soovides.