1. leht 1-st
Radoonikiirgusest
Postitatud: 18 Nov 2005, 17:22
Postitas juhm
Kui kallis on radoonikiirgusega krundil maja ehitamise juures nö kiirguse väljasuunamine?
Postitatud: 18 Nov 2005, 19:14
Postitas teine juhm
kas radoon veel kiirgab ka või ronib maapeale ainult gaasilises olekus?
Postitatud: 18 Nov 2005, 21:23
Postitas andres
Kuskil ehitusraamatus oli tehtud üks joonis radooniohtlikusse piirkonda maja ehitamisest. Nimelt betoonpõranda alla paigutati killustikalusesse aukudega ventilatsiooni toru, millest imeti õhk, kas siis ventilaatoriga või loomuliku väljatõmbega (korstna vent. lõõr) välja.
Kõige lihtsam on aga ehitada maja alt tuulduvana, näiteks postvundamnet. Lintvundamenti on kindlasti vajalik rajada tuulutusavad.
Postitatud: 26 Apr 2006, 14:40
Postitas Virgo
Tekita keldrisse üle- või alarõhk.
Postitatud: 09 Okt 2006, 23:29
Postitas sinilind
Radooni värk on rohkem materjali maaletooja ülespuhutud teema. Ise nad toovad materjali maale, ise müüvad, ise teevad hiljem kontroll mõõtmisi ja veel lisaks sellele üli kulukas lugu. Kui kilemüüja suudab teha ettekirjutuse, et pead kasutama tema kilet oled omadega ülimalt pigis, sest vähe et pead hiljem talt kile ostma, pead ka kõik lisa temalt tellima- torude kraed ja teibi. Suht kallis lõbu.
Postitatud: 10 Okt 2006, 10:21
Postitas Chef
radooni maksimaalset lubatud taset hoones käsitleb eesti vabariigis kehtiv normdokument, seega see ei ole "ülespuhutud teema". müügimehed haaravad lihtsalt võimalusest. eelkõneleja mõtet jätkates on autode kohustuslik kindlustus ka kindlustusfirmade "ülespuhutud teema".
Postitatud: 10 Okt 2006, 10:37
Postitas sinilind
Elasid vanasti hoones kus oli radoon ja ei teinud väljagi. Nüüd järsku hakkati huvi tundma. Kui süvened , kas on võimalik seda ka tõkestada, saad peagi aru , et suht mõtetu teema. Kata kinni põrandaalust kuidas tahad- peagi tekivad mikropraod ja siis ei ole tehtust asja. Samas tuleb väljast teda rohkem kui hoonest seest. Hoones sul betoon põrand, mis praktiliselt ongi radooni tõke.
Postitatud: 10 Okt 2006, 10:46
Postitas Chef
jutt õige, ei ole mina enne muretsenud radooni pärast, ei muretse praegu ja ega ei hakka arvatavasti muretsema ka. aga sellise suhtumisega teatud valdkondades läbi ei saa ning tuleb lähtuda normidest. kinnikatmisest eriti asja ei ole tõesti, lahendused siin juba antud, kas põrandaalune tuulduma, keldrisse ülerõhk. ohtlikeim koht on siiski kelder, kus radoon kipub kogunema väikesel alal.
Re:
Postitatud: 25 Mär 2008, 16:37
Postitas Egau
sinilind kirjutas:Elasid vanasti hoones kus oli radoon ja ei teinud väljagi. Nüüd järsku hakkati huvi tundma. Kui süvened , kas on võimalik seda ka tõkestada, saad peagi aru , et suht mõtetu teema. Kata kinni põrandaalust kuidas tahad- peagi tekivad mikropraod ja siis ei ole tehtust asja. Samas tuleb väljast teda rohkem kui hoonest seest. Hoones sul betoon põrand, mis praktiliselt ongi radooni tõke.
Elasid vanasti koos radooniga ja surid kopsuvähki!
Nüüd on leitud, et üks suuremaid kopsuvähi tekitajaid just radoon ongi. Selleks, et teada saada, kas hoones on radooni või mitte, saab seda mõõta. Mõõtja saab kas laenata või osta endale päriseks Taldendist:
http://www.taldent.ee/est/med/radoon/
Betoon ei pea radooni kinni. Radoon on õhust raskem ja koguneb seetõttu just peamiselt keldritesse. Õues selle mõju on praktiliselt 0, kuna tuul puhub gaasi laiali.