1. leht 1-st

Millist küttesüsteemi valida?

Postitatud: 16 Apr 2004, 18:11
Postitas Liisa
Tere! Plaanis hakata ehitama maja, kuid ei suuda kuidagi otsustada, millilst küttesüsteem-i paigaldada. Tahaks võimalikult hooldusvaba, kuid samas mitte väga kulukat ( elektrikütet seega ei tahaks). Gaasi kahjuks läheduses pole. Maja tuleb Aerocist, kahekordne, umbes 200 ruutu. Ise oleme mõelnud vesipõrandakütte peale, mida siis omakorda kütaks mingi katel. Äkki keegi oskab soovitada efektiivset varianti, oleksin väga tänulik!

Millist küttesüsteemi valida?

Postitatud: 17 Apr 2004, 14:05
Postitas tom
Kui elektri ja gaasi soovi ei ole, siis ega palju muid varjante ei ole, kuna elektrit kulutab piisavalt ka maaküte, ja dioodküte. Seega paigaldage puugaasi katel koos akumulatsioonipaagiga

Millist küttesüsteemi valida?

Postitatud: 21 Apr 2004, 11:07
Postitas JK
Väidetavalt maakütte peaks olema selline hea asi, kuid alginvesteering on suur.
<BR>Küsiks privvatselt kes seda Aerocist maja ehitama hakkab ja kas soojustamine on ka plaanis? Suur tänu!

Re: Millist küttesüsteemi valida?

Postitatud: 06 Mai 2006, 22:40
Postitas Külaline
tom kirjutas:Kui elektri ja gaasi soovi ei ole, siis ega palju muid varjante ei ole, kuna elektrit kulutab piisavalt ka maaküte, ja dioodküte. Seega paigaldage puugaasi katel koos akumulatsioonipaagiga
Kui valida täisvõimsusega soojuspump, siis on kulutused puuküttega praktiliselt võrdsed. Täisvõimsuse all mõtlen seda, et lisaelektrit ei kasutata ei kütte ega tarbevee tootmiseks. Puugaasi katel koos akupaagiga + korsten + muu tuleb investeeringult pea sama kah.

Postitatud: 07 Mai 2006, 19:52
Postitas aare
oot-oot-oot
liida kokku ikka kõik investeeringud, siis tuleb vahe pea 50-100 tuh kr.

Postitatud: 09 Mai 2006, 15:37
Postitas xil
Vähemalt praeguste hindade puhul tuleb maasoojuspumba ekspluatatsioon (elekter + hooldus) odavam, kui tahkekütte hind + ekspluatatsioonikulud. Kui osta Tallinnas tahkekütet (va kivisüsi ja järelkuivatamist vajav puit), tuleb isegi õise elektri kWh umbes sama hinnaga.
Aga maasoojuspumba hind+paigaldus tõesti ligi 100T kallim, kui katel + akupaak + 1-lõõrine korsten.

Postitatud: 13 Mai 2006, 15:08
Postitas Kalvis
Ei ole nõus. Tahkekütusega on võimalik saada kõige odavam küte.

Postitatud: 13 Mai 2006, 21:08
Postitas hannes
Küttekuludest minu poolt nii palju:
Gaas 0,35 kr/kWh
Halupuu 0,35 kr/kWh Investeering 80000 kr. Oleneb muidugi kust halgusid saab, ekspluatatsiooni kulusid ei sisalda. Kui hakkata siin kütmiseks kuluvat aega ka arvestama siis tuleb üks jama välja. Selge see, et see kes omale halupuudega kütte paneb peab üli töökas inimene olema ja omama ka kütmiseks aega.
Maaküte 0,35 kr/kWh . Investeering 150000kus juures osavõimsusega soojuspump tuleb ikka tavaliselt aasta keskmiselt odavam kui täisvõimsusega.
Puidugraanul 0,45 kr/kWh Investeering korralike seadmete puhul u. 100000 kr koos km.

Parandage kes omab infot. Mul ka huvitav.

Postitatud: 21 Mai 2006, 22:41
Postitas smargus
ma ei taha teise inimese teemat risustada, kuid mida arvavad inimesed nn. Propaani vedelgaasi kütte võimalusest?
Endal just see probleem, et gaasitrass on valmimas Fortumi jutu järgi orieneeruvalt 1 aasta pärast. Selle ajani vajan aga mingit küttesüsteemi. Nad (Propaan) pakuvad nö. rendimahutit, mis siis uuesti ära viiakse, kui leping lõpetada, rent kuus oli kui õieti mäletan 320eeku.
Pole eriline guru igasugu arvutuste koha pealt, kuid leidsin et majas, mis fibost koos 150mm soojustusega ja puitalu akendega ja vesipõrandakütte + radikatega, kus 165m2 kasulikku pinda, peaks sellise tuleviku stsenaariumi kohaselt vedelgaas olema kõige mõistlikum valik. :? sest sellisel juhul vajaks gaasikatlas vahetamist ainult düüsid (suuremate düüside vast, mis maagaasi läbi laseks).
ärge kõvasti lööge, kui olen oma mõtetega väga metsas :oops: