1. leht 1-st

tööohutus ja kiivri kandmine

Postitatud: 20 Mai 2009, 17:13
Postitas andrei000
Millistel juhtudel ei pea objektil kaitsekiivrit kandma, kui objektiks on siseruumid? Millises seaduses on see ära toodud? Töötervishoiu ja tööohutuse nõuetes oli ainult märgitud kiivri kandmise kohustus objektil.

Re: tööohutus ja kiivri kandmine

Postitatud: 20 Mai 2009, 19:30
Postitas aivar0102
Käi kiivriga, harjud ära. :hello:

Re: tööohutus ja kiivri kandmine

Postitatud: 20 Mai 2009, 19:56
Postitas andrei000
Asi pole selles. Testi küsimus selline.

Re: tööohutus ja kiivri kandmine

Postitatud: 01 Juun 2009, 19:02
Postitas liiga karm nôue vist
andrei000 kirjutas:Millistel juhtudel ei pea objektil kaitsekiivrit kandma, kui objektiks on siseruumid? Millises seaduses on see ära toodud? Töötervishoiu ja tööohutuse nõuetes oli ainult märgitud kiivri kandmise kohustus objektil.
Ma ise maaler, seega kiivriga efektiivsus langeb tugevalt...
Yldiselt oleneb platsijuhtidest kiivrikasutamise järelevalve. Kui ikka oht siseruumis puudub, siis enamik juhtidest saab aru, et näit lage tehes effektiivsus langeb ja keha väsib.
Vôid panna kiivri enda juurde maha ja kui tuleb kuri kontroll, ytle et korraks....
Igatahes minumeelest peaks iga pro ise riskisuurust hindama...

Re: tööohutus ja kiivri kandmine

Postitatud: 02 Juun 2009, 09:26
Postitas 2korda2
Kui iga pro ise riske hindama hakkab, siis ongi objektil bardakk. Kui sulle kivi pähe kukub ja surma saad, siis ise olid loll aga tööohutuse eest vastutaja võib selle eest kinni minna.

to:2korda2

Postitatud: 02 Juun 2009, 13:29
Postitas Külaline
2korda2 kirjutas:Kui iga pro ise riske hindama hakkab, siis ongi objektil bardakk. Kui sulle kivi pähe kukub ja surma saad, siis ise olid loll aga tööohutuse eest vastutaja võib selle eest kinni minna.
Ma ei tea kas töötad ehituses vôi kommid siin niisama.
Objektide siseeskirjad panevad ESMASE kohustuse turvavahentite kasutamise töölise vastutusalasse, siis juhi. Nii, et esmajärjekorras on see töölise(ja ta naise/pere) dragöödia, kui juhtub tööônnetus. Seega peab iga pro ise teadma oma riske.
Paljud ohutusreeglid on yledimensioneeritud. Näiteks sooviti Rootsis tulekahj vähendada seadustades vähemalt 2 tulanduri kohustuse elamutes. Noh, kas siis tulesurmad vähenesid??? Ei, surma said ikka jood/narkarid, kes ei vahetanud patareisid/olid liiga pilves.
Samas on pliiatsist imetud eeskirjad, mis ei ole elulised ohuks demokraatiale, kuna inimesed hakkavad seadustest vähem hoolima.
Ehitusvaldkonnas on veel ulmelised seadused muusikatööstusega seotud. Näitex ei tohi obj mängitada kôvasti raadiot jne(yhel Enköpingu objektil)...
Yldiselt muutuvad eeskirjad kiiresti ja iga PRO ise otsustab, mis hää, vôi mis aja jooksul hääbub.
Näit niiskete ruumide eeskirjad muutuvad pidevalt. Iga kord kuulutatakse, et "nii tehakse ôigesti". Huvitav, kas endised reeglid olid valed vôi?
Muidugi lihtsam on elada, kuuletudes automaatselt ylevaltpoolt korraldustele, nagu Venes.
Edu