1. leht 2-st
Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 16:21
Postitas xjan
Tere
Plaan rajada ehitatavale majale korsten õue - L-kujulise maja sisenurka. Vaja 2 lõõri kaminale I ja II korrusel. Kas leidub sobivaid, soojustatud mooduleid, mis selleks sobivad või on õigem variant mingi muu lahendus? Korsten oleks viimistletud ideekohaselt tellisvoodriga.
Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 19:08
Postitas leiutaja
Sama teema huvitab mindki. Ei ole ise sellist infot kuskilt leidnud. Meie kliimas tundub asi muidugi kahtlane. Külm ja soe vahaldumise terve kütteperioodi jooksul. Lisaks veel vihm. Äkki laguneb samamoodi ära nagu korstnapits. Muidu moodulkorstendel peaks kivivill iseenesest sees olema. Ei usu et ükski mees siin foorumis sellist korstent üldse teinud on. Seega on ka kahtlane et keegi üldse vastab. Siit sulle palve, et kui midagi teada saad, siis pane siia kirja. Vastan samaga.
Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 19:34
Postitas kaminahi
Pole siin miskit ebaloomulikku ja kui veel just tellisvooder ümber tuleb siis korstnatoru keskele, vooder ümber ja vahe soojustust täis. Soojustus tuleb teha nii, et see kestaks seal. Lihtsaim viis ja materjal fibo kruus.
Kas ei ole piisavalt palju mööda majade seinu sooksvaid moodulkorstnaid...
Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 19:46
Postitas Mortis
leiutaja kirjutas:Sama teema huvitab mindki. Ei ole ise sellist infot kuskilt leidnud. Meie kliimas tundub asi muidugi kahtlane. Külm ja soe vahaldumise terve kütteperioodi jooksul. Lisaks veel vihm. Äkki laguneb samamoodi ära nagu korstnapits. Muidu moodulkorstendel peaks kivivill iseenesest sees olema. Ei usu et ükski mees siin foorumis sellist korstent üldse teinud on. Seega on ka kahtlane et keegi üldse vastab. Siit sulle palve, et kui midagi teada saad, siis pane siia kirja. Vastan samaga.
Moodulkorstnaga saaks asja ära lahendada küll. Sisemine suitsugaasi toru on happekindlast keraamilisest materjalist, mida ümbritseb tulekindel vill ja seejärel mantelplokk (Schiedel Rondo Plus). Kui korsten on valmis laotud, siis võib korstent erinevate kivimaterjalidega viimistleda või ümber laduda. Kivi valikuid on päris palju. Moodul korstnatest soovitan "Schiedel" moodulkorstent (schiedel.ee - prn mnt 139) Ise võin aidata teil selle korstna koos viimistlusega püsti panna. ( Vt tehtud töid:
www.hot.ee/donejobs . Oman ka ahjuvalmistaja ja potsepa kutsetunnistust. Ardi.
Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 20:21
Postitas leiutaja
Mis toru see peaks olema?
Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 21:16
Postitas kaminahi
leiutaja kirjutas:korstnatoru keskele, vooder ümber ja vahe soojustust täis. Soojustus tuleb teha nii, et see kestaks seal. Lihtsaim viis ja materjal fibo kruus.
Mis toru see peaks olema?
Korstnatoru. Kaminale 200 mm. Küsi mida müüjad pakuvad ja usalda neid...aga kontrolli

Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 22:25
Postitas hundipoeg
vabandan, et teemasse sekkun, aga kas see välimine kivi sel korstnal võiks olla ka näiteks paekivi ja kas siis need moodulblokid kindlasti vajalikud? Kas paremad Schiedel või Fibo? Mis kummagi miinused ja plussid?

Re: Korsten õue
Postitatud: 08 Apr 2009, 22:54
Postitas leiutaja
Kuidas selline korsten seinaga seotakse ja ka üldse seotaksegi? Kuidas teha slepe? Läheb ju see sinna korstnasse läbi seina ja tekitab korraliku külmasilla.
Re: Korsten õue
Postitatud: 10 Apr 2009, 01:11
Postitas leiutaja
Küsin ikkagi veel sama küsimuse, et kas selline korsten väljapool maja (6-7 m kõrge) peab olema maja seinaga seotud, või seisab selline toru ka ilma toestuseta püsti? Veel tekkis selline mõte, et kas oleks äkki võimalik mingi vana vent. toru ümber, kuhu korstnatoru koos soojendusega sisse mahub, lausa betoonist kest valada? Viimistlus tuleb ju peale niikuinii. Kuidas arvutada korstna vundamenti?
Re: Korsten õue
Postitatud: 11 Apr 2009, 19:51
Postitas Leevi
leiutaja kirjutas:Küsin ikkagi veel sama küsimuse, et kas selline korsten väljapool maja (6-7 m kõrge) peab olema maja seinaga seotud, või seisab selline toru ka ilma toestuseta püsti? Veel tekkis selline mõte, et kas oleks äkki võimalik mingi vana vent. toru ümber, kuhu korstnatoru koos soojendusega sisse mahub, lausa betoonist kest valada? Viimistlus tuleb ju peale niikuinii. Kuidas arvutada korstna vundamenti?
Vastupidi, kui korsten asetseb väljaspool maja piirdeid, siis ta ei tohigi majaga kuidagi seotud olla. Korstna tarvis valada korralik vundament ja siis müürida korsten. Lihtne.
Re: Korsten õue
Postitatud: 11 Apr 2009, 22:04
Postitas kaminahi
Kuna sellise korstna sisemine suitsutoru on väliskestast soojusisoleeritud ,pluss väline aktiivne jahutus, siis pole minu arvates mingit vastunäidustust lappida korstna tellisvooder lausa kiviseotises seina müüritisega. Halvema kartuses võib küll seotise teha traatankrutega kuid vundament peaks korstnal olema mõlemal juhul ühine. Kui aga lahendada korstnaehitus metallist moodulkorstnana, siis leiate müügifirmade kodulehelt ka kinnitusviisid. Ikka seina külge kinnitatult , kui ei taha trosse vedada

Re: Korsten õue
Postitatud: 11 Apr 2009, 22:21
Postitas juhan
Tere!Panen ühe pildi netist.Tegelikult on küsimus selles,millist maja tahad ehitada.Kui ikka asi kipub keeruliseks minema,siis arhitektist ei pääse,sest siit võid ainult ideid visandiks leida.Lisan teemaalgatajale ka ühe L-kujulise maja korstna.Kivimajas võib korstna ehitada seinakonstruktsiooniga seotises.
Re: Korsten õue
Postitatud: 12 Apr 2009, 18:44
Postitas leiutaja
Tänud kõigile vastajatele. Sain niipalju targemaks, et kuna maja ei tule kivimaja, siis korsten ei pea seinaga seotud olema. Ei saanud aga vastust küsimustele, et kui suur sellise ühe lõõriga korstna vundament peab olema ja et kas korstna kest võiks ka valatud olla? Kuidas on kõige parem suitsutoru läbi seina viia? Oleksin selle teabe eest väga tänulik ja siis võiksin ka ehitusloa taotluse sisse anda.

Kõik muu on juba paika mõeldud. Maja ise lihtne- tavaline karp + tuulekoda. Kokku ~ 40m2. Selline maja maal ei vaja põhjalikku projekti. Piisab lihtsast joonisest mõõtkavaga.
Re: Korsten õue
Postitatud: 12 Apr 2009, 21:47
Postitas xjan
Tänud vastajatele. Kui kasutada Schiedel mooduleid, millel soojustus juba olemas, kas on eraldi veel mooduli ja tellisvoodri vahele ka mõtekas soojustus panna? Kivimaja, siis võiks ikka selle välisvoodri maja seinaga rahulikult siduda saan aru, kuna korstnatoru mängib eraldi kestas.
Minu projekteeritava maja 3D mudelist pilt, kus tulevane korsten ka näha:

Re: Korsten õue
Postitatud: 12 Apr 2009, 22:01
Postitas kaminahi
Ei näe olulist vajadust lisasoojustusel aga paisumispilu peab küll jätma. See jääb aga kivide möötusi arvestades üldjuhul niigi.
Kaugel kaminate valimisel olete?

Re: Korsten õue
Postitatud: 13 Apr 2009, 10:00
Postitas leiutaja
Suur tänu,xjan, pildi eest. 3D programmid teevad elu palju lihtsamaks. Kahjuks ei saa ma enda lynuxile sellist peale. Proged täitsa võtta, laeb üles ka aga arvutil ei õnnestu muudatusi rakendada. Peab spetsialisti juurde viima. See selleks. Kui sa oled omale sellise piraka korstna projekteerinud, siis oled kindlasti ka vundamendi projekteerinud. Ehk jagad seda tarkust ka minuga. Sellist asja ei julge oma peaga teha. Tahaks veel mingi looduskivi ka peale panna ja seega tuleb korstna kaal ikka üpris jõhker. Mitte ei tahaks, et see korsten ümber kukuks. Maa on savimaa. Kraavi kaevates selgus, et ikka puhas savi. Aga mitte vedel vaid suht kõva. Kas sul tuleb küttekeha vastu seina või jääb õhuvahe ka vahele?
Re: Korsten õue
Postitatud: 13 Apr 2009, 11:44
Postitas xjan
Mina vaid esitan soove

ja proovin kõrvalt tarkust uurida, et arhitekte kontrollida igaks juhuks. Mul on eskiis valmis ja käib töö eelprojekti kallal. Vundamendi arvutusi veel ei ole, need tulevad konstruktiivse projekti käigus härralt insenerilt ca. suvel. Tulekoldeks tuleb 99% tõenäosusega miski "klaasuksega metallkobakas, millel kips ümber". II korrusele tuleb "kaminavalmidus", esimese hooga tõenäoliselt seda ei paigalda üldse.
Re: Korsten õue
Postitatud: 13 Apr 2009, 13:06
Postitas hundipoeg
xjan kirjutas:Mina vaid esitan soove

ja proovin kõrvalt tarkust uurida, et arhitekte kontrollida igaks juhuks. Mul on eskiis valmis ja käib töö eelprojekti kallal. Vundamendi arvutusi veel ei ole, need tulevad konstruktiivse projekti käigus härralt insenerilt ca. suvel. Tulekoldeks tuleb 99% tõenäosusega miski "klaasuksega metallkobakas, millel kips ümber". II korrusele tuleb "kaminavalmidus", esimese hooga tõenäoliselt seda ei paigalda üldse.
tohib mõne rumala küsimuse? miks see "metallkobakas" kütekoldeks hea on? mis sulle selle juures meeldib? oot kas sul see plaanitav korsten moodulkorsen? igal juhul küsin seoses selle moodulkorstnaga, et kas tohin asendada selle moodulbloki seal paekividest laotisega või blokk ikka sisse ja siis paelaotis ümber?
Re: Korsten õue
Postitatud: 13 Apr 2009, 17:14
Postitas xjan
Kamin on meeleoluks ja maasoojusega põrandakütte toetamiseks kui väga kiirelt külmaks läheb. Kütmiseks, tean, on teistsugused lahendused.
Re: Korsten õue
Postitatud: 17 Apr 2009, 00:31
Postitas leiutaja
Kas siis tõesti keegi ei ole sellise korstna vundamenti teinud ega oska selle kohta midagi öelda? Üldse on näha, et siin vestlevad potsepatööst kolm-neli pottseppa, ehitusest kolm-neli üldehitajat , samapalju elektrikke, puuseppi ja torujürisid. Ja ongi kõik. Ennem kui kommenteerimiseks ei pidanud sisse logima, oli siin vastajaid ja soovitajaid kordades rohkem. Et siin mõnikord päris tuliseks läks, oli vahel isegi huvitav ja naljakas. Iga mees kes siia satub ja kellel olekski midagi asjalikku öelda, ei viitsi ennast lihtsalt registreerima hakata ja lahkub. Olen käinud ka mitmel teisel ehitus ja ka pottsepafoorumil, ja igal pool kus on vaja end registreerida on asi ära vajunud ja võib näha viimaseid postitusi aastast 2005. Äärmisel juhul ka kuu aja vanuseid üksikuid teemasid , mis on reeglina vastamatta. Kahju kui siin sama juhtuks.
Re: Korsten õue
Postitatud: 17 Apr 2009, 09:59
Postitas veebimeister
leiutaja kirjutas:Kas siis tõesti keegi ei ole sellise korstna vundamenti teinud ega oska selle kohta midagi öelda? Üldse on näha, et siin vestlevad potsepatööst kolm-neli pottseppa, ehitusest kolm-neli üldehitajat , samapalju elektrikke, puuseppi ja torujürisid. Ja ongi kõik. Ennem kui kommenteerimiseks ei pidanud sisse logima, oli siin vastajaid ja soovitajaid kordades rohkem. Et siin mõnikord päris tuliseks läks, oli vahel isegi huvitav ja naljakas. Iga mees kes siia satub ja kellel olekski midagi asjalikku öelda, ei viitsi ennast lihtsalt registreerima hakata ja lahkub. Olen käinud ka mitmel teisel ehitus ja ka pottsepafoorumil, ja igal pool kus on vaja end registreerida on asi ära vajunud ja võib näha viimaseid postitusi aastast 2005. Äärmisel juhul ka kuu aja vanuseid üksikuid teemasid , mis on reeglina vastamatta. Kahju kui siin sama juhtuks.
minu arust on siin arutelu nüüd läinud siiski asjalikumaks. Enne toimus siin foorumis suhteliselt mõttetu ärapanemiskonkurss, mis tõsi jah, väljendus vastuste-vastajate kvantiteedis mitte kvaliteedis.
Re: Korsten õue
Postitatud: 17 Apr 2009, 10:12
Postitas kaminahi
Kindlast oleks suurem punt oma kogemusi jagavatest ja ühiselt mõtlevatest ametivendadest parem aga ju siis ei olda valmis ennast paljaks võtma ja lihtsat luuletuste lugemine pole teemat arendav vaid solkiv. Äkki siiski edaspidi leidub innovatiivse aasta nakatatuid.
On aga liig nõuda pottsepalt ahju või korstna vundamendi projekti, sest nii see ei käi kohe mitte.
Re: Korsten õue
Postitatud: 17 Apr 2009, 11:48
Postitas leiutaja
Ei taha kahe viimase postituse autoritega kuidagi nõus olla. Toon siin näiteks teema: ''valatud soojapidav sein''- betoonitoodete all, mille ma algatasin. Ärapanemist oli küll kõvasti aga usun et teema kujunes huvitavaks diskussiooniks ja lõpptulemuseks oli ka palju häid, kuigi erinevaid, lahendusi. Mis puutub väitesse, et ahju või korstna vundamenti pottsepalt nõuda on liig, (ma olen küll pottsepanduses suht võhik) siis kõlab see minu jaoks umbes nii, et kingsepa liistud peaks puusepp tegema.

Ehk annate siis nõu, et millise peateema all selle teema peaks üles võtma?
Re: Korsten õue
Postitatud: 22 Apr 2009, 20:03
Postitas leiutaja
korstnatoru keskele, vooder ümber ja vahe soojustust täis. Soojustus tuleb teha nii, et see kestaks seal. Lihtsaim viis ja materjal fibo kruus.
Sellise variandi kohta arvas üks mees ''ehitusabi'' foorumis et:
Väga rumal mõte! Kui toru soojeneb lükkab see ennast üles ja fibo vajub alla, kui jahtub üritab toru saba üles venitada, kuna fibo ülespoole enam ei liigu lõppeb sellega, et toru rebeneb ja fibo voolab sulle ahju! Korduvalt nähtud sellist lollust. Kunagi mingi väidetav korstnaspets tegi selliseid korstnasisusi. Pärast nutad ja kirud. Milleks sulle see soojustus seal sees?
Mida arvata? Kummal mehel on õigus?

Re: Korsten õue
Postitatud: 22 Apr 2009, 20:16
Postitas rokikas
leiutaja kirjutas:korstnatoru keskele, vooder ümber ja vahe soojustust täis. Soojustus tuleb teha nii, et see kestaks seal. Lihtsaim viis ja materjal fibo kruus.
Sellise variandi kohta arvas üks mees ''ehitusabi'' foorumis et:
Väga rumal mõte! Kui toru soojeneb lükkab see ennast üles ja fibo vajub alla, kui jahtub üritab toru saba üles venitada, kuna fibo ülespoole enam ei liigu lõppeb sellega, et toru rebeneb ja fibo voolab sulle ahju! Korduvalt nähtud sellist lollust. Kunagi mingi väidetav korstnaspets tegi selliseid korstnasisusi. Pärast nutad ja kirud. Milleks sulle see soojustus seal sees?
Mida arvata? Kummal mehel on õigus?

Pottsepp ma ei ole aga seda lugedes tekkis küsimus kuidas seal korstna soojenedes vaba ruumi võib tekkida. Kas toru läbimõõt tõesti soojenedes väheneb ja veel nii palju et fibo vajub alla

. Usskumatu

.