1. leht 1-st
Taluköögi kivipõrand
Postitatud: 15 Mär 2009, 23:06
Postitas nupumees
Taastan ühte maamaja ja ei oska midagi köögipõrandaga peale hakata. Põrand on kivist, üsna pragusid täis ja kohati betoon murenenud, kõrguste erinevus on muljetavaldav. Vana põrand on külm ja kole - Ilmselt on paljudel sama probleem olnud. Andke nõu mida sellise vana põrandaga võiks ette võtta ja mida teie teinud olete?
Re: Taluköögi kivipõrand
Postitatud: 19 Mär 2009, 21:05
Postitas nupumees
Ise kaalun sellise variandi vahel, et küttekaabel maha ja isetasanduva seguga üle.
Kas peno isolatsiooniks on tingimata vajalik?? Soe tõuseb ju alati üles, milleks alla isolatsiooni vaja on?
Re: Taluköögi kivipõrand
Postitatud: 20 Mär 2009, 00:27
Postitas arvutihdd
Soe tõuseb jah ülesse, aga selle all olev külm tõuseb samuti ülesse sinu sooja kaabli ümber soojendama. 100 peno, kile, võrk, kaabel betoon. Saad sooja põranda ja hoiad küttekuludelt 10 kordselt kokku .
Ega sa elatuseks seda taastamist tee?
Re: Taluköögi kivipõrand
Postitatud: 20 Mär 2009, 16:54
Postitas keemik
Soe õhk tõuseb ülespoole. Külm ei levi mitte kuhugi, energia ligub ikka soojalt kehalt külmale, oleks vastupidi oleks alles hea, aga termodünaamka on selline inimvaenulik. Aga 100 mm on liialt vähe, kui pannakse küttekaabel, sest suur osa sooja pistab plehku. Devi kaablite paigaldusjuhises soovitatakse ka 150+ mm. Kui kaablit ei pane, piisab ka sajast, ehk on natuke jahedam põrand. Ja isetasanduv läheb kalliks min 5 cm plaadi valamiseks. Algusel vala plaat ära ja siis vajadusel, sõltuvalt mis sinna peale tuelb ja kuidas valamine läks, isetasanduv peale.
Re: Taluköögi kivipõrand
Postitatud: 21 Mär 2009, 04:32
Postitas .td
keemik kirjutas:Soe õhk tõuseb ülespoole. Külm ei levi mitte kuhugi, energia ligub ikka soojalt kehalt külmale, oleks vastupidi oleks alles hea, aga termodünaamka on selline inimvaenulik. Aga 100 mm on liialt vähe, kui pannakse küttekaabel, sest suur osa sooja pistab plehku. Devi kaablite paigaldusjuhises soovitatakse ka 150+ mm. Kui kaablit ei pane, piisab ka sajast, ehk on natuke jahedam põrand. Ja isetasanduv läheb kalliks min 5 cm plaadi valamiseks. Algusel vala plaat ära ja siis vajadusel, sõltuvalt mis sinna peale tuelb ja kuidas valamine läks, isetasanduv peale.
100 mm kohta vähe ei saa küll öelda ! 150 muidugi parem, aga 100 on täiesti piisav. Need kaod ei ole võrreldes 150 nii metsikud, aga jah 150 on parem. Võid ka 300 panna kui tahad

Ning ikka betooniga valu ja kaabel kohe sisse, isetasanduv on ikka mega kallis, ega sellele kaablile mingist cm piisa vaid ikka korralik valu teha. Selle cm peal k2id, siis kr6psub nagu vahvel jala all.
Muide polegi nagu eriti näinud, et põrandate puhul üle 100 mm penot kasutatakse. Enamasti ikka 100mm või s22stuehitustes ka perimeeter 100m ja ülejäänu 50mm, mis on kahtlemata puudulik.
Kui ilma penota paned, siis nagu keegi mainis poeb külm kaabli ümber kerra ja kütad end lolliks. Isegi 10mm annaks juba märgatava tulemuse, kui põranda maapinnast ära isoleerid. Planeet saab enda kütmisega suurepäraselt hakkama ja pole inimese abi vaja
