1. leht 1-st

Radiaatoriga kütmine

Postitatud: 15 Mär 2009, 21:28
Postitas tarvo29
Tere,

Mul on tööruum, mis on 6 ruutmeetrit ja 2.5 m kõrge, soojustust eriti ei ole, talvel oli keskmine temperatuur umbes 10 soojakraadi. Tahaks ruumi soojaks saada (toatemperatuurile)
Küsimus siis selline, et kui ma sinna 1000 w õliradiaatori paigaldaksin, mis võiks siis olla kuu elektrikulu, või oleks odavam ruum paremini soojustada?
Ja kui on valida õliradiaatori ja konvektori vahel, siis kummal on väiksem elektrikulu?

Tänan.

Re: Radiaatoriga kütmine

Postitatud: 15 Mär 2009, 21:38
Postitas ishwar
õliradiaatoril ja konvektoril(eeldusel et lihtne konvektor mitte programmkelladega või kronokaardiga) sama kulu, ise paneksin õlika kuna konvektor kuivatab õhu ära ning konvektorile eriti tolm jne ei meeldi(sõltub tööruumi otstarbest)
500W radiaator piisab sulle sinna täiesti. - kuukulu ca 160.- ringis

Re: Radiaatoriga kütmine

Postitatud: 15 Mär 2009, 22:55
Postitas Küülaline
Ürita oma peaga ka natuke mõelda, ei tee paha. Kui elektri hind on näiteks 1 kr/kWh ja sinu 1000W radikas uhab 10 tundi järjest, kulub 10 krooni päevas. Nüüd arvuta juba sulle sobivate andmetega ise.

Re: Radiaatoriga kütmine

Postitatud: 16 Mär 2009, 14:08
Postitas tarvo29
Tänan ishwar, seda ma tahtsingi teada. Ning ta ei uha ju 10 h järjest, siis kui saavutab vajaliku temp, siis ju lülitab välja niikauaks kuni jälle vaja soojendada.

Re: Radiaatoriga kütmine

Postitatud: 16 Mär 2009, 18:41
Postitas Külaline
Paraku ei ole kütteks kulutatava elektrienergia hulk sõltuvuses mitte küttekehast vaid küttevajadusest e. soojuskaost. Teisisõnu välispiirete pindalast nende soojusjuhtivusest ja temperatuuride vahest (temp . ühel ja teisel pool piirdeid). Küttekeha võimsus valitakse selline mis suudab soojuskadu ületada ka reaalselt esineva suurima temperatuuride vahega (ainuke muutuv suurus selles valemis). Muidugi lisandub sellele veel soojuskadu läbi ventilatsiooni ja ka uste akende avamisel. 100W/rm on jah võimsus mida tavaliselt rakendatakse halvasti soojustatud nõukaaegse elamu puhul aga nagu rusikareeglitega ikka ei pruugi see igakord kehtida. Nii et pigem võimsam (energiakulu ei muutu) .