1. leht 1-st

salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 21 Veebr 2009, 00:56
Postitas mõttepaus
kas sellist süsteemi kannatab ehitada.praegu kütan iga päev ahju ja pliiti umbes poolteist korvi ehk 25 -30 kilo puid ära et toad oleks 1korrusel soojad. maja 120m2.70m2 1korrus ja 50m2 2korrus.teisel korrusel praegu ei elata kuna remont käib. vana ahju asemel tuleks salvestav kaminahi selle õhkküttega soovikski 2korrust soojendada.2 korrus peaaegu soojustatud 1korrus ei ole.missugust soovitate kas malm südamik sobib?kui ei siis mis sobiks.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 21 Veebr 2009, 11:33
Postitas ahjuspets
Kas see süsteem just kaminahjuna toimib on iseküsimus.On tehtud variante ahjudena, kus koldena on kasutatud õhkküttekassette ja neist veetud vajadusel õhkküttetorustik laiali.Küsimus on ruumide asetuses ahju suhtes ja sellest olenevast praktilisest küljest.Süsteemi keskmine hind u.50-60000 olenevalt valitud materjalidest ja kaminasüdamikust.Vaata ka http://www.hot.ee/ahjuspets

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 21 Veebr 2009, 13:20
Postitas pottkivi
Tere!
Kaminahjule ei panda metallsüdamikku, sellisel juhul pole ta enam kaminahi vaid kamin, millele võib olla lisatud salvestav osa. Nii suure pinna kütmisel eelpoolnimetatud variandiga peab keegi kodus istuma ja aeg-ajalt rõõmsalt puid lisama. Ka tekib oht sellisel intensiivsusel küttes metallsüdamik suht ruttu läbi küpsetada. Kui ehituskonstruktsioonid ja rahakott võimaldavad soovitaks mõlemale korrusele ikkagi autonoomset salvestavat kütet. Kui ei, tasuks mõelda suurema massiga ahju ehitamisele, millest on õhutorud läbi ehitatud. Neid mööda saaks sooja liikumist ülakorrusele suunata. Ühe variandina tasuks kaaluda nn. KMS-st, ehk siis keraamilisest moodulsalvestist valmistatud ahju tellimist.Kuna
KMS erikaal ca 2700kg/m3 ei tuleks ahi nii suur kui tavavariandi puhul.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 21 Veebr 2009, 14:51
Postitas aivar0102
Kui ei ole tegu just passiivmajaga siis selline küttekulu suht normaalne. Need jutud a la 5-6 halgu ahju ja maja 2 päeva soe kipuvad rohkem muinasjuttude kanti. Keskmise maja puhul ei ole see lihtsalt võimalik. Õhkküttesüsteemi puuduseks on tõesti see, et kipub katlakütmiseks minema. Pigem ikka kas mingi muu kütesüsteem ja uued ahjud sel juhul kui neist reaalselt kasu on. ega lihtsalt uue ahju ehitus ei tee maja soojemaks.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 21 Veebr 2009, 16:33
Postitas alka28
on ka võimalik tellistest ehitada kaminahi,mis salvestab ja töötab ka õhkkytena,olen yhe sellise teind ja toimib päris kenasti,kui on huvi siis võin pikemalt kirjutada,iseenesest väga lihtne teha

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 22 Veebr 2009, 19:10
Postitas varukas
On võimalik teha nii nagu näiteks sellel pildil.Fiboosa võib ka vähem olla ja asendada punase tellisaga .Ülevalt viid torud teisele korrusele.Sellise asja ehitamine lihtne ja odav.Pealt viimistled kindakrohviga .Kui ehitada ise ei viitsi siis elektriga on odavam kütta.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 22 Veebr 2009, 19:32
Postitas aivar0102
Küttesüsteemi ehitades peab ikkagi lähtuma olemasolevast olukorrast, kütte liikidest, kasutusmugavusest, äratasuvusest, rahalistest võimalustest ja paljudest muudest asjaoludest.
Ehitada on põhimõtteliselt võimalik kõike, kas mõtet on jääb ehitaja südametunnistusele.
Õhkkütte, isegi salvestav, eeldab ikkagi suht pidevat kütmist.
Eelis loomulikult see , et suht kiiresti saab sooja sisse ja ka vastupidi. Kui ülemisel korrusel ikka miski seda sooja ei salvesta siis vajalik lisaks ka muu küttesüsteem.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 23 Veebr 2009, 10:12
Postitas ahjuants
Soovitan teha õhusoojenduskanaliga ahju ja õhkküttekamina koos. Esimene tagab ühtlase sooja, ning teine aitab kiiresti soojapuudust leevendada.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 26 Veebr 2009, 14:00
Postitas mõttepaus
tere ALKA voiksid saata täpsemad juhised mu postkasti kuidas se lihtsalt käib. joelvilu@hot.ee

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 26 Veebr 2009, 18:38
Postitas Tihver
Millist kaminahju soovitate suvilasse. 1-2 korrus pinda kokku ca 90 ruutu. Õhksoojuspump hakkab suvilas +5 kuni +10 kraadi temperatuuri hoidma, vajadusel abistavad seda elektri radiaatorid ja elektri põrandaküte. Kõik elektrilised kütteseadmed on GSM`i ja interneti teel juhitavad, nii et suvilasse minnes saab eelnevalt peäva jooksul maja soojasks kütta. Suvilas viibides, aga sooviks kütta puudega ja küttekeha peab olema kindlasti kaminahju tüüpi, et elutoas oleks näha elab tuli. Ise eelistaks lasta laduda midagi punasest tellisest puhta vuugiga, aga mis küttekeha see olema peaks ei tea. Teisele korrusele läheb soe trepiava kaudu, aga on võimalik vedada ka õhutrustik.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 26 Veebr 2009, 18:46
Postitas aivar0102
Tihver kirjutas:Millist kaminahju soovitate suvilasse. 1-2 korrus pinda kokku ca 90 ruutu. Õhksoojuspump hakkab suvilas +5 kuni +10 kraadi temperatuuri hoidma, vajadusel abistavad seda elektri radiaatorid ja elektri põrandaküte. Kõik elektrilised kütteseadmed on GSM`i ja interneti teel juhitavad, nii et suvilasse minnes saab eelnevalt peäva jooksul maja soojasks kütta. Suvilas viibides, aga sooviks kütta puudega ja küttekeha peab olema kindlasti kaminahju tüüpi, et elutoas oleks näha elab tuli. Ise eelistaks lasta laduda midagi punasest tellisest puhta vuugiga, aga mis küttekeha see olema peaks ei tea. Teisele korrusele läheb soe trepiava kaudu, aga on võimalik vedada ka õhutrustik.

Ei pea olema nn. kaminaahju tüüpi. Võib olla lihtsalt ahi klaasukse ja alttõmbega.

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 26 Veebr 2009, 18:51
Postitas Tihver
Kas selline ahi vajab ainult klaasust ja mingeid tuhaluuke või on vajalik spets südamik?

Re: salvestav kaminahi õhkkütte süsteemiga

Postitatud: 26 Veebr 2009, 22:00
Postitas sashaobrok
Südamik ehitatakse samottkividest ja klaasist uks ja tuhaluuk nagu ikka.
Pole seda metalli sinna mõtet toppida.