1. leht 1-st
vana puitpõrand
Postitatud: 02 Veebr 2009, 11:01
Postitas rohi
Tere! Ehitame vana suvilat ümber aastaringseks. Magamistoas on ilus põrand- selline nagu puiduklotsidest laotud, väga huvitav on ja tahaksime selle alles jätta. Mõte oli pealt lakikiht maha lihvida ja üle õlitada, kuid klotside vahele on paljudes kohtades suuremat sorti praod tekkinud, nö üksteisest lahku löönud. Kas neid pragusid on vaja enne õlitamist millegagi täita? Kui jah, siis millega? Või on üldse mõttetu sellist põrandat alles jätta?
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 03 Veebr 2009, 00:19
Postitas Teinekülaline
Vana võib olla väärikam kui esialgu arvame. Ehituspoed on täis puidupahtleid. Ja enne külluseaega kasutasid põrandameistrid põranda pragude, aukude täiteks sama põranda lihvimistolmu ja laki segu
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 06 Veebr 2009, 13:33
Postitas KopKop
Tere, oleneb muidugi nendest pragudest, kuid isiklikult pahtlit ega seda lakisegu ei soovita kasutada, sel lihtsalt põhjusel et soovid põrandat ülitada. Lincona müüb "Mix Fill" oli vist nimeks ainet, mis segatakse samuti antud põranda lihvimisest saadud tolmuga. Tulemus õhtlasem ja ka õlitamisega ei teki probleeme.
Parimatega,
Marko
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 08 Veebr 2009, 21:52
Postitas Kes iganes
Mis sellel tolmu ja laki segul viga on?
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 08 Veebr 2009, 22:16
Postitas KopKop
Kui plaanid lakkida ega suurt vahet ei ole, aga õli teadupärast lakki ei imendu.
Parimatega,
Marko
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 09 Veebr 2009, 19:12
Postitas Kes iganes
No ei imendu, mis siis. Lakk põhimõtteliselt ikkagi tugev asi, see vanade meistrite vanakoolitehnika, seega kindel värk. Kui suur see pragu seal olla võib? Max 2-3mm? Peaasi et see pahtel sealt praost ära ei tule, või sisse ei vaju!
Saan aru, et ei ole kena, kui tekib liiga suuri tooni erinevusi näiteks tumedaks toonitud põranda puhul. Ma ei taha sinu pakutud toodet maha teha, kuid tekkis küsimus: et kui sinna pahtlisse pärast veel midagi sisse peab imenduma, kas on ikka sellega tehtuna piisavalt tugev tulemus?
Samas ei meenu, et endal kunagi laki ja tolmuga opereerides mingit hullu tooni jama oleks tekkinud, ka õliga toonides (oleneb kindlasti ka õlist). Küll aga poest ostetud valmis puidupahtlid ei taha hästi õli tooni külge võtta (sellega hea üksikuid auke täita).
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 09 Veebr 2009, 22:38
Postitas KopKop
MiXFill segatud puidutolmuga on tugevam kui paljas puit ise. Õlitatud põrandale soovitan siiski MixFill`i mitte lakki.
Marko
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 10 Veebr 2009, 17:40
Postitas Kes iganes
No selka siis.
See võib hea mant küll olla, kas hinda mäletad kah?
Tänud!
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 10 Veebr 2009, 20:22
Postitas KopKop
Tere,
Oli kusagil seal 150kr pudel (1L)
Marko
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 10 Veebr 2009, 20:58
Postitas trumm
kui põrand õlitada ja praod teeks enne lakiga, siis jääks ikka väga rõve ju!
Re: vana puitpõrand
Postitatud: 11 Veebr 2009, 14:54
Postitas KopKop
trumm, ma nõustun!
Parimatega,
Marko