nurgakeris

saunad, santehnika, boilerid jne
dilemma
külaline

nurgakeris

Lugemata postitus Postitas dilemma »

Üks selline küsimus:
Aeroc-majja on planeeritud nurgakerisega saunaruum, sellesse võrega Skameti keris.
Kerise ääres ühes küljes on Fibo moodulkorsten ja teises küljes 15cm-ne Aerocist sisesein.
Nendele seintele plaaniks panna midagi naturaalkivi mosaiigilaadset, vms.
Kas pean neid nimetatud seinu isoleerima?
NäiteksTUL-10, aurutõkkeks foolium, või pole seda vaja?

Isoleerimata seina m² võrdub ju lisa m³-ga saunaruumis...
Kas selle kohta kehtivad mingid tuleohutusnõuded jne...

SUURED TÄNUD ette vastajatele...
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas murmet »

Leiliruumi soojapidavuse seisukohast peaks seinad soojustama ja aurutõkkega katma (foolium). Eks see kõik- karkass+tuulutusliist+Luja/Minerit plaat+looduskivi- vähendab leiliruumi pinda, aga loodetavasti on projekteerimisel sellega arvestatud.
dilemma
külaline

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas dilemma »

Jätsin täpsustamata, et ka Fibo moodul on siseseinaks.
Looduskivi all mõtlesin ca 25 mm paksuse kihina laotud ja seguga(liimiga) kinnitatud murtud kiltkivi, umbes nagu columbia kivi.

Aga Luja/Minerit...
Ma arvasin, et tsementplaat on liiga suure paisumisega, jäetakse ju talle õueski 3mm-sed paisuvuugid.

Uurisin järele, tuleohutusega on kõik OK, päästekeskus lubab otse Aerocile ja Fibole "kleepida",
Kas aurutõket on seal vaja?
kumbki ju tegelikult soojust läbi ei anna...
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas mel777 »

Tere

Mul sama plaan - fibole mingi looduskivi või mingi sarnane plaat peale. Eelnevalt krohvisin fibo ära - aurutõket sinna küll enam vaja ei ole.
Küsimus on aga selles, et millist plaadisegu kasutada, mis kannataks kerise kohal olevat temperatuuri ?
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Ma olen ka sama teema ees. Praegu küll leiliruumi siseehitust ei plaani, aga ühel hetkel võtan ette. Mul see kerise tagune fibosein krohvitud pole, mõtlesin niisamagi tulekindla plaadiga katta, jätta õhuvahed sisse. Aga kas nii on korrektne ja kuidas see kuumus fibole mõjub? Kuidasmoodi seda seina soojustatakse? Samamoodi nagu teisi seinu: karkass, soojustus, foolium, vaheliistud ja siis tulekindel plaat peale? Või kuidas?
Külaline
külaline

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Isoleerimata seina m² võrdub ju lisa m³-ga saunaruumis - täpselt nii see on!
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Re: nurgakeris

Lugemata postitus Postitas pelx »

ahju ümbrust pole vaja nii hullult teha. piisab kui plaadit ümbrust ükskõik mis plaadiga,peaasi et ta oleks läikiv ja peegeldaks kuumust eemale :D
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Vasta