1. leht 1-st

Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 08 Jaan 2009, 17:10
Postitas Külaline
Olen uurinud igasugu kirjandust, aga pole leidnud mitte piisavalt. Pole leidnud kirjandust kuidas peaks niiskete ruumide lage tegema, et niiskus ei pääseks teisele korrusele, st vahelakke. Vahelagi on puittaladel.
Praegu üks suurem neljakandiline ruum kuhu sisse tulevad lava, dussiruum ja eesruum.
Tahaks korraga selle suurema ruumi lae ära kaitsta. Siis alles kolme nimetatud ruumide vaheseinad teha.
Kuidas olete Teie niikete ruumide laged teinud?

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 08 Jaan 2009, 18:21
Postitas Tihver
Pole aimugi kas see õige on, aga mina tegin nii. Sauna eesruumi ja dušširuumi panin paksu ehituskile lakke, leiliruum läheb nii lagi kui seinad fooliumiga.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 08 Jaan 2009, 22:13
Postitas murmet
Hydroisolatsioonitegija rõõm on selline pesuruum kus lagi tuleb värvitud kips ja seinad plaaditud. Sellisel juhul saab ilma suurema närvikuluta kogu ruumi väga korralikult veeauru pidavaks möksida. Juhul kui aga laeks tuleb nt. karkassile kinnitet voodrilaud, siis on lae aurutõkkekile sidumine seina hydroga paras näputöö.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 14:59
Postitas skip128
No palju sa siis seal veega läbustad, et niiskust nii palju lakke lendab? Korralik ventilatsioon niisketes ruumides peaks ka omal kohal olema. Ei lähe sul seda niiskust vahelakke midagi kui ventilatsioon korras on.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 18:57
Postitas Rostfrei
Viskad kipsi lakke, pestava värviga (Akrit 20 näiteks) värvid ära 2-3x, seina/lae servad silikooniga - siiani (4a) ei ole midagi juhtunud.
Loomulikult on korralik sundvent + peale sauna leiliruumi uks lahti ning pesuruumi aken lahti.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 18:59
Postitas Külaline
Ventilatsioon tuleb ka.
Veega läbustamine dussi all võibolla ise ei tekitagi niipalju niiskust. Vesi voolab põrandale ja läheb trapi kaudu minema. Aga veeaur mis tuleb lavaruumist kui ukse lahti teen võib minna lae konstruktsiooni, ning vannis olev soe vesi aurab ka vist päris hästi.

Ise mõtlesin teoreetiliselt, et kui laetalad immutaks immutusvahendiga.
Aurutõkkekile kinnitaks laetalade alla 2x5cm liistuga paralleelselt taladega. Liistud imutaks ka ära.
Kruvi kohal paneks silikoni või midagi muud mastiksi sarnast.
Aurutõkkekile ühenduskohad jätaks liistu alla, kus kahe kile vahele samuti mastiksit. Aurutõkkekile siis paneks ka paralleelselt taladega.
Seinte juures viiks aurutõkke kile kokku krohvitud seinaga, kasutades kahepoolset teipi või mastiksit. Krohvitud seina võõpaks niiskustõkkega enne üle. Sammuti on siis nakkumine ka parem teibil seinaga.
Sellega peaks olema niiskete ruumide laed aurukindlad.
Ehitaks vaheseinad.
Laetalade vahele paneks vahtplasti, mitte villa.

Kas nii on teostatav reaalselt?
Milliseid materjale siin kasutada immutusvahendina, mastiksina ja/või kahepoolse teibina.
Millised kruvid peakid olema materjali pooolest. (roostevabad, tsingitud)

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 20:41
Postitas Külaline
Rostfrei kirjutas:Viskad kipsi lakke, pestava värviga (Akrit 20 näiteks) värvid ära 2-3x, seina/lae servad silikooniga - siiani (4a) ei ole midagi juhtunud.
Loomulikult on korralik sundvent + peale sauna leiliruumi uks lahti ning pesuruumi aken lahti.
Ei tea kui palju põdeda.
4a pole midagi juhtunud aga ega sinna laetalade vahele ju ei näe mis seal toimub.

Kipsil võivad ühenduskohad praguneda puittaladel põranda all, ja tsement plaat mängib ka, ning samuti ühenduskohtadesse võivad seega praod tulla.
Seepärast arvan, et aurutõkkekilega on mõtekam lage niiskuskindlamaks teha. Annab rohkem venida/mängida. Iseasi kui palju aurutõkkekile vastu peab?

Teine korrus iseenesest tuleb köetav ruum. Temperatuuride erinevus ei saa suur olema alumise ruumi ja ülemise ruumi vahel. Külma ja sooja vahel kondentsi pole vist vaja karta.
Põrandale teisel korusel tuleks põrandalauad. Põrandalauad peavad nagunii seintest natuke eemale jääma ja seoses sellega jääb ka tuuldumiseks vahe, ning põrandalaua alla jätaks ka tuulutusvahe, st ei pane kogu vahelage soojustust-heliiolatsiooni täis.
Kui miski niiskus peakski alt ruumist vahelakke minema, siis saaks niiskus väljuda.
Laetalad immutaks eelnevalt immutusvahendiga.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 20:49
Postitas trumm
lakke korralik auurutõkkekile ja korralikud ühenduskohad (kui vaja teipida, siis kasuta kahepoolset butüülteipi - mina ostsin kile ja teibi mõlemad kilekeskusest). niiskuskindel pahtel + värv. siis saab korralik.

ma ise talasid kindlasti ei immutaks - esiteks ei satu sinna niiskust, teiseks on need immutusvahendid siiski kõik mürgised ja pole mõeldud sisetingimustesse. s.t. kui immutad, siis seda vaikselt imbub sealt kaua aega sinna ülemise korruse tubadesse. seda sa ilmselt ei soovi.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 09 Jaan 2009, 21:51
Postitas maik
VENT! VENT! ja veelkord vent, kui seda ala-hindad on su "vihmavari" mõttetu. :jooma ja ma ei pidand silmas mingeid fresse vaid sundi.

Re: Niiskete ruumide lagi

Postitatud: 12 Jaan 2009, 01:41
Postitas Külaline
Kas fresside all mõtled neid õhutustorusid kus ventilaatorit sees pole ja sundi all mõtled õhutorusid kus torus olemas ventilaator?
Ise mõtlesin lava ventilatsiooni teha sedasi nagu kirjutanud A. Kooskora artiklis Õigesti ehitatud saunas saab vabalt istuda ja hingata, kus sissepuhe oleks fress ja välja ventilaatoriga.
Kas ka pesemisruumis peaks olema eraldi väljatõmbe vent?

Mida arvata, kas tasuks ehitada nagu on artiklis Hüva leili!, kus kirjas, et tnapäeva sauna leiliruumi seinad ja laed tehakse kahekordsed, vahele jäetakse õhuvahe, mille õhk on ühenduses alt toa-, ülalt välisõhuga. Nii kandub niiskus hoonest välja.