ebastandardse pikkusega puit

jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas jörm »

mul sarika kogupikkus 7,2m.sarika "tööpikkus" (ülevalt - müürlatini) on c.a 6,3m.
Materjal ise 150*50mm.

Nüüd tekkis küsimus: kas hankida ebastandartne materjal (7,2m pikk) või jätkata 6m materjali.
Jätkamata sarikaga oleks ilmselt tulevikus lihtsam opereerida.

on kellelgi kogemust, palju selline ebatavaline pikkus rahas juurde maksab?
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas jörm »

jörm kirjutas:mul sarika kogupikkus 7,2m.sarika "tööpikkus" (ülevalt - müürlatini) on c.a 6,3m.
Materjal ise 150*50mm.

Nüüd tekkis küsimus: kas hankida ebastandartne materjal (7,2m pikk) või jätkata 6m materjali.
Jätkamata sarikaga oleks ilmselt tulevikus lihtsam opereerida.

on kellelgi kogemust, palju selline ebatavaline pikkus rahas juurde maksab?
nooh keegi ei oska midagi kosta?
kunstnik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 19 Sept 2008, 20:44
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas kunstnik »

Jätkata endal,kindlasti odavam.Variant ka selline,et ostad mõõdus palgi 700-1100eek tihu,+lõikus 350-500eek tihu,+transport.Kui huvi on,võib palgi ja lõikuse organiseerida(Kuusalu vald).kunstnik@starline.ee
Ehitaja juba 15aastat aga kogemust ikka napib!
http://web.zone.ee/kunstnik9/Comp.html
harri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Jaan 2009, 14:45
Asukoht: Jõgeva

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas harri122 »

:hello: Kohapeal jätkamine kindlasti odavam.Jätkatud sarikaga on küll nats tulikam opereerida,aga samas peaks siis ühestükis materjal vähemalt 7,5m pikk olema,sest otsad on tavaliselt kahjustatud.Ja kui jätkatud sarikaid paigaldad,siis ikka vaheldumisi-üks jätkukoht ülesse,järgmine jätkukoht alla ja nii edasi.Ja jätkukohad kindlasti poltidega(elik keermelatiga)kinni tõmmata. :wave:
Shit happens!Again,again and again!
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

Löö julgelt kõrvale pikendus ,ei ole vaja otsida kuskilt eraldi 8 m prusse isegi kui sellised saad on need enne kõverad kui üles saad .
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mul oli ka vaja mingi 7,5m pikkust sarikat ja tegin ka jätkuga. 6m ja 3m lõin kokku ( nelja 14-se keermelati ja kaheksa 120 naelaga). Ma millegipärast arvan, et kui leiaks 7,5 prussi, siis see võiks tulla odavam, kuna ülekate on nn raisatud puit ,samuti kulub aega rohkem. Mul kulus vist 20ne paari sarika nn pikenduste tegemiseks üks korralik 10 tunnine tööpäev (kolmekesi tegime). Pikka kuiva prussi on muidugi keerlisem leida, sest enamus kuivateid vist mõeldud 6m prussile.
REIN T
külaline

Re: ebastandardse pikkusega puit

Lugemata postitus Postitas REIN T »

Kas sarikad juba olemas. On võimalik lõikata sulle 7.2 m sarikat aga see on toorest männist.Kui huvi siis 53448882
Vasta