1. leht 1-st

kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 04 Jaan 2009, 15:02
Postitas uglyant
Tervist!

Taustakirjeldus:
2,5 aastat tagasi sai viilkatusega majal vahetatud eterniitkatus plekk-katuse vastu välja. Sel ajal tegid ehitusmehed aga ühe konstruktsioonilise möödalaskmise - katusealla paigutatud kile ning laudise vahele ei jäetud tuulutusvahet.
Ehk siis katuse konstruktsioon näeb välja selline (taevast tuppa vaadatuna :)): kattematerjal - roovitus - distantsliist - kile - täislaudis.
Teine korrus on osaliselt kaldseintega kuid mitte harjani välja vaid majal on ka pisike pööning.
Katuse soojustusmaterjaliks jäi saepuru ning igasugune aurutõke maja seespool puuudub.

Probleem:
Ilmselt võib juba iga mees siit ka probleemi ära aimata - kile alla tekib külma ilmaga kondents.

Küsimus :):
Algne plaan oli nimelt teisel korrusel teostada remonti. Nüüd aga kondentsi avastamisel tuleb see probleem ka eemaldada - ehk siis mida ehitusspetsid soovitaksid minu olukorras teha. Võtame esialgu eelduseks, et katusekatet maha ning uut paigaldama ei tahaks küll asuda.

Ehk siis kas oleks abi kui paigaldada aurutõke seintele (ka ilmselt lakke siis)?
Teine lahendus, mis endal peasisse torkas, oleks kaldpinnad seestpoolt lahti harutada ning ka sarikatevahele uus soojustusmatarjal paigutada. Milline oleks siis sellisel juhul opimaalne materjalivalik ning milline peaks konstruktsioon välja nägema? kas võiks näiteks reikadega jätta välislaudise ja soojustusmaterjali vahele tuulutusvahe - põhimõtteliselt siis selle tuulutusvahe mis oleks pidanud jääma kile ja laudise vahele jätaks laudisest sissepoole. Minu loogika ütleb, et kui sealgi vahel õhk liiguks oleks see parem kui mittemidagi.

Millist lahendust ehitusspetsialistid soovitaksid ning milliseid materjale kasutades.

Ette tänades,
Anti

Re: kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 04 Jaan 2009, 16:02
Postitas Külaline
Pole küll ehitusspetsialits aga viimatimainitud lahendus tundub olema pädev. Soojustuseks kasutaksin ise vist tselluvilla.

Re: kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 04 Jaan 2009, 22:07
Postitas taastaja
Ikka,jah, pane aluslaudise all õhk korralikult liikuma ja soojusta uuesti ära. Aurutõke tee ka korralik. Vähese kondensi, mis sinna pärast veel tekib peab aluslaudis kinni ja selle kuivatab omakorda tuulutus ära.

Re: kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 04 Jaan 2009, 22:15
Postitas uglyant
Veel paar küsimust: kui suur peaks see tuulutusvahe laudise all olema? Kui ma olen õieti aru saanud siis nii tselluvill kui ka kivivill vajavad tuuletõket väljapoole. Kuidas aga peaks toimuma tuuletõkke paigaldus sarikate vahele? Küsimusi tekitab minujaoks just tuuletõkkeplaadi ja sarika vaheline tihendamine... ega ju vist niisama plaadi sobitamine sarika vahele võimalikult tihedalt päris eesmärki ei täida?

Re: kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 04 Jaan 2009, 22:47
Postitas taastaja
Eks tuulutusvahe kõrgus ei ole kindel suurus.... mõjutavad seda katusekalle, eeltatav niiskuse kogus läbi konstruktsioonide(kui tihe lagi) ja õhu liikumiskiirus antud kanalis(jutt aluskatuse alusest tuulevahest) Kui räästast sisenev õhk saab katuse harja piirkonnast korralikult välja, siis keskmisel viilkatusel ei pea see olema kuigi kõrge. Kui harjalt välja ei saa, siis kõrgem, et puhuks alt ülesse välja jne.

Eks selle välimise kihi tihedaks saamisega ole jamamist üksjagu, aga kõike saab, nii hästi või halvasti, kui tasemel on parajasti tegija.
Loe vanemaid teemasi, eks mehed sellega maadelnud palju. Edu!

Re: kondents plekk-katusega majal

Postitatud: 05 Jaan 2009, 22:44
Postitas uglyant
Nii...

Mõeldud nüüd lahenduste peale ja mõte on jõudnud siis umbes-täpselt sellise konstruktsioonini:

1.sarikate külge liistud kinnitada
2. liistude vahele tuuletõkkeks PAROC WAS 25T 30mm paksune plaat
3. sinna alla 100mm Rockwool building mat 121 kivivilla
4. risti sissepoole peale roovitus
5. roovituse vahele veelkord 100mm Rockwooli
6. aurutõke

Kivivilla kasuks otsustaksin lihtsalt isikliku eelistuse alusel. Ei ole midagi polüsterooli vastu, kuid kuna endal vastava materjaliga puuduvad kogemused siis seda ei julgeks kasutada... Konkreetsed materjalid said valitud hinna ning ebastandardse sarikavahe järgi - et materjalikadu viia miinimumini.

Palun kommenteerige materjalivalikuid...

Selle konstruktsiooni juures siis hetkel on minujaoks 2 peamist küsimust:
1) kuidas kinnitada tuuletõke liistude külge - kas peaks mõtlema mingi vahu kasutamisele...
2) kuidas sissepoole aurutõkkele kinnitada kisplaadi karkass nii, et karkassi kinnitamisel tekkivad augud saaksid isoleeritud. Kas selleks kasutatakse mingit mastiksit vmt?