1. leht 1-st
Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 23 Dets 2008, 21:09
Postitas loll aga järjekindel
Probleem selles et tahaks hakata kunagi kraanist vett laskma aga maapind on selline, et 40 cm mulda ja siis savi. Imbeväljakut vist ei maksa plaanida. Hakkab tagurpidi tööle äkki. Maapind lausa lirtsub kevadel ja sügisel. Mahuti tühjendamine on väga tüütu ja kulukas ka. Igas kuus kulub oma 5 m3 vett. Kas on mingi tõenäosus, et imbeväljaku puhul see vesi siiski mingi aja jooksul ära imbub. Kuidagi seda vett maapinnalt vähemaks jääb. Muidu oleks ju tiik ümberringi. Või kuidas oleks selline variant, et ehitaks kaks kaevu ka viimase kaevutäie pumpaks lihtsalt põllupeale kui täis saab? Kas mõni on suutnud sellise probleemi ära lahendada?
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 23 Dets 2008, 22:35
Postitas xxNIMETUxx
sain kunagi sama murega vastamisi seista, ümber maja kivikõva savi. kliendi tahte järgi tegime väikse pumpla septikule mis pumpas 60 meetri kaugusele liivasemasse pinnasesse. 3 aastat möödas ja siiani toimib.
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 24 Dets 2008, 02:50
Postitas loll ga järjekindel
kas viitsiksite sellest lähemalt kirjutada? Kas pump asub majas sees või on see pumpla eraldi ehitis? Kas töötab automaatikal või peab ise reovee taset jälgima ja pumpama? Mis seal 60. ne meetri lõpus on- kas imbeväljak? Ja mis pump see peaks olema, selles vees on ka kindlasti tahket ollust?
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 24 Dets 2008, 12:49
Postitas Rostfrei
Põhimõtteliselt võid imbväljaku rajada kaugemale, kus vesi paremini imbub - selle on idee.
Õue kogumiskaev, kuhu jookseb maja reosvesi kokku. Sealt edasi juba reovee pumbaga kaugemal olevasse imbväljakusse.
Reovee pumbad on mõeldud just reovee pumpamiseks, juhitakse neid reeglina ujuklüliti (-lülitite) abi, vähegi asjalikema pumpade hinnad algavad ~ 5 800.- +18%. Pean silmas siis vabaläbivoolu ava 50 mm - ehk kuni 5 cm tahkis mahub pumbast läbi ning on sobilikud eramu reovee pumpamiseks.
On ka võimalik kasutada purustiga pumpa, juhtimist 3 ujuklüliti ja välis kilbiga jne
Pumplad maa sisse (kaevud siis) hindade osas jään vastuse võlgu.. meie valikus on näiteks 600 x 2000 ise ankurduv polüteleen (mitte klaasplastist tehtud) pumpla suurusjärgus 10 000.- +18%
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 25 Dets 2008, 11:22
Postitas Kalvis
Imbväljakut saab edukalt savisse teha. Lihtsalt kaevad kraavid laiemad, sügavamad ja pikemad ning täidad liiva, kruusa, killu või turbaga. Nüüd on imbumispind kui ka mahtuvus (vannitäis korraga) suurem.
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 14 Jaan 2009, 16:25
Postitas tp juss
jussil lirtsub ka, vägagi lirtsub. puhas savi ja litoriinamere elukate kojad... aga imbub ikkagi, midagi pole häda. väljak on ise üsna pisike - 2 imbtoru kokku 16m, kraav ka tavaline kopalaiune. mõtle nüüd ise - kui palju sul seda vett sealt korraga välja läheb siis! 16 meetri peale jagub peldikutõmme või dushiallkäik ju ikka üsna muretult ära. kaevukaaned on maapinnal - sealt ta ometi välja ei tõuse, septikus üleval ju pealegi hulk varuruumi. ja maja on ju veel kõrgemal... kuhu sel veel siis mujale ikka minna on kui pinnasesse.
eks sa uuri ikka tegijamatelt torumeestelt, aga juss võtab küll julgustada - imbväljak on hämmastav tegija - jussil pesumasin iga päev, nõudepesumasin iga päev, dushhhid-pellerid 4-liikmelise perekonna jagu + kahe lapse kraam... rängalt voolab vett läbi. kahe kandine septik nüüd ca 14 kuud ilma tühjendamata töös olnud, hakkab vist täis saama.
terv, juss
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 20 Jaan 2009, 21:43
Postitas jonatan
Endal sai pandud 2,5 kandine septik ja imbväljakuks üks sajane drenaazitoru killu padja sisse 14-15m ja toru ots on kraavi põhjast 30cm kõrgusel.Kildu on toru all 20-30cm ja tekstiili peale sai ka natuke pandud.Aasta saab täis ja toimib küll.
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 22 Jaan 2009, 00:00
Postitas multiprofiil
juss, tõmba ikka aastas korra septik tühjaks (eriti veel 2m3), muidu veab immutustorustiku/väljaku paksu täis ja siis sul lõbu vasrti läbi.
Ja selle tiheda saviga on selline jänt, et tee see immutusosa suur tahes, sadevesi koguneb samuti sinna künasse ja immutustorustuikud ikka vee all - ning süsteem ei toimi nigu peaks (õhutus - bakterjaalne protsess) ikkagi. Aga ega selle pärast siis asi toimimatta ei jää - maja ju kõrgemal ja küll vesi siis savipealsesse mulla kihti ühinenud anumate põhimõttel ikkagi pressib ja pealtvaadates kõik ok. Ainuke oht ,kui septikust majapoole olev toru samuti kogu aeg vett täis ,siis sitt ei liigu seal vaid hakkab settima jne.
Aga niipalju kui mina olen septikuid maha pannud, olen igalpoole vastavalt olukorrale leidnud lahenduse ja kõik töötavd ning inimesed on õnnelikud
www.multiprofiil.ee
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 28 Jaan 2009, 23:49
Postitas tuust
kas kellelgi on kogemust septiku paigaldamise kohta paepinnasele? pean siin silmas situatsiooni, kus paas on c.a 1,4-1,5m sügavusel maapinnast.
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 29 Jaan 2009, 21:35
Postitas aivar0102
Roxoniga sisse taguda ja ankurdada kui pinnasevee tase kõrge.
Re: Kuidas lahendada kanalisatsioon savipinnases?
Postitatud: 14 Mär 2009, 17:53
Postitas jeff01
Tegin endale kolmest kaevurakkest settekaevu, peagi sai selgeks et rõngaste vahelt savipindaei lähe ikka midagi ja 3 raket täitusid nädala-paariga. 100.- kaupa sai kohalikule fekalistile tore summa ära makstud kuniks reovee pumba ostsin (miski odav....700.- ja kuni 30mm) sellega pumpasin iga nädal pea paar tonni vett 15m kaugusele kus se mäest alla maltsa vahele voolas) tüütas seegi ära ja 14m kraavi sai maha tõmmatud....vene kopa laius. 10 tonni jämedamat killustikku all, klaasriidesse keeratud toru ja veidi kildu peale. Rohkem kui aasta on töödanud ilma, et vesi poole torunigi oleks jõudnud (Seda saan hinnata selle järgi et panin 14m toru vastukaldega) kui kaevus peaks tase tõusma drenaazitoru ülemise servani siis peaks umbes poole toru pikkuses olema vesi...kui veel 10cm kõrgemale tõusma peaks siis peaks 14m lõpuni olema. Praegu tundub mulle et vesi pole seal torus halligi liikunud sest tase on stabiilselt umbes 2-3 cm toru alumisest äärest kõrgemal.