jama

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
martiniehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Nov 2008, 13:38

jama

Lugemata postitus Postitas martiniehitus »

Vaadake inimesed kuidagi nukkraks on viidud selline asi, et mul oma pintsel olemas teeme 25 eeku h. Nii ongi tehakse hinnapakumisi ebarealsete hindadega et ei kata materjaligi aga tööd tehakse kust saab nii odavalt materjale. Mul jääb arusaamatuks ka tellijad kes võtavad sellised mehed tööle, eks tünga saavad nad naguinii. kellegil midagi head makkuda kirjutagu e-mailile , martiniehitus@hot.ee
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

:shock: NO COOMENTS!
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas maik »

I,ts beautiful life-worker. :amen:
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: jama

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

tuleb vist liigutada naljanurka, kuigi teema algatajal iseenesest mure suur ;)
Ralf 4
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Ralf 4 »

jama jah aga selliseid 25 eegu mehi on küllalt.
martiniehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Nov 2008, 13:38

Re: jama

Lugemata postitus Postitas martiniehitus »

minul endal ei ole veel mingit jama aga, nagu näha siis tellijatel kõigil omad pintslid olemas. Minu soovitus ärge laske hindasi alla, muidu kuni kevadeni langevad hinnad.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: jama

Lugemata postitus Postitas jörm »

martiniehitus kirjutas:minul endal ei ole veel mingit jama aga, nagu näha siis tellijatel kõigil omad pintslid olemas. Minu soovitus ärge laske hindasi alla, muidu kuni kevadeni langevad hinnad.
kui tööd tahate teha siis tuleb ka turu nõudluse järgi asju sättida. need ajad kus ühe kipsonni püstituse eest iga töömees endale landcruiseri ostis on paraku möödas.
samas, nüüd on tellijal ehk lootus leida ehitusmehed kes ka tegelikult ehitada oskavad mitta ainult s..ta kokku ei keera.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Kulla martiniehitus, selline üleskutse "ärme laseme hinda alla" ei ole siiani töötanud (siinsamas foorumis on seda juba õige palju kordi üritatud) ja ei tööta ka kunagi edaspidi. Sest vaata - minul kui tellijal on vaja seda raha maksta märksa vähem, kui sinul vaja seda raha saada. Minul lükkub mingi lõigu valmimine edasi või võtan hoopis kätte ja teen ise ära. Ehitajal aga jääb pere nälga ja võidakse lõpuks koguni kuuse alla tõsta.
Ma ennustasin juba vähemalt aasta tagasi, et ehitaja palk langeb tunduvalt - sinna, kus on vähest haridust nõudva ja madala lävega töötegija tasu õige koht. Loomulikult võivad ka edaspidi üksikud head spetsialistid hästi teenida aga "teen vannitoa 25K eest" - see aeg ei tule enam tagasi.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Murfen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Jaan 2007, 23:48
Asukoht: Tallinn

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Murfen »

Kui sul ikka vaja kodune naine koos väikese lapsega sööta ja kodulaen maksta, küll siis ka 25.- tunnist ots peale läheb, kuigi eks nii mõnigi ka oma land cruiseri nimel naise litsiks ja lapsed orjaks saadaks ning ise kodus taskupiljardit paneks.
Ralf 4
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Ralf 4 »

kui tööd tahate teha siis tuleb ka turu nõudluse järgi asju sättida. need ajad kus ühe kipsonni püstituse eest iga töömees endale landcruiseri ostis on paraku möödas.
samas, nüüd on tellijal ehk lootus leida ehitusmehed kes ka tegelikult ehitada oskavad mitta ainult s..ta kokku ei keera.[/quote]
Täitsa nõus,olen selliseid näinud aasta või vähem tagasi-- oleme ehitusega tegelenud 10 aastat( muideks tüübid olid 22 a.vanad) :grin:
martiniehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Nov 2008, 13:38

Re: jama

Lugemata postitus Postitas martiniehitus »

vaadake olen mina seda turgu jälginud aga hinnad on alla viidud st. telliad teevad ettemaksu nt. oü tüng saab raha ja ja tellija on ikka hädas. asi see et mina ka tellija poolt ja ka töövõtja poolt. minul on tööd aga lihtsalt see mis toimub ei ole normaalne. kuda saavad teha tööd selliste hindadega , see et minu arve oli 650000 , materjal sealt 340000 eeki aga töö tehakse 255000 eegi eest koos materjaliga. arvuta palju maksab 540m2 kipsi karkass 100 ne sellele kipsile 100ne vill siis maalritöödeks mat. siis katus 200 m2 lammutus ja uued puit materjalid. mõtle mina ei ole küsinud üle mingit hinda . ja minul on lapsed toidetud mingit laenu ei ole, aga mul 5 töölist küll nende eraelu ma ei tea aga nemad teenivad siiani hästi aga jah töö saab ka neil otsa et aasta alguses on aga ma arvan et ikka saan tööd ka neile. ise olen suht iogapäev tungedega ja ei näe et nälg majas oleks. muidugi kui erialast siis minul on erhitusega kokkupuudet juba 1999aastast ja haridust on mul ka et üle keskmise. teie kritiseerijad teie neid hindu arvatavasti alla viitegi, naeru koht . normaalsel ehitajal on ka kehval ajal leib laual ja saab sõita oma autoga. kes landgruiseri kes öko masinaga, mina sõidan näiteks 1,4l masinaga ja teine on 1,6l et arvan minul bensule ei kulu eriti. Et jõudu ehitajad.
nipitiri
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas nipitiri »

Nöus,et iga lödinäpp ei peaks olma ülemakstud.Aga seda,et "ehitaja" peaks vähem raha saama kui päeva öhtusse veeretav kontorirott,oma soojas kabinetis on ülekohtune.Ehitajad on väljas iga ilmaga,turnivad elu ohtu seades meeletutes körgustes,hingavad sisse köikvöimaliku tolmu ja keemiat,ning väga töenäoliselt surevad enne pensionit.Olgem ausad ehitaja elukutse oli kunagi lugupeetud,jääb ju peale tema surma siia maailma midagi püsivat "sajanditeks".Ei maksaks parastada tänaseid önnetuid kes juhuslikult vöi teadlikult on valinud ehitaja elukutse ja ägavad praeguses kriisis.Ei ole nemad süüdi majanduse töusudes ja möönades.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Nii palju kui mina ehitajatega kokku puutun, siis neil, kelle töö ka kriitikat kannatab, paistab tööd olevat jätkuvalt palju ja ei ole hindades nii väga tagasi mindud. See käib nii eritööde kui ka üldehituse kohta. Kuid just nö lödinäpud, kes tõesti buumi ajal bemme ja audisid soetasid, on nüüd hädas. Ka ise selliste lödinäppude otsa komistanud, kellel auto 1,5 aastat tagasi oli sama väärne meie presidendiga. Hetkel aga kardan, et sõidavad bussiga.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas maik »

Liigun palju ehitustel ja suhtlen erinevate ameti-meestega.Põhiline märksõna oleks STRESS.Teadmatus homse ees,absoluutselt kõigil kellel vähegi kõrvade vahel midagi on saab aru olukorra tõsidusest.Muidugi leidub elupõletajaid kes ei hooma seda,et kurss on põhja ja põhi ei paista veel. :cray:
martiniehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Nov 2008, 13:38

Re: jama

Lugemata postitus Postitas martiniehitus »

Toon ühe näite veel;
Oli mõned kuud tagasi vaja vedada trass sooja trass ja vesi hind oli meie poolt 2300000 eeki st. tehnika materjal, töö
Võitis mingi iks oü tegi töö 1000000 eeki odavamalt. tal odavam teha seda tööd kui tal liisi masinad seisavad. et liisitud masinad kui ei tööta on kahjum suurem .
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: jama

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Hea näide on veel ka see kui palju hinnad olid tegelikult kõrged. Kes eelmise nädala Äripäeva luges, siis seal oli tekst Skanska ehitusest, kus liigutati kõrvale 32 miljonit, ja samas jäi kokkuvõttes scanska veel ka kasumisse!
Võta või jäta
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Võta või jäta »

martiniehitus kirjutas:vaadake olen mina seda turgu jälginud aga hinnad on alla viidud ..
Ma ka jälginud. Varem viidi hinnad ikka väga ülesse. Siis ei olnud ehitajal sooja ega külma kui oli vaja elamine taastada, laen maksta ja pere üleval pidada. Teadlikult tõsteti hinnad kõrgeks. Võta või jäta.
Teadlikult läksid kokad jne. ehitajateks. Nad võibolla pole süüdi majanduse tõusudes ja mõõnades. Nad olid süüdi hindadade tõstmises. Ja kuidas veel. Nüüd on mul võimalus pakkuda tööd hea diiliga. Võtke või jätke. Ja ärgu tulgu rääkima, et peret üleval vaja pidada, laenu maksta jne halaga.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

stc 101 kirjutas:Hea näide on veel ka see kui palju hinnad olid tegelikult kõrged. Kes eelmise nädala Äripäeva luges, siis seal oli tekst Skanska ehitusest, kus liigutati kõrvale 32 miljonit, ja samas jäi kokkuvõttes scanska veel ka kasumisse!
Kui ma kuulen siit ja sealt ühe eelpool nimetatud ettevõtte suurobjekti kohta kommentaare: huvitav, mis materjale ehitusel kasutatakse? Kust sellise hinnga saab? Ise sinna hoonesse küll ei julge minna... Ehk kasum tuleb meeletust hinna alla tampimisest, see omakorda tähendab alltöövõtjatele odavate ja mitte kvaliteetsete materjalide kasutamist. Eks aeg annab arutust, mida muud.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Pole mõtet "pula" ajada.
32 miljonit vasakule on hetkel "kellegi" süüdistus- tagamaid ei tea meist mitte keegi. Ära rutta ajast ette.
Suurobjektidel on omakorda järelvalved. Pole mõtet rääkida odavatest materjalidest. Kõik peab olema teostatud projketijärgselt. Materjali muudatuste osas tuleb kokku leppida erinevate osapooltega ja saada nõusolek. Kokku ei kuku siin midagi.

Kes sõimab "konorirotte"? Mida kurdit sul viga on? Erilised ego inimesed. Soovin kainet mõistust.

Mina ei näe hindade alla tampimist. Tambivad kokad, kes endiselt veel ehituses. Normaalsed firmad ei tambi hindu alla. Toimub hoopis "ellujäämise tõmblused" ja kui sa ei suuda konkurentsis püsida, siis see on SINU probeem. See on täiesti tavaline majandus. Tuleb osata käituda.

Teemaalgatajale.
Õudseltkehvonlugedakuiühtegimärkieikasuta....Näita siis oma üle keskmise haritust.
Ma ei näe firmal ühetgi registreeringut. Kokk hakkab trasse ehitama?

Ja siis me räägime millest? Konreetselt?
Viimati muutis Eestikinnisvara, 15 Nov 2008, 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Imelik
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Tundub et haridustase ja töökvaliteet ei oma tänases Eestis küll otsest seost. Näiteks praegu on mul näpuvahel projekt kus spetsis järgmine lause- Hinnapakkuja kontrollib spetsifikatsiooni vastavust ja teavitab tekkinud ebakõladest tööandjat või projekteerijat enne lõpliku kalkulatsiooni edastamist.
Krt. paneb ikka vanduma küll. Kas mina madalalt haritud lollpea pean ülekontrollima (kõrgelt haritud ja hästi makstud) projekteerija töö, kusjuures täiesti tasuta (juhul kui hinnapakkumine ei lähe läbi). Spetsis kuskil 300 rida ja mahtude kontrollimiseks pean läbi lappama kuskil 20 joonist (palju õnne mulle). Ei ole küll ehitaja
aga sellega seotud eritööde kaudu.
Hindade puhul ei hakka küll kaasa rääkima. Minu meelest on see siiski puhtalt pakkuja ja tellija vaheline asi mis ei tohiks kuidagi puutuda kolmandatesse isikutesse. Tellijale jääb alati õigus soetada oma raha eest kaupu ja teenuseid,mis on talle vastuvõetavad (kvaliteedis,mahus ja hinnas). Ka odavaid :grin:
petsorjol
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas petsorjol »

See martiniehitus teemaalgataja on ilmselgelt alaarenenud ja hariduseta võll, kes võiks kõigepealt kooli minna ja õigekiri ära õppida, siis tule siia tagasi põrkama tööde hindade kohta.
Jah
külaline

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Jah »

Huvitav, kas see "martiniehitus" on tegelikult firma "Martin Building OÜ", mis on "Marko Majameister OÜ" uus nimi, selleks et firma võlausaldajaid veidi eksitada?
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: jama

Lugemata postitus Postitas Imelik »

petsorjol kirjutas:See martiniehitus teemaalgataja on ilmselgelt alaarenenud ja hariduseta võll, kes võiks kõigepealt kooli minna ja õigekiri ära õppida, siis tule siia tagasi põrkama tööde hindade kohta.
Mnjah. Postituse mõte oli siis....? Enda teksti ei vaataks kriitilise pilguga? Aga sellest ei tahtnud ma rääkida (ka mitte martinehitusest). Probleem ju toodi ikkagi välja? Kas täna turul pakutavad hinnad toovad ka töö tellijale kvaliteetse tulemi (või tuleb tõdeda- "nii nagu palk nõnda töö" :D )? Kas 25 EEK tunnis (naljaga pooleks) on siis tellijate meelest töö raskusastmele vastav palk? Mina kardan küll et samamoodi jätkates
on varsti raske leida isegi udmurdist karjakasvatajat (andku udmurdid mulle andeks)endale korterit remontima. Ärge hakake nüüd rääkima et mehel ja mehel on vahe. Turg määrab hinna ja mõnede väheste kuldkätega ilma ei tee. Minu meelest ei maksaks küll ehitajaid süüdistada (vaadake mis enne küsisite nüüd võtame kõik topelt tagasi :D ). Samad probleemid vaevavad kogu meie (ja mitte ainult meie) majandust-
1. Tootlikus (mitte ressursside arvelt) 2. Piisavalt koolitatud spetsialistide puudus 3.InnovatsioonInnovatsioon
NB! Pole tegev ehituses. :hello:
Vasta