OBS ja KIPS kahjulikus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
public
külaline

OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas public »

Tere,
Kuna katuse korruse soojustus sai tehtud ja plaan seina panna midagi mille peale saab tapeeti tõmmata siis otsustasin algul kipsi panna või obs. Aga olen kuulnud halbu jutte nendest plaatidest
Kas vastab tõele, et OBS pidi eraldama vastikut hinge matvat lõhna. Olen kuulnud, et OBS on seina pandud ja siis tuleb aknad uksed lahti jätta, muidu ei ole võimalik ruumis sees olla.
Kips jälle pidi välisseinas hakkama hallitama ja eraldama tervisele kahjulike ühendeid.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

OSB võib eraldada vastikut haisu küll. Vali erinévate tootjate vahel- kasvõi nuusuta. ajapikku kaob tegelikult hais neil kõigil.
Kips ei hakka välisseinas hallitama, kui kasutad õigeid võtteid. Samahästi võib hallitada mis iganes plaat seinas, kui see on valesti ehitatud.
Külaline
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga kumba eelistada? Olen kuulnud, et Rootsis on kips osaliselt keelatud. Mida osalise all on mõeldud ei tea.
Aga kui panna OBS, kas siis on veel vajalik villa ja obs vahele panna aurutõke, kuna obs pidi ju niiskuskindel olema, siis aur ei tohiks ju läbi obs villa tungida, või kuidas?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No seeps see on,et "kuskilt kuuldud tõde" :roll:

Rootsis on asjaga nii,et niisketes ruumides ei kasutata enam. Näiteks vannitoad. Mina julgen tegelikult väita,et tegemist on valede materjalide kasutamisega ja õigete materjalide mittekasutamise TAGAJÄRG.
Aurutõkke paned ikka.
Külaline
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui ma panengi aurutõkke, kas ma pean siis veel aurutõkkepaberi peale panema distantsliistu tuulutuse jaoks ja siis osb, või on õige ka kui otse obs panna aurutõkke peale?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Oleneb konstruktsioonist. Reeglina klammerdatakse aurupaber , siis paigaldad profiili ja alles siis plaadi.
Mõni paneb kipsi 2 kihti (soovitan samuti) ja lisab paberi kahe kipsikihi vahele. Ise ei ole nii praktiseerinud. Tundub vale... :roll:
Külaline
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ok, Tänud sulle nõuande eest. Millegipärast arvan, et panen OSB seina.
AJ
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas AJ »

Muidugi kasuta OSB-t,oleme ise mitu korda kasutanud nii seintel kuid ka katustel,ja ainult positiivsed kogemused...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Lugesin teema algust uuesti ja olen siiski arvamusel,et kasuta kipsi.
Puit on puit ja pead arvestama ,et plaat veel "mängib". Tapeetides on oht, et paber kortsub või hoopis rebeneb.
Teine teema on veel hind. Kips ikka oluliselt odavam.
Isetean
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Minu soovitus oleks lakke lauad ja kaldlaed-seinad kips ( topelt ).Tulemus hää ja pole mingite pragude pärast vaja muretseda. :wave:
kapuuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Dets 2008, 00:18
On tänanud: 3 korda

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas kapuuts »

Norras kus ma töötan paigaldatakse igalpool OSB+kips(topelt) seinu ja siiani ei ole küll väga aru saanud et see midagi väga haiseks vms ja samas tundub asi väga tugev.Muidugi pole selline varjant kõige soodsam.Ja osb paigaldamisega peab vähe ettevaatlik olema ja väiksed vahed plaatidele jätma ehk "mänguruumi".Muidu võib lihtsalt juhtuda et kakud selle seina hiljem maha :twisted:
K
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas K »

OSB + kips oluliseim idee ongi see, et sein saaks tugevam. Selliselt saab seina lihtsamate vahendidega midagi riputada, vms. Kips peal on lihtsama töödeldavuse pärast.
Alcazer
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas Alcazer »

2kihti kipsi igalepoole ilma osb ta ja kahe kipsi vahele (servadesse) lased plekitöökojas plekid väänata 50mmx50mm(laius) vastavalt mitu kraadi on üleminek ja ei teki mingeid pragusid. kaldosa kipsi ning seinakipsi faasid ära (juhul kui viilkatuslagi) muudel juhtudel müüakse poes 90kraadiseid plekke.
mats maalt
külaline

Re: OBS ja KIPS kahjulikus

Lugemata postitus Postitas mats maalt »

mine ja uuri asja http://www.gyproc.ee/ee/Projekteerijale/ on olemas kõikide toodete kodulehtedel korralikud õpetused ja sa ei pea enam end vaevama liigsete küsimustega. Tasub ainult natuke surfata ja leiad kõik mis vaja. :amen:
Vasta