ukseava suurus seinas

jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

ukseava suurus seinas

Lugemata postitus Postitas jörm »

projektis ukse kõrgus 2100mm. See siis tähendab et ukse auk seina tuleb jätta 2,1m kõrge või võiks sinna väikese paigaldusvaru ka jätta (a la nii kuidas ploki kõrgus välja annab)?
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: ukseava suurus seinas

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Mul oli samuti projektis 2100 kuid tegime plokkide mõõtmete tõttu ladumise käigus 2200. Uksed tuleb lihtsalt veidi suuremad tellida, muud ei midagi.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: ukseava suurus seinas

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See 2,1 on juba paigaldusevaruga. Vähemalt niipalju kui mina neid olen mõõtnud ja uurinud. Aga alati on ka erandeid.
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: ukseava suurus seinas

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

pead teadma palju tuleb sul põranda paksus ,selle võrra teed augu suurema ,uks ise on 209 ,seega ava peaks olema kuskil 212 kui põrand palju ei tõuse.
jn
külaline

Re: ukseava suurus seinas

Lugemata postitus Postitas jn »

Kui välisust paigaldad siis jääb 5 mm paigaldusvaru igasse kõlge suure tõenäosusega liiga vähe, alati ei ole ava ka nii täpne. Just paigaldasin ise välisukse ja pidin ava laiust suuremaks tegema. Seda siis, kui kasutad paigaldusvahtu. Ehk, kui valmis moodul poes müüakse 10x21 siis ukse lengi välismõõdud on 990 x 2090 mm tavaliselt. Soovitan ava jätta siis 1020 x 2120 siis jääb alla ka kiilude ja vahu jaoks ruumi. Nii nagu eelnevalt öeldi arvesta ka põranda kõrgusega, muidugi on ka lävepakk a 2-3 cm kõrgusega.

Siseuste puhul kus vahtu näiteks ei kasuta piisab ka 5 mm paigaldusvarust ehk siis ava 1000 x 2100 mm.
See on minu arvamine asjast aga kes paigaldab see langetab ikka otsuse ise ja ise vastutab ka.
Vasta