ostan 10se mahuti - kes müüb?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
A.Le
külaline

ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

nüüd peaks olema asjad selged!
ei saa panna ei septikut ega biomahutit!
pinnas ei võta vett vastu, kraavi lähedal ei ole! ( vb miski 100-150 meetri kaugusel isegi on, aga kes kaevab!?)
tuleb panna mahuti!
niisiis, ostaks 10se mahuti palun!(mõni ütleb et suur aga ka mugavus maksab isegi kui see auto käib ühe tühjendamise jaoks kaks korda, ei ole vaja hakata teda iga kuu kurat ka tellima) - sisse lasen sinna ainult WC ja selle vee!


kas siin ka keegi mõnd asjalikku mahutit pakub?

vaja oleks seda keilasse!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pinnast saab panna vastu võtma kanalisatsioonivett. Sel juhul on imbväljak keerukam ja kallim.
Kasutatakse 2 lahendust
a) imbtoru ümber tehaks oluliselt ulatuslikum killu (kaugemal liiva, kruusa, turba) kiht. Seega tekib pindalalt suurem imbumise kiht. Kui palju sedasi rohkem teha vaja on, sõltub pinnase imbvõimest.
b) Peaaegu samamoodi, kuid imbväljaku sisse pannakse ka äravoolutorud. Nüüd tekib solgi ja äravoolutoru vahele piisavalt paks filtratsioonikiht, et äravoolutorust tuleb piisavalt puhas vesi välja, mida võib kraavi lasta.

On kasutusel miniseptik-biopuhatid, millesse on sisse ehitatud filtratsioonikiht (turvas, mida tuleb kord aastas vahetada). Neis justkui võib juba pea puhta vee otse kraavi lasta.
veljo
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas veljo »

A.Le kirjutas:nüüd peaks olema asjad selged!
ei saa panna ei septikut ega biomahutit!
pinnas ei võta vett vastu, kraavi lähedal ei ole! ( vb miski 100-150 meetri kaugusel isegi on, aga kes kaevab!?)
tuleb panna mahuti!
niisiis, ostaks 10se mahuti palun!(mõni ütleb et suur aga ka mugavus maksab isegi kui see auto käib ühe tühjendamise jaoks kaks korda, ei ole vaja hakata teda iga kuu kurat ka tellima) - sisse lasen sinna ainult WC ja selle vee!


kas siin ka keegi mõnd asjalikku mahutit pakub?

vaja oleks seda keilasse!

tere....

no minuteada on tegijaid mitmeid, kes sulle seda pakkuda suudavad.

http://www.fertil.ee
http://www.vesmaco.ee
http://www.novemeka.ee
http://www.strix.ee
http://www.hot.ee/veemehed
ja siis tehakse veel kuskil kundas aga olen kuulnud et nende mahutid ei ole just kõige tugevamad.

eks uuri ja puuri
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

to kalvis: kardan et selline lisapeenra rajamine tuleb nii kallis, et hetkel ma seda lubada ei saa ja teiseks, usun et kui mõistlikult (ostan korraliku WC poti) sinna mahutan oma jura, siis paar (max) kolm korda aastas peab see auto seda tühjendama ning seega tulevad need asjad tasa alles vb mingi paarikümne aasta pärast, mil vb juba tuuakse siia ka tsentraalne kanalisatsioon.
II lisatorusid maa sisse paigaldada ning seejärel ikka kraavi suunama hakata on ju veel kallim kui läbi biopuhasti otse kraavi ( kraav raibe lihtsalt jube kaugel)

a tänud
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas jörm »

A.Le kirjutas:to kalvis: kardan et selline lisapeenra rajamine tuleb nii kallis, et hetkel ma seda lubada ei saa ja teiseks, usun et kui mõistlikult (ostan korraliku WC poti) sinna mahutan oma jura, siis paar (max) kolm korda aastas peab see auto seda tühjendama ning seega tulevad need asjad tasa alles vb mingi paarikümne aasta pärast, mil vb juba tuuakse siia ka tsentraalne kanalisatsioon.
II lisatorusid maa sisse paigaldada ning seejärel ikka kraavi suunama hakata on ju veel kallim kui läbi biopuhasti otse kraavi ( kraav raibe lihtsalt jube kaugel)

a tänud
mitmekesi sa seal elad? kui kõik veed kokku lasta (v.a sadevesi) siis 4-ja inimesega "laseb" 8t tünni 1 kuuga täis ilma probleemideta..

teine asi kui vana eestlase kombel kord nädalas saunas käia ja "vesi" hommikul nurga taha visata ... aga praegu on aasta 2008...
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

to Jörm!
Aasta on jah 2008, AGA linnakanalisatsioon on äriline ettevõte ja nad " ei ole huvitatud" siia tulema!
pluss üks asi jääb teil kahe silma vahele - mahutisse lasen ainult oma WC saadused ja selle vee!
duss ja kõik muu selline läheb juba vanasti tehtud maa sees olevasse auku, millele rajasin sel aastal nn filtri alla ja kavatsen seda ka varsti uuendada!
ja kui ma ei eksi? siis hallvett võib oma krundi piires maha lasta!

no offence!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tundub, et eksitad ennast ja teisi. Kui sul hallvesi pinnasesse imbub siis imbub ka septikust tulev biopuhasti vesi. Ning mingeid megakaevamisi pole vaja, teed vaid laiema ja sügavama kraavi ning täidad turba, liiva või muu sarnase pinnasematerjaliga. Toru ümber 10 cm ulatuses vähemalt killustikku.

Rahaliselt pole ka poindile pihta saanud - kui soodsalt septik ehitada siis see tuleb sama kallis kui pütt maa sisse. Imbtorude hind vaid juurde, kuid sa võid ju kasutada ka odavamat toru puurides auke sisse. Sulle öeldi õieti - WC puhul pead arvestama hakkama igakuiste pütiveo hindadega ja need pole odavad. Biopuhasti on ühekordne laks, võibolla korda aastas, võibolla harvemini pead ehk muda laskma pütiga ära vedada.
Mujal maailmas eelistavad KOV biopuhastit, sest kogukuludelt on see keskkonnale odavam. Ja alles siis kui asustus läheb piisavalt tihedaks, tuleb mängu tsentraalne kanalisatsioon. Pütiga solgivedu on sealmail haruldus.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas jörm »

A.Le kirjutas:to Jörm!
Aasta on jah 2008, AGA linnakanalisatsioon on äriline ettevõte ja nad " ei ole huvitatud" siia tulema!
pluss üks asi jääb teil kahe silma vahele - mahutisse lasen ainult oma WC saadused ja selle vee!
duss ja kõik muu selline läheb juba vanasti tehtud maa sees olevasse auku, millele rajasin sel aastal nn filtri alla ja kavatsen seda ka varsti uuendada!
ja kui ma ei eksi? siis hallvett võib oma krundi piires maha lasta!

no offence!
sama siin.

siinkohal pean jälle sõna võtma ;-)
ma ei saa väga hästi pihta sellele erinevate "vete" erinevasse kogumisse.
nimelt: mina arvan, et majapidamiseveed (hall vesi) sisaldab märksa rohkem keskkonnaohtlikku keemiat (nõudepesuvahendid, kodukeemia, pesupulbrid jne.) kui see mis tavaoludes WC-st alla läheb. Muidugi on nende keemiate puhul kanalistasiooni jõudes tegemist väga lahjade lahustega.
st. minu emotsioon on küll ,et kui sa juba midagi maasse immutad siis immuta kogu see kompott..

ps mina seda kraavi kaevamist nii väga ei kardaks see 150m on pädevale kopamehele päeva töö. see ei pea sul ju avatud kraav jääma. st. paned toru põhja ja kraavi kinni tagasi. või siis paned toru asemel drenaazi toru, siis imbub sul kuival ajal enamus veest juba selle 150m jooksul ära ja märjal ajal imbub maast vett juurde ning kraavi jõudev "segu" on veel lahjem :-)
(viimast väidet peaksid küll asjasse pühendunud tegelased kommenteerima pole ise selle toimimises kindel) :scratch:
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

Tere!

Siiski üritan siin veel argumenteerida - esiteks siis septikut ei lubanud KOV panna, "arvates" et siin on kõrge pinnavesi, mis vist on kahjuks ka tõsi ja kõrge pinnavee korral ei ole ainult probleem ju selles et see ei voola ära KUID KA see et seda tegelikult ei tohiks siis - septikut siis.
biopuhastit tohib küll ( ca 70000 + paigaldus ja kaevamine + torud sinna sisse) Lihtsalt ei ole seda raha praegu kusagilt võtta ning laenu praegu võtma hakata oleks suht rumal tegu!

Kaevamine 150 meetrit on kopamehele tõesti käkitegu ent minu rahakotile absoluutselt kindlasti ülejõukäiv, vt eelmist!

Lihtsalt selgituseks: tahaks asjaga võimalikult ruttu ühele poole saada!
1.Septikut panna ei lubata!
2.Biomahuti hind läheb väheke paljuks!(pealegi kui ära ei voola!?)
3. hallvesi ( ütlesin ka eespool seda - "oma kraanivette ma ei situ" - kasutan suht teadlikult pehmeid ja looduslikku laadi pesuvahendeid nii enda kui nõude pesuks - jah need on küll tõesti pisut kallimad, kuid igasugused domestosed ja maiteamis pommimaterjalid käivad mulle juba põhimõtte pärastki närvidele, rääkimata nende haisust!) + oleme siin juba mingit aega elanud ning võetud on ka ühe tuttava inimese abil, kes töötab vee puhastusjaama laboris, veeproovid, mis olid väga soliidsed, nii et selles vaevalt et probleem on!


Lükake mu valesti arusaamad ümber või vaielge vastu!
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

a ja veel et hallvee ja WC st tuleva koha pealt võrdluseks lihtsalt see, et tõesti on need torusiilid jms saast keskkonnale ohtlikud, ent ka tõepoolest täiesti looduslikku laadi sitt ja kusi kuna moodustavad suurel hulgal väga ohtlikke ühendeid ja sp oleks vale arvata et hallvesi ohtlikum on, kuna hallvees leiduvaid ohtlikke aineid on palju pisemas koguses kui seda mis meie outputist pidevalt välja tuleb! aga loomulikult jälle oleneb ka , kui ikka kraanist alla üle pärav torusiili kallata end samas kodus üliharva satud paksu tegema .... go figure!
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

krdi trükikurat sai sisse mu viimase sissekande viimasele lausele:

..kui üle päeva kraanist torusiili alla kallata ent samas üliharva kodus paksu käid tegemas ..vms ....oli see mõte...
Külaline
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No kuhu kurradisse Ivan Orava ajal se sitt ja kusi siis pandi (no on ikka keskonnaohtlik värk vä?). Loodus ise on kõige parem ja effektiivsem puhasti.Kui kogused on väiksed siis lase loodusesse - kraavi kus kasvab hundinui ja kallastel lepp ja paju. Ja kui eriti roheline oled kaeva kraavi mõned suuremad "veesilmad"-biopuhastid kus hundinui,pilliroog või mis iganes tegeleb siis sita sorteerimise puhastamise ja võiks öelda isegi et väärtustamisega.
A.Le
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas A.Le »

Sul on osaliselt õigus külaline!
Aga tead, ükski asi ei kesta igavesti. Inimeste hulk maailmas suureneb ikka kõvasti ja Ivan Orava ajast saadik on see ka veel palju palju suurenenud, küll aga on sama suur ikka veel see maakera.
Teiseks elumuutused: kui paljudel inimestel on nüüd juba mitu elamist ja majapidamist ning ka WCd - autosid ka pere peale ikka vähemalt kaks kolm...see kõik kokku on juba ohtlik!
paju koha pealt on sul õigus, samuti kaevata tiike jne..... aga arva kas tahan minna KOViga ning keskkonnaametiga selle pärast näiteks kohtupinki võitlema kui Taavet vs Koljat ( vahva oleks kui oleks selle tulemus sama võimalik), kahjuks saaks haledalt tappa!

Vat see asi ka veel oluline!
holger
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas holger »

Head polüetüleenist mahuteid saab Ösel Plastic Oü st.
holger
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas holger »

Ösel Plastic Oü Kontakt kah
www.plastic.ee
Külaline
külaline

Re: ostan 10se mahuti - kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.Le kirjutas: auku, millele rajasin sel aastal nn filtri alla ja kavatsen seda ka varsti uuendada!
Mida see filter endast kujutab? Mul ka sama "sistem", kogemused huvitavad.
A.Le kirjutas: ja kui ma ei eksi? siis hallvett võib oma krundi piires maha lasta!
Mine räägi jah, seda juttu kohalikus omavalitsuses!
Vasta