Sauna ehitus

saunad, santehnika, boilerid jne
ants
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Aug 2008, 23:21

Sauna ehitus

Lugemata postitus Postitas ants »

Kuidas ehitada head sauna ja palju võiks maksma minna (karkass, soojustus, ahi, vooder, lava, põrand, uks ja võib olla veel midagi mida ei tea). Olemas ainult Fibo seinad. Sauna suurus 2*3 ja kõrgus 2,4. Kuidas alustada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11215
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Sauna ehitus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soovitaksin vaadata isoveri kodukalt mismoodi ja mis kihid sauna seina tulevad. Loomulikult ei pea kasutama isoveri materjale vaid ka teiste tootjate samaväärseid.
Omal ka fibo seinale tehtud saun. Soovitused. Kui majale kohe välisfassaadi ei plaani ehitada siis oleks kaval seestpool õhukese kihina fibo kinni krohvida. Fibost puhub tuul läbi nagu mühiseb, krohv teeb ta tuulekindlaks ja ka niiskuskindlamaks. Teine variant on kasutada paksu villast tuuletõkkeplaati. Saab kiiremini ja sama hea.
Sissepool oleksid kihid sedasi:
Paks villast tuuletõkkeplaat, vähemalt kokku 5 cm, peale kinnitad fooliumi, distantsliist, sisevooder (haab, lepp jne)

või
õhuke krohv, 5 cm pruss, mille vahel vill, (soovituslikult õhuke tuuletõke), foolium, distantsliist, sisevooder
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 775
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 korda

Re: Sauna ehitus

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Kalvis kirjutas:Soovitused. Kui majale kohe välisfassaadi ei plaani ehitada siis oleks kaval seestpool õhukese kihina fibo kinni krohvida. Fibost puhub tuul läbi nagu mühiseb, krohv teeb ta tuulekindlaks ja ka niiskuskindlamaks.
Ise esimese hooga krohviks fibo seinad väljast poolt, et tuul ja vihm üldse fibosse ei satuks, aga majast väljuva niiskuse pärast ei ole see ilmselt õige :)
mmmm
külaline

Re: Sauna ehitus

Lugemata postitus Postitas mmmm »

Vana teema küll.
Aga kas majas sees olevaid fibost leiliruumi seinu on ka vaja eelnevalt krohvida?
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Sauna ehitus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Võib, aga pole mõtet. Soojustus, foolium ja vooder tulevad niikuinii peale.
Vasta