Pelletiküte + akumulatsioonipaak

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Nomius
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juul 2008, 16:43

Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas Nomius »

Mõte olemasolev õliküttesüsteem (katel+põleti) vahetada pelletikütte vastu.
Ootan hetkel pakkumisi. Sealt küsimus - pakutakse ka akupaaki.
Kas seda on vaja - mida annab juurde?
Maja ca 100m2 ja 4 aastat vana. Hetkel põrandaküte ja tarbevesi samast katlast.
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas aaaai »

ma arvan et selleks et sul tuli all poleks koguaeg!
Nomius
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juul 2008, 16:43

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas Nomius »

Üldpõhimõte on mul selge.
Ilmselt sõnastasin küsimuse valesti - kui suur on efekt ja millistel tingimustel ta ennast ära tasub (hind versus kasu)?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Akupaaki pole vaja, kui pelletipõleti on täisautomaatne. Muidugi, kui tasuta saab siis võib juures olla.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ega sul ikka ei ole küll selge miks see paak seal on. Paagi uba on soojust salvestada. Selline põlemine mida ei saa suvalt seisma ja käima panna tekitab ka siis soojust, kui sul seda enam vaja pole. Vot selle soojuse hoidmiseks ongi akupaak. See soojus topitakse vette ja siis akupaak hoiab seda vett. Kui vaja läheb siis võetakse ta sealt paagist välja. Õli või gaasi puhul on paak tõesti liigne, kuna neid protsesse saab otsast lõpuni suvalisel ajal käima ja seisma panna. Pelleti kohta ilmselt sama jutt. Muude asjade puhul on ilmselt ka olemas automaatsed lahendused. Aga ma pole ise neid kohanud. Seega akupaagi vajalikkus sõltub ikkagi sellest millise katla sa valid. Suuruse kohta on mingid reeglid olemas ja neid võib vast igast katlapoest teada saada. Edasi sõltub paagi suurus jällegi katlast. Kui paned võimsa katla ja pisikese paagi siis köetakse maja soojaks, siis paak soojaks ja kui siis veel kütet on siis see kas kustub ära või läheb see soojus niisama mööda ilma laiali. Kuna ma pelletiga pole otseselt kokku puutunud siis ei oska ka öelda, millised tingimused see akupaagile seab. Aga kuula mitme katlapakkuja jutt ära ja siis otsusta.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

"Dumb" vist ei lugenud hoolikalt läbi. Täisautomaatne põleti tähendabki just seda, et põletit saab juhtida nagu nafta või gaasikatla puhul. Paljud pelletipõletid on sellised. Su pikk ja lohisev jutt käib poolautomaatsete või automaatikata katelde kohta, kus põlemist ei saa niisama lihtsalt sisse/välja lülitada ja neis on akupaak kindlalt vajalik. Tee ikka endale selgeks energia jäävuse seadus ja soojuse liikumine põletist küttevette ja küttesüsteemi osade vahel.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mhmh. Sa nüüd loe ise ka see jutt läbi mis ma sinna sodisin. Ma üritasin seletada milleks see paak üleüldse on. Muuhulgas kirjutasin ka seda, et vajalikkus sõltub katlast. Aga see on seal lõpupool kirjas. Pikk jutt oli kah, ikka rohkem kui neli rida. Eks ma üritan edaspidi lühemalt hakkama saada. Tänan kaasamõtlemise eest.
pelle
külaline

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas pelle »

Mul on pelletipõletiga universaalahi, mis kütab 150 m2+soe vesi kahesüsteemse boileriga. Kuna maja on vana ja hõre, siis on soojatarve üle 300kwh/m2 kohta aastas ja küttekulu ca 30k. Mõtlesin ka ise akupaagi peale, sest tegelikult peaks sellest efekti küll tulema, kuigi arvutusi pole teinud. Samas, naabril on enam-vähem sama suure maja kohta nii tahke- kui elektrikütte võimalus, kuid enamasti huugab akumulatsioonipaagis elektrispiraal ning keskmine kuu maksumus on elektril ca 3000 kr. Minul tuleb soojus+soevesi+elekter kokku ca 3300 kr kuus. Mõtlen veel...
Hagar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Nov 2005, 17:06

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas Hagar »

Mul on pelletipõletiga universaalkatel. Enne kütsin söega ja sellest jäi süsteemi ka akumulatsioonipaak, kust saan ka sooja vee kütteperioodil. Olen sellise süsteemiga kütnud paar aastat ja olen rahul. Mulle meeldib selline süsteem kuna , et radiaatorid on kogu aeg ühtlaselt soojad. Ilma akumulatsioonipaagita kütab põleti radiaatorid soojaks ja siis nad jahtuvad ära ja asi hakkab otsast peale. Sellisesse süsteemi ei ole vaja väga suurt paaki, et ühtlast temperatuuri radiaatorites hoida. Mul on 600 liitrine paak. Majanduslikust tasuvusest ei oska rääkida.
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

Korralik pelletikatel koos põletiga ei vaja mingit akupaaki, näiteks Woody , Taani põleti toimib moduleerivalt võimsusvahemikus 4-24 kW, seega oluliselt paindlikum kui õlipõleti
akupaak ainult lisab soojuskadusid
küttesüsteemi minev vesi tuleb reguleerida segusõlme ja kütteautomaatikaga, siis ei ole radikad külmad-kuumad, vaid just sobiva temperatuuriga, vastavalt välisõhule

AKUPAAKI on vaja siis kui kasutatakse tahkeküttekatelt, mis on tavaliselt oluliselt võimsam kui maja soojustarve-ja peabki olema, sest kütmine toimub tsükliliselt
samuti juhtudel kui tahetakse kasutada ööelektrit või alternatiivset soojusallikat nagu päikese kollektor, viimane on otstarbekam ühendada siiski soojavee boileriga
alles suurema päikesekollektori 5 ja enam m2, kasutamisel tuleb akupaak ka appi võtta, siis saab kevad-sügisperioodil sellega ka maja kütta

akupaagis soojavee spiraali kasutamine on meie veekvaliteedi puhul raskendatud, kuna vees sisalduvad kaltsiumi ja magneesiumi soolad ajavad spiraali umbe ja vähendavad selle võimsust
seepärast eelistatakse meil eraldi soojaveeboilerit koos elektrikütteelemendiga, seda kasutatakse siis suvel kui katelt kütmiseks ei vajata
sellise boileri hankimisel peaks tõsiselt mõtlema 3-süsteemse variandi kasuks ( katel+elekter+päike ), siis saab hiljem päikesekollektorit kasutada, nende hinnad on varsti taskukohased paljudele majaomanikele, pealegi ei nõua päikesevaakumkollektor käigusolemiseks rohkem kui 40-60 W el.energiat, aga toodab suvepäikesega kuni 850 W/m2, samuti toimib see pilves ilmaga
Elagu kodumaine energia:):):)
trumm
külaline

Re: Pelletiküte + akumulatsioonipaak

Lugemata postitus Postitas trumm »

täisautomaatse pelletipõ�ti puhul pole mingit akupaaki vaja. milleks see? loomulikult on see vajalik halupuu ja teiste automaatikata katelde puhul.

mul on pelletipõl�i iwabo villa 1 sx, rootsi päri�lu. Nii põran�küte, �dikad kui ka soe vesi on eraldi regulaatoritega ja põleti �ttib a�omaatselt siis, kui temperatuur hakkab langema nii, et see kusagil tunda annaks. mingeid kõikumisi�i radikates ega põrandaküt�s ei o�. kui oleks, oleks süsteem vale�i reguleeritud. akupaagi asmele on automaatkateldes endis piisavalt suur veesärk. kui sin� veel akupaak lisada, oleks see ainult soojuskadu.
Vasta