Karkassi jaotus välisseinal

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Külaline
külaline

Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsil maja soojustaine väljast 50x100 prussidega, kuid kuidas jaga prusside vahe kahe akan vahel kui akende vahe on 130 cm, kuidagi ei jagu ju, selliseid halvasti jaguvaid nurkasid on veel ja veel, näiteks väisnurgast aknani on 110cm?
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

Arvestuslik on ikkagi samm 600mm,täiendavalt akna/ava mõlemale poolele lisaroov(vajadusel isegi ümber akna-kõik oleneb kasutatavast fassaadimaterjalist)
Külaline
külaline

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

no kui iga 600mm tagant panna ja lisaroov panna äkna äärde siis siis jääb ainult mõnda kohta 10cm vahe villa jaoks
Isetean
külaline

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Külaline kirjutas:no kui iga 600mm tagant panna ja lisaroov panna äkna äärde siis siis jääb ainult mõnda kohta 10cm vahe villa jaoks
Sulle anti õget nõu. Nii teegi,Ja villa mõõt on selle jaoks 565 mm.Ehk siis täpselt roovi vahele.Kui aga hakkad seal jagama ja sättima siis villaga madistamist oluliselt rohkem.
Külaline
külaline

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole küll kuskil näinud et 10cm vahedega prussid oleksid seinal, igal pool on ikka 550 cm vahedega, mina ei tea kuidas nad jaotavad seal :( . Vanadel majadel on ikka lollisti aknad paigutatud et nüüd annab nuputada kuidas saaks. Oleks vaja kohe mingit targemat inimest kes kohapeal vaataks ja ütleks kuidas teha
Kasutaja avatar
saepuruplaat
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:35
Asukoht: objektil

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas saepuruplaat »

Külaline kirjutas:Ei ole küll kuskil näinud et 10cm vahedega prussid oleksid seinal, igal pool on ikka 550 cm vahedega, mina ei tea kuidas nad jaotavad seal :( . Vanadel majadel on ikka lollisti aknad paigutatud et nüüd annab nuputada kuidas saaks. Oleks vaja kohe mingit targemat inimest kes kohapeal vaataks ja ütleks kuidas teha
Ju sa siis pole ehitust kaugeltki näinud. Just pannaksegi 10 cm vahega pruss, kui selleks vajadus tekib. asi on selles, et enamik materjale on standardmõõtu 120 cm, ja sellest ka prusside paigutus. 60-se sammuga. Näita mulle üks maja, millel aknad asuvad täpselt nii, et kõik roovisammud klapivad? Ma lähen ja teen sellest pilti ja panen ehitusentsüklopeediasse.
Puust ajud, kuldsed käed.
Külaline
külaline

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

seda ma räägingi et vaatan kuidas remonditakse 100a vanu majasid, vanadel majadel ju aknad suvaliselt ette pandud, ei arvestatud midagi, mingit mõõtu ega midagi, pandi suvalt kuidas juhtus, kuid nüüd 2008 a aatsal vaata et karkass jookseb nii piinliku ühtlase vahega et täitsa vihale ajab kohe, kuidas kurat nad seda ikkagi teevad teevad :banghead: , ise kurat mõddan ja mõõdan kui ikkagi tuleb kuskilt nurgast või akna äärest 5cm puudu või üle :banghead:
Isetean
külaline

Re: Karkassi jaotus välisseinal

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Külaline kirjutas:seda ma räägingi et vaatan kuidas remonditakse 100a vanu majasid, vanadel majadel ju aknad suvaliselt ette pandud, ei arvestatud midagi, mingit mõõtu ega midagi, pandi suvalt kuidas juhtus, kuid nüüd 2008 a aatsal vaata et karkass jookseb nii piinliku ühtlase vahega et täitsa vihale ajab kohe, kuidas kurat nad seda ikkagi teevad teevad :banghead: , ise kurat mõddan ja mõõdan kui ikkagi tuleb kuskilt nurgast või akna äärest 5cm puudu või üle :banghead:
:doh: Miks sulle kohale ei jõua mida sulle kirjutatakse. Kordame siis üle. Jah - kuskilt jääbki 5 cm või 10 või -või... Ei jaotata tervet seina võrtseteks vahedeks.Pime juhus kui nii õnnestub.
Vasta