Terrassilauad

tsirk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:01

Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas tsirk »

Tere. Plaanis ehitada puidust terrass säästueelarvega. Sellest küsimus: kas lauad peavad olema kindlasti soontega (nagu spets terrassilauad on) või saab ehituseks ka tavalist immutatud lauda kasutada?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

loomulikult saab kasutada ka tavalist lauda. Ka minul on tavalise lauaga tehtud. Sileda laua miinus on see, et muutub märjaga libedaks.
Viimati muutis küttevahetaja, 03 Mai 2008, 10:59, muudetud 1 kord kokku.
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas aaaai »

ja soonega laua miinuseks on see et aja nendest soontest prahti välja
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas murmet »

Täiesti maitse asi- kellele rihveldatud, elik soontega, kellele sile meeldib, mõni papimees saab ka lubada serviti paigaldet lauda. Minu isiklikuks eelistuseks nii esteetilise kui ka praktilise poole pealt on ikkagi rihveldatud laud (hari maksab tunduvalt vähem kui luumurru ravitsemine) :lol:
Joel
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Joel »

Tere,

Eelmisel aastal sai tehtud terass immutatud lauast. Kas sel aastal peaks seda lauda ka mingi vahendiga hooldama? Laud on aastaga korralikult ära pleekinud....

Tänud vastuste eest.

Joel
Joel
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Joel »

Joel kirjutas:Tere,

Eelmisel aastal sai tehtud terass immutatud lauast. Kas sel aastal peaks seda lauda ka mingi vahendiga hooldama? Laud on aastaga korralikult ära pleekinud....

Tänud vastuste eest.

Joel

Järsku keegi oskab siiski vastata....
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Joel kirjutas:
Joel kirjutas:Tere,

Eelmisel aastal sai tehtud terass immutatud lauast. Kas sel aastal peaks seda lauda ka mingi vahendiga hooldama? Laud on aastaga korralikult ära pleekinud....

Tänud vastuste eest.

Joel

Järsku keegi oskab siiski vastata....
Et siis välimuse või kaitse pärast tahad hooldada? Ma pakuks,et kui on korralikult immutatud,siis kaitse pärast ei ole vaja.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma tegin 40x120 saematerjalist. On tunduvalt karedam, kui soontega laud. Samas keegi ei ole ühtegi pindu jalga saanud. Kasutusese olnud aasta. Võõpasin tumeda tõrvaõliga.
Mulle meeldib. Vaid musta jääga on ohtlik.
Joel
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Joel »

Et siis välimuse või kaitse pärast tahad hooldada? Ma pakuks,et kui on korralikult immutatud,siis kaitse pärast ei ole vaja.[/quote]

Nii nad räägivad, et kui on korralikult immutatud siis pole vaja. Aga iseenesest kui sooviks välimust värkemaks muuta, siis millega saaks seda immutatud laua rohekat välimust taastada?

Joel
trumm
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas trumm »

rohelist taastada? ei saagi teisiti kui uuesti immutades. võid otsida ka mõne sarnast tooni pinotexi.

samas enamik inimesi tahab just sellest spetsiifilisest rohekast toonist lahti saada, lastes laual pleekida ja siis soovi korral õlitades või muul moel toonides.
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

Majatohter müüb terassiõli mis on tõrva,linaõli ja vaigu baasil ! Tulemus on megahea tuleb vaid aasta 2 korda õli peale panna ja siis nii 2 a vahe sees ! Tavaline tumetõrvaõli on juba kevade suht ära kadunud.Ma nii ka korra proovisin ei püsi teine peal .
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Tootja sõnul vahet ei ole, kas höövli tera on sile või hammas (sooned) :D
Töödelda või näiteks peale aasta möödumist Pinotex Wood Oil tootesarjaga.
Toonid on värvitu, roheline ja teak. Viimasega tegin ise - VÄGA HEA tulemus, mina olen rahul ja julgen soovitada! :clapping:
Effekt on nagu vahatatud autol - vesi ei imbu puitu, vaid moodustab sellised vee loigud laudadele.
Korra aastas sellega teha - peaks üsna effektiivne olema. http://www.varvimaailm.ee/default.asp?ID=3048
Viimati muutis Rostfrei, 07 Juul 2008, 20:04, muudetud 1 kord kokku.
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

Mul on ka siis pakkuda terassiõli helepruun ja tumepruun või siis 40 tooni veel ! Kõik on looduslik ei kasuta keemiat .
jonn
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas jonn »

küsimus järgmine, et kui on terassilaud päikse käes ära pleekinud halliks ja see värvitu pinotex ultraga üle värvida, milliseks ta siis jääb, kas halliks või võtab mingi tooni ka, või on üldse targem kohe mingi tooniga värvida?
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Samast teemast ka minu küsimus:immutatud lauad,pleekinud ja tahaks värskendada ning pruunimaks.Mida kasutada?(Pinotexi ei taha kasutada oma kogemustele rajanedes)Kui lauad on peasissekäigu ees, ega need erinevad õlid kleepuma ei jää?(tuppa ei tahaks tassida ja neljajalgne jõuab ka oma käppadega igale poole)Heameelega kuulaks kellegi isiklike kogemusi ja super oleks kui iga aasta ülevõõpama ei peaks(kole kulukaks läheb kokkuvõttes kuna ruute on ca 50)

ette tänulik
Alex
jonn
külaline

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas jonn »

leidsin mingi õli, kuidas see töötab on kellelgi mingeid kogemusi, kas tasub sellega terrass üle õlitada http://www.vivacolor.ee/?op=body&id=214&cid=203
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Re: Terrassilauad

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

kui huvi on siis on mul pakkuda terassiõli mis On valmistatud linaseemneõli, looduslike vaikude ning männitõrva baasil. Jätab kergesti hooldatava puitpinna. KINDLASTI JÄTAB PINNAD MITTEMÄÄRIVAKS.

Kasutuskohad:
välipõrandad, terrassid, aiamööbel jne.
Vasta