1. leht 1-st
Abi vundamendi soojustamisel
Postitatud: 26 Apr 2008, 11:07
Postitas andy
...
Re: Abi vundamendi soojustamisel
Postitatud: 10 Aug 2008, 18:57
Postitas andy
...
Re: Abi vundamendi soojustamisel
Postitatud: 11 Aug 2008, 13:51
Postitas OJV
Tegemist külmumiskaitsega madalvundamendiga. Selle idee on tuua külmumispiir ülespoole, mitte süvistada vundament külmumispiirini. Aga üks küsimus on küll - ega horisontaalne hüdroisolatsioon ei ole ära ununenud? Nimelt võib sellisel juhtumisel pinnasevee kapillaartõusuga kõvasti "nalja" saada.
Re: Abi vundamendi soojustamisel
Postitatud: 12 Aug 2008, 00:36
Postitas andy
OJV kirjutas:Tegemist külmumiskaitsega madalvundamendiga. Selle idee on tuua külmumispiir ülespoole, mitte süvistada vundament külmumispiirini. Aga üks küsimus on küll - ega horisontaalne hüdroisolatsioon ei ole ära ununenud? Nimelt võib sellisel juhtumisel pinnasevee kapillaartõusuga kõvasti "nalja" saada.
Horisontaalne hüdroisolatsioon -
kas oli selleks mingi spetsiaalne kangas? ja see peaks minema peno alla või peale? ning sooviks selgitust pinnasevee kapillaartõusu kohta mis täpsemalt võib juhtuma hakata.
tänud
Re: Abi vundamendi soojustamisel
Postitatud: 12 Aug 2008, 07:29
Postitas OJV
Kuskil taldmiku pealispinna tasapinna ja keldripõranda tasapinna vahel peaks olema horisontaalne hüdroisolatsiooni kiht keldriseinas, mis tõkestab pinnase niiskuse pääsu seinas sisse - ülespoole. Tavalisel sokliga ja ilma keldrita majal aurustub selline niiskus läbi sokliseina õue.
Juhul kui on tegemist keldriga, mille välissein on tehtud veeaurutihedaks näiteks bituumeniga, liigub see niiskus mööda keldriseina üles kuni aurustub keldri siseruumidesse, sest välja ei saa. Teisisõnu on keldrisein pidevalt niiske.
Keldriga maja juures peab see horisontaalne hüdrosiolatsioon olema "ühes tükis" või vähemasti tihedalt seotud nii keldripõranda isolatsiooniga kui ka välisseina isolatsiooniga. Tehniline teostus on võimalik mitmel viisil.
Loodetavasti on see tehtud õigel ajal.