Paluks nõu !

Vile
külaline

Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Tere ! Selline küsimus siis. Katus suht väikese kaldega.Tahksin uue pleki peale panna.Võtsime vana pleki maha ja selle all ruberoid ja täis laudis.Kas selle täislaudise peale võib A . kohe katusekile paigaldada ja siis dist.liistud roovitus ja plekk või B . peaksin ikkagi dist.liistud, kile,dist.liistud,roovitus .plekk. Kas või mis võib juhtuda kui kile vastu täislaudist on. Maja muidu ühe kordne ,ainult üks väike magala on teisele korrusele tehtud.
Ville
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Ei oleks uskunudki et isegi härrad "Taastaja " ja kõike teadja "Alar piirfeld " ei suuda mind aidata. :(
Äkki ikkagi leidub mõni hea ja tark inimene. :cry:
Külaline
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvad vist, et vile peale lendavad kõik arvutite juurde? Kähkuabi on 112.
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Külaline kirjutas:Arvad vist, et vile peale lendavad kõik arvutite juurde? Kähkuabi on 112.
Hr.külalisel ei maksaks nii sarkastiline olla.Seda enam,kui enda tarkused jäävad ehitusalal vajaka.

Vabandust .Ma lihtsalt nägin neid siin ringi uitamas, Katus lihtsalt vaja ruttu kinni katmist .Praegu ajutiselt suur ehitus kile peale tõmmatud .
Ville
taastaja
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Segane on see kirjeldus, et asjast üldse aru saada. Tundub, et vana plekk oli tarvis selle pärast maha võtta, et uuele plekile kile alla panna, et katus ikka vettpidavaks saada :mrgreen: Ja mis katusekate on sõna:plekk? Vabandan, olen pelgalt ehitustööline, et sellest õigesti aru saada.
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

taastaja kirjutas:Segane on see kirjeldus, et asjast üldse aru saada. Tundub, et vana plekk oli tarvis selle pärast maha võtta, et uuele plekile kile alla panna, et katus ikka vettpidavaks saada :mrgreen: Ja mis katusekate on sõna:plekk? Vabandan, olen pelgalt ehitustööline, et sellest õigesti aru saada.
Vana plekk oli jah iidamast-aadamast saati :D Paraku ei ole kuulnud ,et keegi katuseplekile kilet alla ei pane. Et asi selgem oleks siis "kiviprofiilplekk". Mis siin segast saab olla ? Küsimus oli kas vastu täis laudist võib selle kile panna ? Või pean liistudega tõstma ? Või osa jookse laudi ära võtma. Natuke ka irooniat ; Küsisid ,et mis katusekate on sõna PLEKK. No ma ei tea. Kui minult küsitakse ,et mis katusele paned ,siis ei hakka ma ju ometigi pikalt jorutama ,et " Tead ! Panen kiviprofiili TP-20/1100,polüestri ". Lühidalt ikka ju ...Pleki ... :wave:
Ville
Külaline
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Külaline »

"Vile", mis siis teed, kui siinsest odavast, garantiita nõustamisest vale või kaks vastukäivat vastust saad ?
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas virgor »

Vaata seda ka,et igale profiilile on antud ka oma kalded
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Külaline kirjutas:"Vile", mis siis teed, kui siinsest odavast, garantiita nõustamisest vale või kaks vastukäivat vastust saad ?

:cry: .... aga ei ole ju ühtegi vastust.Ei mingitki vasturääkivust. Vot probleema !
vmb
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas vmb »

eks need siinsed nõuanded on riskantsed muidugi, seepärast ei hakka "arvama" ja annan ühe lingi, kus midagi lugeda http://www.ruukki.com/www/estonia.nsf/d ... ent&lang=1
ja veel üldisemalt teemast, kust saab ise edasi või tagasi rännata http://www.katuseportaal.ee/plekk.htm
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

:hello: Ole sa tänatud !
Ville
taastaja
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Mina ehitan oma katused kõik ilma kileta. Milleks see kile, kui vettpidava plekk-katuse peale panen? Aru ma ei saa. Sama katuslagedega :mrgreen:
See kas vahetult täislaudise peale võib kile panna sõltub siis sellest, mis seal laudise alla toimub. Kiviprofiilile tuleb kindlasti kile alla panna ja see peab ka vett siis pidama. Kui katuse kalle on liiga madal, siis sinna ka kiviprofiil ei sobi.
Külaline2
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Külaline2 »

Vile kirjutas: :cry: .... aga ei ole ju ühtegi vastust.Ei mingitki vasturääkivust. Vot probleema !
Ära looda sellisele teema pealkirjale "Paluks nõu !" suurt vaatamist. See pealkiri ei ütle teemast midagi.
vmb
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas vmb »

taastajale: ma ka mõnest asjast aru ei saa, sel juhul usaldan insenööre-tootjajuhiseid. Kui madal katusekalle on liiga madal? (vastuse leiad, kui mu eelmises postituses lingi viitsid avada ja pisut lugeda)
P.S. Antud juhul laudisel ruberoid peal. Ei oska öelda kui veekindel see seal on ja ka ruberoidi aurutihedusest ei tea midagi aga juhul kui ta on aurutõke siis vist on probleem - aurutõke väljaspool soojustust pahapaha :confused: (kui seespool aurutõke puudub!)
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Külaline2 kirjutas:
Vile kirjutas: :cry: .... aga ei ole ju ühtegi vastust.Ei mingitki vasturääkivust. Vot probleema !
Ära looda sellisele teema pealkirjale "Paluks nõu !" suurt vaatamist. See pealkiri ei ütle teemast midagi.
....aga vaatajaid ju üle 120-e. Sinagi vaatasid aga paraku tarkust Su kirjutis küll ei sisaldand :D
taastaja
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas taastaja »

[quote="vmb"]taastajale: ma ka mõnest asjast aru ei saa, sel juhul usaldan insenööre-tootjajuhiseid. Kui madal katusekalle on liiga madal? (vastuse leiad, kui mu eelmises postituses lingi viitsid avada ja pisut lugeda)

Kulla vmb, tore, et tootja juhiseid ja insenööre usaldad ning koduperenaistele toodetud linke levitad, aga mind see enam kahjuks ümber ei kasvata :shock: Raiu või tükkideks, aga millise tüki külge suu jääb, see....
vmb
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas vmb »

"...koduperenaistele toodetud linke levitad" :evil: :mrgreen:
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Katus laudiseni puhtaks, distantsliist, aluskate, distantsliist,roov, profiilplekk!
Esimesteks distantsliistudeks võid kasutada ka katusel olevat materjali. Kui ON mida kasutada, kui kõik ühtlaselt mäda,siis võta katus sarikani puhtaks ja alusta aluskattest,distants, roov jne...

Aluskate on väga vajalik asi. Kõik painutatud profiilid vajavad aluskatet. Taastaja- kui teed valtsi, siis ok! Kui jätad ka profiilplekil aluskatte paigaldamatta--siis asi halb! Sinu garantii võib küll ennem lõppeda,kui kahjust aru saad, aga kahju VÕIB tekkida.
taastaja
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Kinnisvara! Ehk oskad ka põhjendada, kui ennem oli seal peal valtsplekk(ilmselt probleemideta), siis miks nüüd kilele vaja distantsliistu alla? On üks või kaks põhjust?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

probleemiks saab täislaudise puhul tuulutus. Pole eriti arukas ehitada katust materjalile, mis võib 10 aasta pärast olla läbi mädanenud ebapiisavast tuulutusest. Loomulikult on äärmiselt tobe mängida kirurgi läbi arvuti! Objekti on vaja näha.
MP 40
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas MP 40 »

Noh aga,kui seal all on täiesti korralik rube,miks seda siis maha peab katkuma?Paneks ainult distantsi peale,ajaks ta rihti ja plekk peale. :roll: Iseasi jah,mis kraadiga see katuse kalle on....Et kas sobib too profiilivärk?Aga see on juba eri teema.
taastaja
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Eestikinnisvara kirjutas:probleemiks saab täislaudise puhul tuulutus. Pole eriti arukas ehitada katust materjalile, mis võib 10 aasta pärast olla läbi mädanenud ebapiisavast tuulutusest. Loomulikult on äärmiselt tobe mängida kirurgi läbi arvuti! Objekti on vaja näha.
Õige see on.... siin ehk ainult kaks viimast lauset, siis ei ole ka eriti professionaalne välja pakkuda ka neid eelnevaid lahendusi, mis samuti tuulutust juurde ei annaks, kui teemaalgataja väidab, et katusekalle suht madal.
Loodan, et kriitikasse rahulikult suhtutakse, tahaks lihtsalt mõista, et millest lähtuti, et selline lahendus teemalgatajale välja pakuti.
Vile
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Vile »

Suured tänud teile kõigile. Nii mõnigi oli arvamusel et ei pea kilet üldsegi panema aga ei lugenud ma ka välja kuskilt et seda panna ei tohiks. Kindluse mõttes panen laudisele peale http://www.sisustus.ee/?cmd=product&pid=68324
Loodan et teen õieti. Muideks, ruberoidi all olid lauad nagu eile pandud. :) Paar musta lauda vahetasin ainult välja
Ville
vmb
külaline

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas vmb »

27kr/m2 :shock: Kui asjast kasu siis muidugi pole probleem aga antud juhul on jah küsimusi, mis pole selged. Kas katusealune on kogu selle vana laudise püsimise aja olnud soojustatud ja eluruumina kasutuses, kas seespool on aurutõke?
Kiviprofiili lubatud min. kalle 11 kraadi, õhuvahe sõltuvalt kaldest 50-100mm (mittedifuusse aluskatte puhul) (difuusne otse vastu soojustust)
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Paluks nõu !

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Lp. Vile- antud aluskate oleks liigne priiskamine. Oma ülesande täidab ära tavaline aluskate, mille saad kaasa kohast,kust oma profiilpleki ostad.
Profiilplekk nõuab aluskatet. Eriti tähelepanelik peab olema väga väikse kaldega katuse puhul. Mina teen aluskatte ülekatte alla veel tagasipöörde. (Kui on madal kalle ja on võimalus, et vesi tungib ülesse)
Ruberoid ei ole aluskate. Kindlasti pole päevi näinud ruberoid enam hermeetiline(nela-augud jne.)
Aluskatte ülesanne on vee tõrjumine ja konstruktsiooni kaitsmine.(kust iganes see vesi ka ei teki: aur, ilmastikust...) Profiilplekil on võimalus, et halbade ilmastiku oludega võib (kindlasti ei pruugi) pikkipaanidest/liitekohtadest vett läbi imbuda. Ja/Või halvasti paigaldatud kruviagust jne...
Siis on aluskate äärmiselt vajalik, kuna kaitseb sinu konstruktsiooni, soojustust jne..

Mina soovitan kindlasti kasutada aluskatet.
Vasta