Kuidas ehitada seinad?

jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Kuidas ehitada seinad?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Vaja pool kivimaja seestpoolt õhuvahega soojustada (väljast ei saa kuna majal puudub hüdroisolatsioon ja ta on maha valatud pmt) aga tekkis küsimus et mis on odavam, mis parem jne. Kuna teine maja pool on 5x10cm prussist ja vahel on soojustuseks 10cm villa siis uues osas sooviks veidi paremat soojustust. (Mitte et praegune osa külm oleks aga no igaks juhuks võiks uues osas soojustuse paksus olla 15 cm.
mis variant neist oleks odavaidm ja mis parim ja mis halvim:

1)50x150 puitkarkass
2) 50x100 + 50x50 teistpidi puitkarkass
3) 150nene metallkarkass
4) 100ne ja siis 50nene metall (tegelikult vist 95 ja 45 või midagi sellist)

Või on mõeldav ka peno kasutamine? näiteks 100se puitkarkassi vahel?
Kuna sein tuleb õhuvahega siis villa puhul pean sinna taha kuidagi ka tuuletõkke paigaldama.
Kas on õige et 100mm penot soojustab sama hästi kui 150mm villa? Ilmselt oleks siis uue osa 100mm penot tuntavalt soojem kui vana osa 100mm villa või eksin?

Eesmärk on siis võimalikult odavalt ehitada elamiskõlbulik keskkond....(Praegu elan siis valmis oleval majapoolel, kus oma lolluse tõttu on vill tuule eest kaitsmata kuna arvasin et mis tuul seal seina vahel ikka on. seinas on 100mm villa ja laes 200 tegeölikult peab sooja küll kuid uues osas tahaks pistikute tagused ja aknapõsed paremini teha kuna need on hetkel teistest külmemad kohad. Majas on ahiküte ja see saab olema ka uues osas. Hetkel kütan oma 50m2 ülepäeviti suht väikese ahjutäiega, kui õues üle 10 kraadi külma oli siis kütsin igapäev väiksema ahjutäie (7 halgu)

Loodan et viitsite süveneda ja asjalikke nõuandeid jagada, Ettetänades: Joosep
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re: Kuidas ehitada seinad?

Lugemata postitus Postitas mel777 »

Peno soojusjuhtivus on villaga enam-vähen sama ..
Mina kasutaks varianti 2 või 4 - väljastpoolt sisse: 100-se puidu vahele paneks peno (toimib ka tuuletõkkena), siis villa ja viimasena aurutõkke ..
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas ehitada seinad?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

tänan vastuse eest, kuidas muidu seda teist karkassi kihti ehk siis 50nest pannakse kas samuti 60 sammuga ja kips siis horisontaalselt mitte vertikaalselt? Mis mõõdus penosid üldse liigub, suht nõme ju meetrine lõigata 53seks et 60nese sammuga 5cm prusside vahele panna ja 2cm vahuruumi jätta.... penu puhul vist ikka vahuruum parem kui omavahel kokku surutud plaadid?
edit ise loll, esimene karkassi kiht ei pea ju täpselt 60 olema kui teine karkass sinna peale läheb....meetrine samm on ilmselt liiga ränk seega peno pooleks ja vahe umbes 50? või võib siiski 100cm vahet olla esimese karkassi prussidel? ruum muidu 6,5x8,5m
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Kuidas ehitada seinad?

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

soovitaks sul küll teha kõigepealt ikka 5x10 vert.ja siis 5x5 horisontaalis.Vahele eps50. 5x10 postide vahed jätad kas 52cm või 62cm,siis ei ole vaja peno jupitada.Sinu olukorras need standardmõõdud põle enam nii olulised :roll: Prussid peavad aga kuivad olema muidu kuivavad vahed sisse. Horisontaalse 5x5 vahed(mitte tsentrist mõõdetuna) jätad 59,5cm.siis saad tahvli täpselt pooleks lõigata(60cm) ja pressida tihedalt prusside vahele ilma vahuta.sellisel juhul uleks kasutada võimalikult kuiva materjali.Puidupoodides on müügil kalibreeritud 5x5,vot see on hea.veidi kallim küll.Ma teeks nii.kipsi tarvis pane ikka veel vert.metall mütsprofiil 400se sammuga. :wave: PS mina arvan just,et ilma vahuta st.pressituna kuivade prusside vahele on parem kui vahuga.Ka"kuiv"pruss ikka kuivab veidi ja vahuga paigaldatud plaadil kipub siis väikse vahe sisse tõmbama.Ma olen seda praktikas kogenud
Viimati muutis zoja uba, 24 Mär 2008, 10:16, muudetud 2 korda kokku.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas ehitada seinad?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Tänan jällegi vastuse eest, ootan ka teiste arvamust.
Mulle näib võõras seda esimest vertikaal kihti teha sinna... st et mõtlesin selle pärast välimine kiht teha nii: "II" ja sisemine "=" kuna pool seina tuleb seespool vertikaalse lauaga : "II" ja laualt ülespoole tuleb kips, millepeale kas kangas või midagi sellist.... Ok see selleks

Mõtlen hetkel seda et kas peno on ikka õige, kuna need prussid jäävadki sinna mängima ilmselt, kuna nad jäävad nö välisõhu kätte ja suvel on 1 niiskus, sügisel teine Villa puhul kardan ära vajumist või midagi sellist, Praegu valmis ehitatud osal sai lae ääred korralikult tehtud aga ühes toas on lae äär käega katsudes oluliselt külmem kui ükskõik mis teine koht.

Küsiks veel ühe valesti ehitatud asja kohta, nimelt on mul maja selline 2 ühe suurust ruumi (6,5x8,5) ja nende vahel on samast materjalist (betoon) vahesein, mis hoiab seda ehitust koos. Seinast ühel pool on mul siis nö osa kus juba sees elan ja teisel pool osa mida hakkan ehitama. Valmis oleval poolel sai aga se sein nö vaheseinaks jäetud ja sinna vahele ma õhuvahet ei jätnud, nagu sai sinna ka vaid 5cm villa lootuses et teiselt poolt saab kah soojaks ja se sein ei jää kuidagi külmaks. Aga nüüd arvan et tegin valesti, st et se sein on siiski maasse valatud ja välisseintega ühenduses ja temasse imbub nii maast kui seintest mõningane niiskus......Mis juhtub kui nüüd, kui ka uue poole teen sama valesti kui vana poole, et 5cm villa otse vastu ja nii jääbki ventileerimata..... Või peaks mingi maa välisseina ühedusest jätma ventileeritava? st et kui pikalt seal betoonis se külm ja niiskus edasi levib, ei usu et kogu se 8,5m seina läbi külmub.....

http://www.porsche-foorum.ee/album/disp ... =51&pos=55 siin on 1 pildike sellest praegu ehitust ootavast majaosast, teisel pool toda seina on mul köök,vannituba,saun ja nonde taga 2 väiksemat tuba. Pildil olevast osast tahan teha suure toa mis lääb "L" kujuline, st et pildi järgi vasakusse nurka (ahju ja sooja müüri taha tuleb väike magamistuba, kus kõik kipsi alla ja suur tuba siis umbes selline, et laudpõrand, vertikaalvooder, mingi nina laud vms, kangas ja lakke jääks need palgid, millede vahele uued lauad panen....
Vasta