SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
Lenzer
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Lenzer »

Tered tubli foorumirahvas!

Plaan endale soetada Daikini Ururu Sarara aga kohe tekkis kaks küsimust:

Kes on Lõuna-Eestis pädevamad Daikini müüjad/paigaldajad (noh et saaks hästi paika, heasse asukohta ja õiged gaasid sisse)

Kas keegi Talinnast lõunapoole Ururu Sarara 50t seeriat ka üldse müüb? Seni kõik pakkunud siin kuni 35-t.

Tänud ette!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas keemik »

Garanteeritud töö kütmisel -20 °C????

http://www.kliimakaubamaja.ee/153/1/ohk ... etail.html

Hind ka meeleolukas :)

Ise ostsin selle: http://www.abckliima.ee/erakliendile/to ... tcn-nordic

Küttevõimsus W (välisõhk –25 °C) 4500 !!!!

Pole müügimees, aga ma ei saa aru, miks inimesed on oma rahakoti peale vihased?
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas:Garanteeritud töö kütmisel -20 °C????

http://www.kliimakaubamaja.ee/153/1/ohk ... etail.html

Hind ka meeleolukas :)

Ise ostsin selle: http://www.abckliima.ee/erakliendile/to ... tcn-nordic

Küttevõimsus W (välisõhk –25 °C) 4500 !!!!

Pole müügimees, aga ma ei saa aru, miks inimesed on oma rahakoti peale vihased?
arvuta välja tasuvusaeg....
Lenzer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2015, 12:04

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Lenzer »

Ma olen siin juba nädalaid proovinud uurimustööd teha, et milline on parim pump 2-kordse 120m2 eramu kütmiseks, kui toeks jäävad kamin, vajadusel õliradikad magamistoas. Ururu juures meeldis vendi funktsioon, kaugeltjuhtimine ja talvine õhuniisutus. Ei meeldi küll suur hind aga mõtlesin, et ega neid iga aasta ei osteta.

Millise pumbaga on rahval kogemusi, mis oleks suurema pinna jaoks ja kõrgema effektiivsusega? Mitsu VEHZ ja Ururu Sarara vist suht sama klassi pillid.
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lenzer kirjutas:Ma olen siin juba nädalaid proovinud uurimustööd teha, et milline on parim pump 2-kordse 120m2 eramu kütmiseks, kui toeks jäävad kamin, vajadusel õliradikad magamistoas. Ururu juures meeldis vendi funktsioon, kaugeltjuhtimine ja talvine õhuniisutus. Ei meeldi küll suur hind aga mõtlesin, et ega neid iga aasta ei osteta.

Millise pumbaga on rahval kogemusi, mis oleks suurema pinna jaoks ja kõrgema effektiivsusega? Mitsu VEHZ ja Ururu Sarara vist suht sama klassi pillid.
Mul on suht kuubikujuline ja suht lahtise planeeringuga 130 ruudune maja, kus allkorrusel elektripõrandaküte ja kamin ning ülal elektriradiaatorid. Omal ajal ei tulnud selle peale, et oleks ka torud I korruse põrandasse valanud, oleks praegu hooleta.

2008 sai abiks võetud alla korrusele üks Fujitsu xxx12 mudel (u 1000 €) ja 2 aastat tagasi soetatud II korrusele hiljaaegu paljupromotud mitsu COP 5.2 mudel. (u 1500 €)

Sellise 2-kordse variandi puhul on niiehknii vähemalt kahte pumpa vaja - ülemist korrust suvel muidu miski nipiga ei jahuta ja talvel öösel piisab siis üleval kütmisest.

Praegu mul see Fujitsu alumist korrust ikka ära ei küta, sest ta on algusest peale pandud vaid ühte maja nurka, et hoida seal osas torusid külmumast kui pikalt ära ollakse. Ja kui kasutusel on niiehknaa elektriküte (ka soojuspump on ju elektriküte) siis võiks kamina asemel ikka korralik ahi olla...

Seega miinimumprogramm on mul alla veel üks pump teise maja poolde lisada, aga pigem läheb suuremaks remondiks ja aretan vesipõrandakütte, sest ehkki ma olen rahul pigem jahedamapoolse toaga, on sel juhul põrand just see mis on liiga jahe. Ja kamina asendan ikkagi ahjuga, sest tänapäeva ahjud on niiehknii suure klaasuksega ja kui oled paar kuud soojasaamiseks puid tassinud, siis ülejäänud osal aastast ei taha tuletegemisest toas enam midagi teada....teen parem õues lõket....

Ehk siis minu soovitus - ilmselt on sul vaja vähemalt kahte pumpa - üles ja alla - ja alla võib-olla lausa kahte... see viimane sõltub ilmselt planeeringust ja soojustusest nagu alati.

Selle siin äsja paar kommentaari eespool viidatud Fujitsu Nordicu andmed on kah täitsa head... kisub vist sinna paremate mitsude kanti...

Ja soovitan pumpadele omaette elektriarvestid panna... saad teada kuipalju elektrit siis neile kulub..
Pisikesed moodularvestid ei maksa palju.
Lenzer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2015, 12:04

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Lenzer »

keemik kirjutas:Garanteeritud töö kütmisel -20 °C????

http://www.kliimakaubamaja.ee/153/1/ohk ... etail.html

Hind ka meeleolukas :)

Ise ostsin selle: http://www.abckliima.ee/erakliendile/to ... tcn-nordic

Küttevõimsus W (välisõhk –25 °C) 4500 !!!!

Pole müügimees, aga ma ei saa aru, miks inimesed on oma rahakoti peale vihased?
Aga mille poolest selle Fujile jääks alla Daikin õhksoojuspump FTXLS35K?

http://www.kliimakaubamaja.ee/154/1/ohk ... etail.html ?

Huvitav kes lõunaeestis ikka Daikini FTXS50 sarja võiks pakkuda?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas keemik »

-25 kraadi juures ei leidnud esialgu kåttevoimsust, aga alla 4 kW väga palju see ehk ei ole, ehk siis väga palju alla ei jää. Ma pigem votaks selle Daikini, kui selle Daikin Ururu Sarara (Küttevõimsus välistemperatuuril -15 kraadi: 2,53 kW!!!!!!!): http://www.kodukliima.ee/Daikin_Ururu_Sarara/

Ma muidugi annan endale aru, et ma mingit väga såvaanalååsi siin ei tee ja ega oskakski ja vordlen vaid kergemini leitavaid näiteid. Ja eeldan, et need -15 jne kåttevoimsused on koigil antud ikka 100% voimsusega tootamisel.

Minu åks valiku kriteeriume oli just see, et pump suudaks ka -25 kraadi juures kåtta arvestava voimsusega (kui satume nädalavahetuseks voi pikemaks ajaks ära minema kodust) ja ei ole ahjukåtjat votta. Samuti oli Fujitsu LEC-N 12 mudeliga hea kogemus eelmisest elukohast (kuttis ka -26 kraadiga 45 ruuduse avatud plaaniga korteri ära abikåtteta).
Elekterrules
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Elekterrules »

Mul kütab elektriradikas -35 kraadiga ka ilusti ära ja kusjuures kasutegur on 100%. :yahoo:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kas sa suudad vahet teha kasuteguril ja COP-l? Need on kaks väga erinevat asja. Iseenesest tore katse nalja teha, aga teadmised jätsid veidi hätta.

Mul on tasuvusarvutused tehtud, nii et ei maksa muretseda minu pärast.
Elekterrules
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Elekterrules »

Arvutused on üks asi, reaalsus teine. Sa ei tea kunagi millised ilmad tulevad ja millal soojuspump remonti vajab või üldse uus osta vaja. :hello: Radikas aga töötab alati 100% kasuteguriga ja ei maksa ka suurt midagi. :grin:
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elekterrules kirjutas:Arvutused on üks asi, reaalsus teine. Sa ei tea kunagi millised ilmad tulevad ja millal soojuspump remonti vajab või üldse uus osta vaja. :hello: Radikas aga töötab alati 100% kasuteguriga ja ei maksa ka suurt midagi. :grin:
Jah..soojuspumba kõrval peaks alati vähemalt torude ruumis olema üks valveradikas.
Ja parem mitu väikeste pumpa kui üks suur. Töökindluse mõttes.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas keemik »

Olen ka mahapõlenud elektriradikaid näinud. Lisaks suvine jahutus on pumba suur pluss. See suvi oli vaid paariks päevaks vaja, kuid paaril eelmisel sai seda võimalust kasutatud.
Mulk45
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Sept 2015, 19:50

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Mulk45 »

keemik kirjutas:Garanteeritud töö kütmisel -20 °C????

http://www.kliimakaubamaja.ee/153/1/ohk ... etail.html

Hind ka meeleolukas :)

Ise ostsin selle: http://www.abckliima.ee/erakliendile/to ... tcn-nordic

Küttevõimsus W (välisõhk –25 °C) 4500 !!!!

Pole müügimees, aga ma ei saa aru, miks inimesed on oma rahakoti peale vihased?

Ma otsin ka soojuspumpa 170m2 majale. Ja lugesin sinu soovitust.
Sellel Fuji seadmel mis ostsid on ju COP=3,9 ja SCOP=4,0. See on ju täiega vana mudel??
Tänapäeval peaks ikka SCOP palju suurem olema? Vähemalt mina tahaks osta paremat või siis üldse mitte osta. Ja nende kehvade cop numbrite juures on see Fuji ikka väga ülemakstud.
Võiksid jah pahane olla rahakoti peale.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kas me võrdleme samu numbrilisi näitajaid ikka? Lisaks COP-le tasub vaadata ka väljundvõimust.

Mis pumba ostsid ise?
Urururu
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Urururu »

Septembris sai soetatud Urura-Sarara, 5kW isend. Tänase -27 C juures jõuab veel kütta kuigi istub suht tihedalt juba sulatuses. Niisutab ja ventileerib - igati oma raha väärt. Kuni -22 ei olnud mingit probleemi. Samas suvila Mitshu SRK-ZJX kipub -18 peal ära kustuma juba.

Aga eks igaühe oma valik! :)
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas hambakari »

see uruuru("4,5kw") on ju ainult -15*C@2,94kw, cop3,24; -7 juures 3,98kw, cop3,91 (+7 juures on jah 4.5kw)
viimati küsitud FTXLS35K(3,8kw) on -25*C@2,21kw, cop2,25; -10 juures 3,8kw, cop2,5
mitsu ja futsitsu sobib kuskil egiptuses kasutada
Vasta