Rainer_U kirjutas:Kui enne panin ööpäevas 3 katlatäit puid ehk a la 0,2 ruumi, siis nüüd läheb 2 katlatäit ja paar halgu peale ning radikatesse tuleb suht soe vesi ikka.
-10 juures hoidus ruumides, kus on üks ribi m2 kohta ilusti 22 kraadi. Hakkab looma vaikselt. Jah, katlal peaks saama põlemist jälgida küljeaknast, aga see on no nii ära tahmanud vm, et seal ei näe mmmm-gi. Keegi sellise katla omanikest äkki oskab öelda, kas seda nn küljeakent kannatab suurte torutangidega lahti keerata ja ära puhastada? Ma proovisin, aga liiga kõvasti ei julgenud keerata, kuna ei tulnud.
Mida siiski arvate sekunaarsetest õhuvõtuavadest, kas peavad olema lahti või kinni puiduga küttes?
Rainer
Minul tekib küsimus, et kuidas sa üldse kütta mõistad, kui katla sisemuses toimuvast ülevaadet pole? Ainult väljuva vee tempetatuur annab küllaltki suure nihkega teavet toimuvast. Tuleks ikka põlemisel silma peal hoides seda juhtida. Selleks tuleb jälgida järelpõlemiskambris toimuvat (leegi suurust, intensiivsust, värvust jne) Samuti oleks hädavajalik teada väljuvate suitsugaaside temperatuuri, et mitte katla asemel korstent kütta.
Võrdluseks võin tuua, et sarnase katlaga küttes saame 2 m3 vett kuumaks 1,5 küttešahti täiega ka must lepp(alates nii 30-35 veetemperatuurist) 4 m3 suuruse akupaagi kuumaks kütta kulub 3 šahtitäit kütust . Sellel on ka kõige kehvem korsten ja tõmme kõige nadim. 2,6m3 akupaak, 12m korsten, vesi kuumaks nii 2,3 šahtitäiega jne. meite külas on neid veelgi...
Vaateaknal ei pea sugugi klaas ees olema. Võib olla avatud ja sulged, kui sisse ei vahi, millega iganes(suvaline kork, pöördsiiber jne)
Sekundaarset õhku pead kindasti juurde andma, et põlemisgaasid saaks lõpuni põleda. Aga kui palju parajasti, see sõltub hetke põlemisest.... Põlemine ise, aga sõltub tuhandest tegurist, alates kütuse niiskusastmest, halgude ristlõikest, korstna tõmbest, õhu pealevoolust, katla korrasolekust, kütja oskustest ....pikk teema.
taastaja