Paraku asi vist nii, et japsid orienteeruvad kõrge COP-ga seadmete loomisel algul eelkõige oma maa (turu) nõudmistele ja tingimustele (võrgupinge 100V). Nad on kehtestanud ulatuslikud riiklikud meetmed energiaressursside säästlikuks kasutamiseks (nt kasvõi kodumasinate valmisoleku e stand-by tarbimise vahendamiseks): vtdumbuser kirjutas:Tegelikult on see võrgupinge ja COP vaheline seos täitsa olemas. Peab lihtsalt uurima, kumma pinge puhul on tööks vajaliku täpse pinge tegemisel vähem trafosid/transistore. Kõik need ka tekitavad energiakulu. Aga ma pakun, et see erinevus on nii väike, et ei oma mitte mingit tähtsust. COP oma väärtuselt muutub võibolla mingi 4 või 5 kohta peale koma ja seda ei tooda kuskile välja.
http://www.asiaeec-col.eccj.or.jp/archi ... asures.pdf
Kui siis tarkust ja tootmisvõimsust üle jääb, saadetakse head-paremat ka mere taha. Pigem aga saadetakse mere taha suuremahuline toomine (Hiinasse, Malaisiasse jne) maailmaturu vajaduste rahuldamiseks.
Kahjuks ise jaapani kirjakeelt ei mõista, aga need eelnevalt kõrge COP-ga esitatud saidid jäid silma ja siin olekski soov kuulda erialaspetsialisti, mitte müüriladuja kommentaari …
Muidugi võib tegemist olla nt hetke-max COP näitudega, mis võivad jääda üsna kaugeks kütteperioodi keskmisest või +7C nominaalnäitajast. Sellist max COP esitust leiab aga ka rootslaste saitidel, kus uuel Toshiba Super Daiseikai V PKVP-l on see 6,53 (nominaal 5,68). Ühel ARGO mudelil oli COP antud isegi üle 7 (tegelik nominaal 5,04 ).