katusealuse soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
rademar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Veebr 2006, 14:03

katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas rademar »

Tere!
Plaanis pööningukorrus võtta kasutusele magamistoana ja seega tuleb kogu ruum soojustada. Mida kasutada soojustusmatejalina kui majas puudub sund vent. Ise olen mõelnud kasutada 30 cm tselluvilla, kuna see pidavat olema hingav,niiskus talle erilist kurja ei tee ja ei vaja aurutõket. Aga kui kasutada kivivilla siis see eeldab korralikku aurutõket- ehk maja muutub "kilekotiks".Konstruktsioon oleks väljas sisse sellinne: plekk, õhuvahe, hingav aluskate, tselluvill 30 cm, ehituspaber, peale savikrohv.

Kommenteerimine ei ole karistatav!!!
Viimati muutis rademar, 08 Mär 2006, 14:33, muudetud 3 korda kokku.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas hingav aluskate pole siis kile? Küllaltki piisav kile, et sul seda tsellivilla niisutada ja kokku pressida!
Ehk räägid ka, mis plekiga tegu?
Taastaja.
rademar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Veebr 2006, 14:03

Lugemata postitus Postitas rademar »

Rannila, teraskivi profiiliga plekk on katuseks!
Hingav kile peaks idee järgi veeauru, mis seestpoolt tuleb läbi laskma aga vee, mis juhtumisi peale sajab kinni hoidma.
Tselluvilla koha peal öeldi, et see ei karda niiskust seetõttu et on suure veeimavusega ja hingavusega, ning et kuivemal perioodil kuivab see ära.
Villa kohapealt öeldi, et see ei seo niiskust vaid niiskus kondenseerub, siis jäätub ja lahtine vesi puitsarikate vahel ei ole ju tervitatatv.

Või mis...
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõik on õige, mis sulle räägitud on, aga kui sa nüüd tahad need erinevad materjalid konstruktsiooniks kokku liita, siis võivad ju mängu tulla ettearvamatud tegurid. Näiteks see nn. hingav kile ei ole suuteline laskma nii palju auru läbi, kui seest välja pressib jne. Meie firma projekteerija armastab ikka meenutada, kui keegi tselluvilla mainib, et tema olla kuskil pööningul tselluvilla peal ringi jalutanud ja päris kõva materjal olevat olnud!!! Eterniitkatus oli nii palju läbi tuisanud, et see kohev tselluvill oli paksuks kihiks vajunud.
Niiskus auru kujul ei märga ühtegi materjali, märgab vesi. Seega pead ehitama niisugusel kujul, mis välistab vee tekkimist. Kui sa tahad sellise variandi endale jätta, siis tee sisse toimiv aurutõke ja ela rahulikult edasi.

P.S. ise kasutasin samuti tselluvilla (viimasel oma majal) soojustasin sellega kõik põrandad,seinad, ka siseseinad,laed, katuslaed. Mitte mingit kilet, ei seinas ega katuslaes, isegi pleki all mitte(valtsitud plekk ja vastav tuulduv konsruktsioon võimaldab seda) Aga kilet aurutõkkena ei maksa karta, saad õhema katusekonstrktsiooni. Vendi, kasvõi algelise pead ju nagunii tegema ja see niiskuse kogus,mis sellest seinast muidu ilma kileta läbi oleks võimeline pressima on ikka suhteliselt väike. Tee korstnas luuk lahti ja läheb sealt ka välja.Edu.
Taastaja.
rademar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Veebr 2006, 14:03

Lugemata postitus Postitas rademar »

Kas on piisav, et ventileerimine toimub läbi katuseakende tuulutusklappide, aknaid tuleb neli tükki?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kardan küll, et ei ole. Need pilud peaksid rohkem siseneva õhu tarbeks olema. Peale selle on need katuseaknad ühed parajad külmasillad. Äärmiselt hoolikalt tuleb neid paigaldades soojustada, eriti veel ventileeritavatel konstruktsioonidel. Seal jääb ju aknaraam tüki kõrgemale, kui piirde soojustus.
Hästi viib paha lufti välja kivikorsten, aga kui ruum juba ise korstnapitsi ligidal, siis see võib olla kaheldav. Pead selle ala inimestelt nõu küsima, aga pea meeles, selle pead lahendama alati, see ei olene grammivõrdki sellest kas paigaldad aurutõkke või mitte.
Kahjuks on see foorum juba maha võetud kus kodanik, siinse nimega "Pildistaja", rääkis kuda kehva vendiga oli ka aurutökkega seinad nii läbi niiskunud, et soojustuse kvaliteet oli langenud kaks korda.Pärast paar kuud intensiivset kuivatamist taastus kõik endiseks, aga oli seda vaja?
Taastaja.
rademar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Veebr 2006, 14:03

Lugemata postitus Postitas rademar »

Tänud :P
Vasta