Valgusti taimeriga lüliti?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kadri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Juun 2009, 13:15

Valgusti taimeriga lüliti?

Lugemata postitus Postitas kadri »

Kuidas käib kortermajas koridori valgusti tavalise lüliti vahetus sellise vastu, mis mõne minuti möödudes tule kustutab?
Kas on vaja panna kogu uus süsteem või piisab ainult uuest lülitist?
Või teine võimalus, kui on soov kolme korruse valgustid ühe lülitiga ühendada? :)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3801
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 80 korda

Re: Valgusti taimeriga lüliti?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Eks see ikka lülitist ka sõltub aga üldiselt kipub küll nii olema, et olemasolevaid juhtmeid jääb väheks ja tuleb neid lisaks vedada. Selle käigus aga on tihtipeale selgunud, et targem oleks see juhtmepundar uuema vastu vahetada. Ehk siis tehek kindlaks milline on hetkel kasutusel olev asi ja võibolla saab neid ka soovitud lüliti puhul kasutada. Kahtlustan siiski, et nii hästi ei lähe ja tuleb "elektrinööri" juurde vedada.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Valgusti taimeriga lüliti?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Kas juhtmeid juurde vedada või siis paigaldada liikumisanduriga lamp igale korrusele.
Paigaldasin endale nn. sauna esikusse lakke lambi kuplis sees oleva liikumisanduriga lambi. Elu kohe päris mõnus- tuled kas keldrist, garaažist, siseõuest või sauna riietusruumist- hakkab kenasti kohe põlema ja ei pea pead vaevama mingi lüliti otsimisega. Kuna lambiga komplektis oli säästupirn, siis seadistasin põlemisaja ca 5 minuti peale. Naine kurtis saunas olles, et lamp põleb väga pikalt. Alguses ei saanud asjale pihta, kuid nüüd vihmase ja hämara ilmaga pesuruumist riietusruumi tulles märkasin, et esikus hakkas lamp põlema. Siis sain asjale pihta- tolle liikumisandur naa hea, et võtab isegi läbi sauna riietusruumi uksel oleva jääklaasi 5 m kauguselt inimese liikumise kinni. Ja hind oli ka minu arvates mõistlik- 800.- koos säästupirniga.
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Valgusti taimeriga lüliti?

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Kui on soov kindlasti taimer paigaldada, siis tuleb juhtmeid vedada. Taimer peaks siis paiknema elektrikilbis ja iga korruse lülitist saab seda taimerit käivitada.
Aivar00 pakkumine on aga tänapäeval kõige mõistlikum ja olen ise ka alati seda varianti soovitanud. Liikumisanduriga valgusti kõrgema hinna kompenseerib juhtmete vedamise vajaduse puudumine ja lõppkokkuvõttes võidate mitte ainult rahas, vaid ka mugavuses.
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Valgusti taimeriga lüliti?

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Seda ma küll veel ei teadnud, et lamp toimib niimdi liikumisandurina.
Mina tean sellist varianti, et nt kortermajas selles nö vahe koridoris (kus läheb ju kahte elamisse sisse ning kus tavaliselt seinas venemajades need voolumõõtjad ja kaitsmed) on paigaldatud sinna tule lüliti pessa seinas hoopis üks valge kate (seinaga tasa) ning selles on mingine liikumisandur sees, mis ise lülitab täiesti tavalise lambipirni laes põlema ning kustutab seadistatud aja jooksul ise ära. Toimib ka juba nt ukse avamise peale. Koduloomade puhul küll ei tea kas toimib või mitte. Küsisin, et kust saadi? Öeldi, et kui Eesti Energia kappide kallal käis, siis ka paigaldati.

Kas selliseid asju ka müügil? Kui jah, siis kus täpsemalt ning millise ligakudse hinnaga? Omal pole selline vidin küll siiani poodides silma hakanud.
-e-
Seinas on see täiesti vaikne, ei mingit müra ega tiksumist nagu tavaliste nende voolovõrku käivate taimeritega on.
Vasta