Ehitaja tunni hind

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

35 eegu eest olen nõus isegi tööle minema !!!!! aga mitte tööd tegema !!!
sillutis.com
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Apr 2009, 20:56

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas sillutis.com »

meha kirjutas:Räägime ,mis me räägime -aga kahjuks tehakse selle raha eest ka tööd ala 35 eek tund
Eks millalgi hakkavad hinnad ka tõusma aga kindlasti mitte enne 2010 aastat :cry:
Pea vastu! Ehitaja kes teab mis ta oskab ei tee selle raha eest midagi. Ja se inimene kes katsub ainult kõige odavam hind maksda, on ise loll, sest ta ehitab sis poole aasta pärast koik uesti.
marko...
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas marko... »

Usun et 40kr eest saab ka norm ehitaja, kui ikka mitu kuud kodus keegi istub ja raha vaja, pole ju mõtet oodata 100kr/h kui seda reaalselt keegi ei maksa. Ise tegutsesin ka ehitussektoris aga nüüd sellise jama peale võtsin teise suuna.
Kasutaja avatar
Lucyfer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 95
Liitunud: 15 Veebr 2007, 14:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Lucyfer »

madka007 kirjutas:
Külaline kirjutas:Mina maksan mehele 30 tund soovijaid jagub.Aeroci ladumise sain 6 kr plokk sellise hinnaga oli palju pakkumisi.Milleks maksta rohkem peate hindasi kõvasti alla võtma kui tahate ehitusalal edasi tegutseda.See polnudki normaalne,et ehitaja nii palju raha sai.
Sa passi hoolega peale, et need 30 EEK-i vennad Sulle midagi sellist kokku ei keera.
http://nagi.ee/photos/madka007/sets/194587/

:jooma :amen:
Kle 30 EEK-i. tunnis ei tehta nii hästi!!!! :grin:
Viimati muutis Lucyfer, 05 Mai 2009, 10:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lucyfer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 95
Liitunud: 15 Veebr 2007, 14:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Lucyfer »

iffoniff kirjutas:35 eegu eest olen nõus isegi tööle minema !!!!! aga mitte tööd tegema !!!
Nu suvi käes saavad palka et päikestvõtavad!!! :grin:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Hoolimata nn. kriisist ei suuda paljud ehitusfirmad seoses ehitustööde mahu suurenemisega suveks endale töömehi leida.
Lihtsalt pakutud tunnitasu on väike, 40-60 eek/tund bruto. Selle raha eest tahetakse saada spetsialisti-proffesionaali ja veel oma tööriistadega. Ja millegipärast tükitööd ei taheta üldse anda.
Kuda kurat aru ei saada, et parem üleval pidada 3 korraliku ja hästitasustatud töötajat kui 10 kehva !
Kaak
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Kaak »

Tere.S-tt.mees kes ei suuda maksta.Seda ütles mulle 4- aastat tagasi üks 75-aastane mulk,et põle nii sitt mees,et peaks kerjust palkama.Tegelen vendiga omalkäel juba 5-aastat.Ainult käsitööriistu on üle 30 tonni , lisaks tehnika.Olin ka 2 kuud tööta.Aitasin sõbral teha majakatuse vahetuse .Olin abijõud palk 75-eeki (sulas).Perenaine pakkus iga õhtu pannkooke või suppi,sest tema jaoks olevat see normaalne.Kui lubasime selle eest raha vähem võtta, solvus.S-tt mees oled "külaline". Kutt sai veel samadel tingimustel kahel naabrimajal katusevahetuse ja samal majal väliskrohvimise. Endal on vaja teha kahele majale vent ja olen arvestanud ca-100 puhtalt+ materjal mis on ilma kvaliteeti alla laskmata juba keerulisem.Korralikul ehitajal peaks olema pisut kogutud,et ei peaks ennast kerjusena müüma.Minu arust hakkab asi liikuma, lugupeetud vannutatud mehed. Kaak
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Manowar »

:clapping: Väga hea tähelepanek Kaak, heal ehitajal peab olema ja ongi midagi kõrvale pandud, et ei peaks müüma ennast orjaks.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millise valemiga seda ehitaja häädust nüüd defineeritakse? Hea ehitaja või ju ka selline olla kellel on küll kuldsed käed, aga ennast, oma oskusi õige e mõistliku hinnaga müüa ei mõista... siis sellisel polegi vist miskit kõrvale panna ja see...nagu aru saan ei olegi enam hää ametimees või? Nalja, kui palju, et milleni oma naba imetlemisel minnakse!

taastaja


ps ei mida isiklikku, niisama nögan natuke!
Kõvameeseitingi
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Kõvameeseitingi »

Ehitusmehele maksan tema poolt küsitud hinna.
Auto ostan küsitud hinnaga.
Küttepuud las toovad tare õuele. Küll pärast aega küsida hinda.
Tööriistad ostan hinnaga, mis sildil kirjas.
jne.
Põhimõtteliselt ei tingi ja ei oota millal allahindlused hakkavad.
Ega ma mingi rott ei ole : Kõva mees olen... :jooma
ROTT
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas ROTT »

Kahjuks enamus eestlasi on rotid,tahavad kõike tasuta saada :banghead:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Tegelt on nii, et tingitakse seal, kus on tingimisruumi, mitte seal, kus asju juba müüakse ülisoodsalt, natuke taktitunnet võiks olla, mille arvelt te tingite? Kehvadel klientidel on kombeks ka siis tingida, kui müüakse teisest müüjast 50% odavamalt oma teenust või kaupa. Aga leidub inimesi, kes kasutavad seda tingimisvõimalust kurjalt ära ja loodavad sellega taskud täis toppida, isiklikult ei lasku kunagi nii madalale, et hakkan tingima, kui saan juba niigi soodsalt, pole mõtet mingi 5 % lisaallahindluse pärast endal marki täis teha, pigem viskan hea teenuse eest jotsi ja olen ka teinekord teretulnud oma probleemide ja muredega!
Klient on ainult siis kuningas, kui ta käitub kuningale kohaselt!
Iga ahv, kelle natuke raha on, pole veel kuningas, see staatus tuleb ikka välja teenida.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vaino3
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas vaino3 »

LP. EESTI EHITAJAD,ME OLEMEGI ENNAST MAHA MÜÜNUD ODAVA HINNAGA.TULGE TAGASI EHITAJAD.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Mis mõte sellistel postitustel on? Sellest on juba aasta otsa räägitud - igasugu üleskutsed "ärme odavalt keegi tee, küll siis makstakse rohkem" ei tööta. Ei tööta lihtsalt seepärast, et ikka leidub mõni ehitaja, kel on häda suurem (laen maksta või lapsed näljas) ja kes hinna alla laseb. Kui tellijal lihtsalt ei ole rohkem raha, siis ei saa ka rohkem maksta. Nii nagu buumi ajal pidid tellijad tõrkumata küsitud hinda maksma, samamoodi peavad nüüd ehitajad rahulduma pakutud hinnaga. Ajad on sellised.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Tellijatele
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Tellijatele »

5 kr fibo ploki ladumise eest on mõnitamine,selle raha eest kvaliteeti ei saa saategi sita ja kõvera seina ja pärast kõik ehitajad süüdi,mingit garantiid te sellise hinnaga tegijalt elus ei saa kuigi jutt võib ilus olla.Veel teine müsteerium pahteldamine+krunt+2 kihti värvi 30 kr/m2 selle raha eest peab peale maksma ,et seinad ilusad jääks.Mõelge enne kui nii odavaid mehi palkate.Sellise hinnaklassi meestel on veel probleeme alkoholiga,vargustega jne.Mina küll ei julgeks selliseid tonte endale tööle palgata. :!:
meha
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 126
Liitunud: 10 Apr 2008, 17:37

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas meha »

Kahjuks hinnad on sellised nagu nad on .Turg lihtsalt dikteerib hinna .Nõudlus väike pakkujaid palju .Selline see kapitalism on .Kui tagavara kogutud saad muidugi kodus istuda ja seada endale piiri millest enam alla ei lase .Samas ehitusmehed kellel laenud ,perekonnad -õhust ja armastusest ju ei ela
olen ise samuti paljudest objektidest loobunud sellel aastal -sest hinnad lausa naeruväärsed .hetkel veel tööd on paariks kuuks .annab aega uusi objekte otsida
:hello:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uuematel ehitistel siis ilmselt selline mõnitamine käib,vanemate majade korrastamisel küll nagu otseselt tunda pole, et mingi kriis kedagi närib. Kui veel uudiseid ka ei kuulaks, siis ei teaks ilmselt midagi. Firmadelt, kelledele ennemini sai aeg-ajalt tööotsi tehtud,ei usu küll enam see aasta midagi loota, aga eraisikud tellivad endiselt. On see juhus, aga naisterahvastest tellijaid on minul küll see aasta tunduvas ülekaalus...ilmelt läheb neile oma vana maja korda tegemine rohkem hinge. Igatpidi on halb - kui tööd on palju ja kui seda pole....

taastaja
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oma kogemuste põhjal võin öelda,et tööd veel on ,kuid järjekorrad on ära kadunud ja nendel,kellega olen kaupa teinud,läheb nägu selliseks nagu oleks äsja pitsi viina vätnud ilma sakuskata,aga kui sul on korralikud soovitajad taga ja seletad tellijale oma hinna lahti,siis muutub näoilme palju selgemaks nagu oleks midagi head peale hammustanud.
o-o
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas o-o »

Aga kas ehitaja tunnihind ei peaks olema mingiski sõltuvuses nn mediaantunnihinnast? St ehitutöid vajavad igasugused inimesed, enamusel ei ole võimalust maksta tunnist rohkem, kui nad omaenda palgatööl saavad.
Inimesed ei ole enam nõus laenu võtma, et sellest ehitajatele mega palka maksta, selles ongi asi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

o-o kirjutas:Aga kas ehitaja tunnihind ei peaks olema mingiski sõltuvuses nn mediaantunnihinnast? St ehitutöid vajavad igasugused inimesed, enamusel ei ole võimalust maksta tunnist rohkem, kui nad omaenda palgatööl saavad.
Inimesed ei ole enam nõus laenu võtma, et sellest ehitajatele mega palka maksta, selles ongi asi.
Ei ole asi megapalgas kui kliendile lahti seletada, et see nn. megapalk(oletame 30 000) on ehitaja(oletame FIE) puhastulu.Sealt tuleb hakata maha võtma sotsmaksu, tulumaksu(kui on tulu), töövahendid-riided, transpordikulud,Need olid tööga soetud kulud,aga nüüd tulevad veel ehitaja oma üürid-kommunaalmaksud,laenud(kui on),söögid-joogid, kulutused lastele-naisele, omale ja pereliikmetele riided-jalatsid, vahest tahaks natuke lõdvaks ka lasta jne.Kui lüüa nüüd need kulutused kokku, siis vaata, et tuleb puudugi.Seda millegipärast palgatöötajatest kliendid ei arvesta, et tema palk tuleks korrutada koefitsendiga vist umbes 1,6,sest sots-ja tulumaksu maksb tema eest tööandja,töövahenditega kindlustab samuti tööandja jne.Loodan, et minu mõttekäik oli arusaadav.
ha -haaa
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas ha -haaa »

Mis mul sellest, palju sul on laene palju maksad makse jne.Mind, kui klienti huvitab lõpphind see, et sa pool maksad maksudeks no comoon.Tuleb mees kest ütleb et 200 rm põrandat ja kolme akna -ja ukes ettepanek läheb kokku maksma 12 000 krooni ja siis tuleb mingi vend, mulle uluma et tal pangalaenud ja FIE seega tema hinnaks kujuneb ca 25 000 kr .Njah ei tea kelle valin. :lol: :yahoo:
endine fie
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas endine fie »

Mõned uitmõtted.
Olin korralikus firmas tööl ja mäletan, et mingi tunnitasu tõstmise aegu kukkus üks mees halama (sai +/- võrdselt teistega), et tema ei tule enam palgaga välja, tal majalaen, autoliising jne., et kätte ei jää midagi ja tema on kõige õigem mees, kelle tunnitasu peaks tõstma, sest tema saab kõige vähem kätte :banghead:
Peale seda olin 5 aastat FIE. Üritasin alul kah ausalt makse maksta aga see oli mõttetu ehk võimatu (maksud ca 50%) Katsu siis musta mehega konkureerida. Firmale alltöövõttu tehes püüdsin seletada, palju puhtalt kätte tahan saada ja arvutasin maksud juurde. Tööandja vaatas mind nagu haiget ja seletas, et vaid loll maksab kogu maksu ja tema on nõus 15% netole maksudeks juurde maksma. (see polnud üksikjuhus ega üks firma) Vot nii "ausad" firmadest tööandjad. Seda juttu, et mingi 2,x päevatasu kuuajalise töö puhul tahaks nö. puhkusetasu näol juurde nagu firma enda töötajad ei tasunud üldse rääkida. Lisaks olematud pensionifondi laekumised ja haigushüvitised jne. Eelmisel aastal lõpetasin fienduse ja tegutsen nö. mustalt juhutöödel. 85EEKi/tund bruto (bruto all mõtlen puhastulu + riistade ammortisatsioon, riided, sõidukulud) Tean, et pole õige aga teisiti lihtsalt pole võimalik !
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ha -haaa kirjutas:Mis mul sellest, palju sul on laene palju maksad makse jne.Mind, kui klienti huvitab lõpphind see, et sa pool maksad maksudeks no comoon.Tuleb mees kest ütleb et 200 rm põrandat ja kolme akna -ja ukes ettepanek läheb kokku maksma 12 000 krooni ja siis tuleb mingi vend, mulle uluma et tal pangalaenud ja FIE seega tema hinnaks kujuneb ca 25 000 kr .Njah ei tea kelle valin. :lol: :yahoo:
Aga nende 12 000.-tehtud töööde tulemust võid tihtipeale näha selle foorumi naljanurgas.
limburger
külaline

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas limburger »

Võid näha aga ei pruugi. Ega odav hind ja sitt tulemus pole alati omavahel jäigalt seotud. Kaadrid otsustavad kõik, see ju vana tõde. Kui tööd ei oska teha, ei aita ka firma tegemine või fie-ks hakkamine miskit paremaks muuta. Ise leian, et nn.paberitega ettevõtjaks hakata on ainult sel juhul, kui on mingi kindel ots kuskilt paistmas, kuhu vaja ametlikku töövõtjat. Eraisik, võibolla mõned üksikud erandid välja arvatud, ei soovi kindlasti sinu kopsakaid makse ja muud jura kinni tampida. eriti kui töötulemusel vahet ei ole. Kui turul on olukord metsistunud, siis tuleb asjaga kaasa minna- ei pea iga kahe kuu tagant uusi tööriideid-jalatseid-tööriistu ostma, ei pea. Vaata üle oma kulud transpordile - võimalusel vaheta auto välja väiksema või ökonoomsema vastu, kui võimalik kasuta ühistransporti või kopereeru võimalusel naabrimehega. Endalegi oli bussisõit päris uudne kogemus aga sain oma asjad suht ilusti aetud. Sidekulud ja muu sihuke staff on ka võimalik kindlasti odavamaks vahetada. Endalgi on paar sõpra, kel oli misiganes mõttetu kõnepakett minutihinnaga 2.70. Ega telefonioperaator ise ei hakka ju sulle helistama, et teil on nii kallis kõneminut ja vahetage see palun soodsama vastu. Kutid pidasid mingit 500-700 krooni täiesti normaalseks sidekuluks, näitasin siis soodsamaid võimalusi neile ja loomulikult sai paketid ära vahetatud. Üldiselt tuleb oma kulud igatpidi maha tõmmata ja ilmselt on võimalik kehvem aeg üle elada. Ise olen veel avastanud, et vähem süües on enesetunne hoopis parem ja kaal on ka u.10kg aasta jooksul langenud. Muidugi sellele, kes end laenudega kinni on tõmmanud, ei oska midagi head soovitada, endal õnneks sihuke jama puudub.
Aga kui tunnihinna juurde jõuda, siis arvan, et 60-80 on täiesti o.k. tänapäeval kätte saada. Isegi 50 eest teeks vajadusel - kui näed ikka et inimesel raha vähe aga katus vaja peale saada. Ja ikka korralikult ma mõtlen. Ega siis selline pole miski meister, kes rahasumma järgi kvaliteeti sättima hakkab. Ise ei oskagi niimoodi- tööd teen ju ikka samamoodi ja ei oskagi midagi vahelt viilida, pole lihtsalt nii õpetatud mind. Joondun ikka selle järgi, et kõik mis teed, tee korralikult ja siis veel see teine, et võta aga pane tagasi. Ja ei ole ju üldse võimatu, et madalama elustandardiga harjunud või pigisse sattunud(omal tahtel) mees teeb samasuguse töö veel madalama hinnaga ja korralikumalt ära - kõik on võimalik. Sellisel asjal piiri ees ei ole. Oluline on muidugi vältida vahendajaid, need teevad küll tuska. Mõtlen situatsiooni, kus kliendilt võetakse mingi põhjendusega(et head meest odavalt ei saa jne)mingi imehind ja sellest siis oma heldusele-headusele vastavalt pudistatakse midagi töömehelegi, kui üldse. Sihukesed vennad mulle kohe ei istu ja nendega ma kohe kindlasti töösuhtesse ei asu. Õnneks hakkavad teised vaikselt ära kaduma ka juba.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Ehitaja tunni hind

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Eks igal mehel on oma hind millega ta ennast müüb.Eks ta arvestab enda oskuste ja kogemuste pealt kaua tal selle tööga läheb ja palju ta teenida sooviks selle tööga mis oleks tema meelest realne hind selle eest.Kes tahab vähem küsib vähem kes tahab rohkem küsib rohkem vastavalt vajadusele.See, et" Mämmer" küsib 25 eeku tunnis ei tähenda, et oskustööline peaks seda sama tegema.
Ja eks neid tellijaid ole ka erinevaid kes käib säästus sisseoste tegemas ja kes stockmannis. Mõni ei saa endale lihsalt seda luksust lubada kuigi tahaks, oi kuidas tahaks. Praegu need säästuka omad ronivad stockmanni ja puhivad miks teil nii kallis on säästus palju odavam :D Tehke siis kaupa selle odavama mehega ja ärge ohkige, et keegi küsib liiga palju teie käest.Õnneks paljudele meeldib veel vähe rohkem kulutada, et tuleks parem uni, mille tagab oma ala asjatundja
Ei eita, et hinnad on alla läinud ja oli seda õhku liiga palju sees aga mitte ka nii palju nagu seda paljudes pakkumistes näha on.
Ehituses on ju nüüd kõik vahendajad ja üks loll peab siis tööd tegema kuna keegi ei taha seda sellise hinnaga ise teha aga vahelt teenida ikka ju tahaks!? Eks ehitajad ise ka süüdi, et hind nii nutuseks läinud on.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Vasta