Seina sirgeks ajamine?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Jim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 22 Jaan 2008, 15:06

Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas Jim »

Soov siis korteris alustada vaikselt kapitaalremondiga,on kellegil soovitusi sirgeks ajamiseks?
Ise kaalunud krohvimist ning kipsplaati,võiks eelised/miinused välja tuua keegi.
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Alusta sellest kui sirged on olemasolevad seinad siis kui sirget seina tahad ja mis sinna peale läheb?
Kas teed ise või lased teha, kui suured on enda oskused?
Kipsi (eeldan, et mõtled plaati ikka) puhul kui paned karkassiga läheb osa ruumi kaduma , kui seguga siis ei pruugi ise sirget seina saada.
Krohvimise puhul aitab võib-olla tasandamisest ka.
Ise eelistaka krohvi, vist tuleb nats odavam ka.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

kui euroremonti tahad aja aga kips seina. tühja sellest, et tuba veidike väiksemaks jääb, aga vaata, et pärast sein seal taga hallitama ei kipu. kui, eurot taga ei aja ja krohvimist ei karda, siis krohvi. mina ise olen oma elamise seinad krohvig ja pahtliga piisavalt sirgeks saanud. ise olen rahul ja see on peamine.
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Mulder
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 28 Jaan 2005, 20:13
Asukoht: Viljandi
On tänatud: 2 korda

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas Mulder »

Kui on kiviseinad,siis ise eelistaks krohvimist näiteks MP-75-ga.Paned pika vaadri järgi rahulikult majakad paika,lased neil kõvenemiseni seista,kontrollid rihtlati ja vaadriga veel üle ja ja hakkad krohvima.Juhul kui seinad on väga kõverad,siis olen ise kasutanud ka kipsplaadi jäätmeid,mida panen täiteks selle sama MP sisse,materjali kokkuhoiu mõttes ja ka kuivamise pärast.Kui kipskrohv on kuivanud lähevad järgmised kihid pahtlit vastavalt soovile.
Muhkude peale seinas ma ei pane krohvi,ei jälgi seda reeglit,et igal pool peab olema vähemalt 0,5cm krohvi,hilisema pahteldamisega läheb nagunii kõik ühtlaseks ja kokkuvõttes läheb materjali vähem.
juritr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Jaan 2009, 18:04

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas juritr »

Lp. Mulder,
Kas majakate tegemiseks on olemas mingisugused spetsiaalsed metallprofiilid (vertikaalrennide tegemiseks), või igaüks saab hakkama n.ö käeulatuses olevate materjalidega? Kui ma midagi valesti aru sain, siis äkki saaksite palun jagada oma majakate paigaldamise tehnoloogiat? Sügise poole tuleb ema korteris seinad korda teha, seekord tahan läheneda aga ikka targalt.
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Poes on müügil spetsiaalsed plekist majakad. Hea ja lihtne toimetada ning ei maksa kirvest.
juritr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Jaan 2009, 18:04

Re: Seina sirgeks ajamine?

Lugemata postitus Postitas juritr »

hdi128 kirjutas:Poes on müügil spetsiaalsed plekist majakad. Hea ja lihtne toimetada ning ei maksa kirvest.
Tänan vastuse eest. Kõlab tõotavalt. :)
Vasta