vahelae hind

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

vahelae hind

Lugemata postitus Postitas jörm »

kas õõnespaneelidest vahelael on olulist hinnavahet võrreldes monoliitbetoon vahelaega?
mul vahelae mõõtmed ca 97m2. ja sisuliselt on mõlemad lahendused teostatavad... nüüd ei suudagi otsustada milline teha.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 775
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Ega seda kurat ei oskagi ilmselt praegu eriti keegi täpselt öelda. Ma usun, et hinnad ilmselt suht palju muutunud võrreldes suvise ajaga. Peab ikka vist pakkumisi küsima. Lage ilma projektita ka vist riskantne ise teha :)

Üks kasutaja (vist 2korda2) ühes omas siinse foorumi kommentaaris kunagi kirjutas, et valatud lae hind oli tal pakkumiste järgi natsa odavam, aga tal juhtus see asi, et valatud lagi ei saanud väga sile ja tuli ehitada karkass lagi peale ja lõppkokkuvõttes oleks paneelidest lagi sama hinnaga tulnud.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas maik »

Juhul kui paneelid tellitud, siis montaaz käib suht kiirelt, päev ja saad ehitusega edasi minna.Samas valatud vahe-lae tegemine venib nädal vähemalt.Iga maja on spetsiifiline, mõnel juhul tuleb valatud lagi odavam teisalt jälle vastupidi.Ette-mõeldes siis millist viimistlust 1.korruse lakke soovid,2.korruse põr.küte, kommunikatsioonid jne.Nii ühe kui teise variandi juures on mingi kasutegur. :jooma :mrgreen:
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas jörm »

ei ega projektita ei teegi!! armeeringud, seinad, sõlmed arvutatud monliitsele variandile. samas pakkusid õõnespaneelide tootjad hetkel laetäie paneele 54K (sisaldab KM-i).eest koos transpordiga objektile.
see panigi kukalt sügama, et kas see jama mis monoliitse plaadiga kaasneb (rakiste-, tugede rent, armatuuri transport,armeerimine, valu, silumised jne.) ennast ikka ära tasub.



vahelae peale tuleb triip soojustust ning küttetorudega plaat. alumist külge oli plaanis vajadusel krohvida ja osades kohtades karkass ja kips peale panna.
Hetkel ei ole muidugi väga pädevat hinnapakkumist monoliitsele vahelaele küsinud ka, üks vend tahtis augustis c.a 2000eek/m2 mis minu nägemust mööda on päris hull hind.
praegu poleks suurem raskus konstruktoril paari tuhhi eest asi paneelidele ümber teha, kui see olulisel määral asja odavamalt/lihtsamalt ära lahendaks.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas maik »

Või-leiva hinnaga saad paneelid, valatud-lagi läheks topelt kallimaks. :jooma
2korda2
-
Postitusi: 1373
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Nagu siin eespool viidati, siis mul juhtus valamisega tõesti jama ja seetõttu on ehk minu arvamus pisut kallutatud. Vahelagi tehti mulle 2006 sügisel ja siis tuli arvestada valu puhul pea 1000 EEK/m2 (kogu kompott kokku), paneel tuli pisut kallim. Lisaks, siis olid paneelide järjekorrad kuudes - üks Tartu firma saatis mu nende Läti esindusse päringut tegema!
Hetkel valiks kindlasti paneelid ka siis, kui oleks 10% kallim (nagu ka tollal oli). Samas ma ei valiks mitte tavalisi paneele, vaid need "poolproduktidena" kohale toimetatavad (ei ole enam firmat meeles, keegi kindlasti teab ja viskab lingi). Asja iva siis selles, et kohale tuuakse paneel, millest on valatud ainult alumine 5cm koos kogu armatuuriga (armatuur ulatub siis osaliselt välja). Sinna armatuuri vahele saab panna jooksma kõik juhtmete kõrid, torud jne. Kui kõik see tehtud, siis valatakse lõpuni. Ei olnud seejuures oluliselt kallim "tavalistest" paneelidest. Muidugi, sõltub ka vajadustest.

Veel:
Kui tellid paneelid, siis küsi üle, kas "transport objektile" sisaldaldab ka paneelide tõstmist kohe oma kohale või pannakse lihtsalt auto kõrvale maha. Kraana tund on päris kallis, seega soovitav paneelide saabumine ajastada nii, et need ka kohe oma kohale saaksid.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
jan
-
Postitusi: 965
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas jan »

2korda2 kirjutas:Samas ma ei valiks mitte tavalisi paneele, vaid need "poolproduktidena" kohale toimetatavad (ei ole enam firmat meeles, keegi kindlasti teab ja viskab lingi).
Koorikpaneele peaks tegelikult tegema mitu firmat, üks neist on kindlasti Betoontoode OÜ - http://www.betoontoode.ee/
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 775
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Omast arust kirjutasin kommentaari, aga suutsin vist ära kustutada :) Lühidalt uuesti. Omal lasin nendest VLK-st teha ja enda arust sai hea sile lagi, aga eks täpsemalt näha, siis kui õnnestub mõni pahteldaja leida ja see objekti üle vaatab. Minu üle 100m2 lae puhul kulus nende VLK-de paigalduseks, armatuuri panemiseks, saalungi ehituseks ja valuks kokku ca 8-9 tundi. Kui koorikud olid laele tõstetud, siis panime elektrikuga juhtmed kõride sisse nende koorikute peale, nemad samal ajal panid armatuuri ja loodisid paneele ja ehitasid saalungit.
Nüüd on see vahelagi nagu üks suur ühtne armeeritud betoonplaat, vast siis ka väiksem oht võrreldes paneelidega, et mõni sein laiali vajub :roll:
vuuk
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2196
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 61 korda
On tänatud: 118 korda

Re: vahelae hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Monteeritava r/b vahelae puhul on jah see oluline pluss, et saab kohe järgmiste töödega edasi minna. Kui aga konkreetsel juhul projekti muudatusega midagi muud jama ei kaasne, mis võiksid lisa kulusid tekitada. Tavalisel nii kipub olema. Aga sellele oskaks vast konstruktor tähelepanu juhtida. Ilmselt, kes projekti "joonistas", ka ikka millestki lähtus.

Kui laiendaks seda teemat veel ühe laetüübi võrra. Nimelt: POROTHERM. Kas kellelgil on kogemusi. Lahendus tundub olevat innovaatiline ja huvitav, aga kuidas teostatav?
Hind ja paigalduseks kuluv aeg, võrrelduna teiste laetüüpidega?
Vasta