Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
stihl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Nov 2008, 16:15

Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

Lugemata postitus Postitas stihl »

Garaažis (elumajast eraldi hoone) kasutan juba teist aastat kütteks 3,5kw Samsungi õhksoojuspumpa. Kuna olen hobinokitseja, siis viibin seal suht palju. Seinas on ka paar 1kw tavalist elektriradikat.

Suvel on ülimõnus - jahutusvõimsus on 40m2 jaoks täiesti piisav ja ka talvel elektrikulu ei tapa - miski 7-800.- eeki/kuus (laes on ka umbes 1kw valgustust + muud tarbijad nagu kompressor, keevitus jms.)

Külmaaineks on R22, seega, talvel, alla -6 kraadise temperatuuriga peab pumba kütte põhja (+30 kraadile) keerama, et ruumis 20 kraadi säiliks. Voolutarve suureneb samuti. (umbes 20%)

Kuna hetkel garaažis venti pole ( - olen kahjuks kettsuitsetaja), siis tekkis selline mõte, et tõnbaks paar toru lakke ja juhiks väljatõmbe mingi suure plekkkoonuse kaudu otse soojuspumba korpusele. Pumba vent toimiks ühtlasi garaaži sundvendi mootorina (niikuinii käib aeg-ajalt ringi ja tuulutab õhku) ja samas, ruumist väljuv soojem õhk aitaks ka pumpa; seega, viimane ei peaks end nii sagedasti sulatama (mis voolu võtab, aga tuba ei soojenda...)
Ühtlasi oleks kogu aeg värske õhk ruumis...

Mis arvate, kas toimiks selline skeem?
Vent
külaline

Re: Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

Lugemata postitus Postitas Vent »

Päris täpselt nüüd aru ei saanud, kuidas sa seda teha kavatsed, kuid ventilatsioonile peaks kasutama eraldi ventilaatorit, kui just kanalimudeliga tegu pole. Teiseks on soojuspumba automaatikale pisut ohtlik anduritele sooja õhku peale puhuda kui õues külm on. See võib põhjustada seadme jäätumise. Automaatika hakkab tegema valesid otsuseid.

Minu meelest on 700-800 kuus 40m2 kütmiseks küll palju. Paras oleks, et see oleks kogu aasta küttekulu. Muidugi ei saa siin täit tõde selgitada, sest garaaz võib ju olla väga halva soojustusega.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Miks sa leiutad ja kulutad kui saaksid kaks ühe hoobiga ja tervis ka ju ikkagi midagigi maksab....
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
stihl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Nov 2008, 16:15

Re: Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

Lugemata postitus Postitas stihl »

Vent kirjutas: ...kuid ventilatsioonile peaks kasutama eraldi ventilaatorit, kui just kanalimudeliga tegu pole. .
Miks peaks? Kas sellepärast, et nii on koguaeg tehtud või sellepärast, et ÕSP ventikas satub liiga suure koormuse alla...?

Vent kirjutas: Teiseks on soojuspumba automaatikale pisut ohtlik anduritele sooja õhku peale puhuda kui õues külm on. See võib põhjustada seadme jäätumise. Automaatika hakkab tegema valesid otsuseid.
Muidu, oled sattunud mõnd lahjemat soojuspumpa talvel vaatama...?
Nende töötsükkel käibki nii, et puhuvad tuppa sooja, mille käigus õueosa jäätub, siis rakendub mingi jääandur, pärast mida sulatavad end, tilguvad vett ja kõik algab otsast peale.
Üsna korrapäraselt....Parematel on ka põhjasoojendus, et vesi, mis soojusvahetilt maha kukub, uuesti seadme sees ei jäätuks ja paremini minema voolaks...

Kui nüüd kogu aeg talle sooja peale puhuda, mis valesid otsuseid tal teha oleks...? Ta lihtsalt "arvab", et on suvi, jääandur ei rakendu ja sulatusprotsess jääb harvemaks.
Pealegi, vendi väljapuhke soe õhk on niikuinii räme raiskamine. Samamoodi nagu soe kanal. vesi, mis majast lihtsalt minema voolab...
Millest ma valesti aru olen saanud?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3801
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 80 korda

Re: Õhksoojuspump ventilatsioonitoeks...?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Teoreetiliselt peaks see asi töötama. Väljaminev õhk aga peab ka kuskilt sisse tulema. Seda sissetulevat õhku soojendatakse väljuvast õhust võetud soojusega. Selle asja nimi on soojusvaheti ja seal on täpselt samad jamad. Talvel peab seda eraldi kuumutama, kuna väljast tuleb liiga külm õhk (kui õhk miinusesse kipub, siis peab veel hoolitsema, et mingi jää kuskile ei tekiks). Ehk siis mõtle natuke selle peale ka, kuskohast sa selle väljaimetava õhu asemel uue saad ja mismoodi see soojaks aetakse. Muul juhul hakab asi rohkem õue kütmise moodi olema. Et, tirid kuskilt külma õhu sisse, soojendad pisut ja siis viuhti ventikaga õue. Edasi mõeldes võiks vent olla ikkagi omaette, et puhub sisse ja välja sama aparaat ja see mis on siis ventika soojusvahetist läbi käinud, see võiks soojuspumbale veel oma nö viimase anda. Kogu jama selle ventikaga peaks ära jääma, kui see väljatõmme mitte just väga võimas ei ole. Eks ta üks katsetamise teema ole. Aga sundvent suurendab igal juhul elektrikulu ja sa pead lõpuks sellise võimaluse leidma, kus makstav summa väga närviliseks ei tee. Kui aga ikkagi ventika kasuks otsustad siis ära unusta sinna filtreid panna. See leeber mis seal läbi käib jääb igale poole kinni ja filtritega peaks ta siis enamvähem ühes kohas olema. Ilmselt on veel mingeid "pisiasju" mille unustamisel on pärast jama rohkem kui vaja.
Viimati muutis dumbuser, 14 Nov 2008, 09:04, muudetud 1 kord kokku.
Vasta