kuidas oleks parem paigaldada?

jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

kuidas oleks parem paigaldada?

Lugemata postitus Postitas jörm »

küsimus: majale plaanis teha paar suurt akent (a la maast laeni). kas oleks mõistlik selliste akende alune pind (tasapind millele siis akna raam toetada) põrandaga ühele tasapinnale jätta või tuleks aknaga kõrgemalt/madalamalt alustada? Pean silmas just hilisemat viimistlust, soojustust plekkide panekut ..

või on mingeid kavalamaid lahendeid selliste vitriin tüüpi akende (mitte avatavad) paigaldamiseks?
erikvukk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 15 Aug 2008, 18:59

Re: kuidas oleks parem paigaldada?

Lugemata postitus Postitas erikvukk »

Kergitaks põrandast üles min. 20-50 senti.Soojustuse,plekkide jne. suhtes teeb asja lihtsamaks.
Kuidas asi arhitektuurselt ja üldplaanis välja nägema hakkab tuleb muidugi läbi mängida.
Suured klaaspinnad tahavad ka meie kliimas ka mingit küttekeha ligi saada ja ilmselt veel
mõnesid asjaolusid tuleks arvesse võtta.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kuidas oleks parem paigaldada?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mul jäi (jääb) nati rohkem kui ühe ploki kõrguse jagu ehk siis põrandapinnast ca 25-30cm.
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: kuidas oleks parem paigaldada?

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

Mina olen pannud 5 aastat vasta põrandat igas suuruses aknaid ja lükanduksi .Ei ole ma veel kuulnud ,et midagi oleks valesti ,kõigile olen soovitanud aknad tellida sama kõrged kui uksed jääb ilus efekt .pleki paned ikka nagu aknale pannakse .
Ainus miinus asja juures on see kui majaümber on muld see pritsib vihmaga aknad mustaks .
Lõpuks ikkagi enda otsuatada kuidas paigaldad ja kui suure akna raatsid osta. Edu paigaldusel.
Vasta