aknad helikindlamaks
-
- külaline
aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas Ene »
Uues majas tavalised plastikpakettaknad, aga kuna on sisehoov ja inimeste jutt kajab, siis eriti häiriv öösiti. Lugesin kuskilt, et kui panna selline pakett, et välimine klaas on 6 ja sisemine 4 mm, et pidi kõige parem olema. Kas kellelgi on kogemusi? Ja kas on õige, et tervet paketti ei pea vahetama, et saab vahetada ka ainult välimist klaasi?
- Hiid
- Ehituspenskar
- Postitusi: 4388
- Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
- Asukoht: Tartu
- On tänanud: 105 korda
- On tänatud: 84 korda
Re: aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas Hiid »
ei soovita seda juttu, mida naised saunas räägivad , väga tõsiselt võtta.Ene kirjutas:Uues majas tavalised plastikpakettaknad, aga kuna on sisehoov ja inimeste jutt kajab, siis eriti häiriv öösiti. Lugesin kuskilt, et kui panna selline pakett, et välimine klaas on 6 ja sisemine 4 mm, et pidi kõige parem olema. Kas kellelgi on kogemusi? Ja kas on õige, et tervet paketti ei pea vahetama, et saab vahetada ka ainult välimist klaasi?
Kui hetkel on paketivalem 4+4, siis 4+6 oleks vähe parem küll, aga mitte märgatavalt. Ainult välimist klaasi ei saa vahetada. Saab paketi lõhki lõigata ja vahetada teise klaasi välja, aga selle otstarbekus on imeväike. Pealegi maksab see samapalju, kui uue paketi tellimine.
Kõige suurema efekti annab kolmekordne pakett. 4+4+4 siis akna puhul. Palju aga numbrites see dB muudab, paraku ei tea.

-
- külaline
Re: aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas Ene »
No vat just kolmekordne pakett olevat praktiliselt sama helikindlusega ehk siis kahekordsel 4+4 on 30 see tugevus, mis ta kinni peab ja kolmekordsel kuni 32, aga erineva paksusega klaasidel kuni 34. Vahe on väike jah ja sellepärast lootsingi, et ehk kellelgi on kogemusi, sest paketi vahetus on küllaltki kallis.
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 276
- Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31
Re: aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »
Mõni aasta tagasi sai seda helikindluse teemat uuritud ja lõpuks sai korterisse 6+4 pakett. Selline pakett elimineerib myra paremini, sest erineva paksusega klaasid võnguvad erinevatel sagedustel, mis on heli summutamise seisukohast hea. Eriti hea oleks arvatavasti panna 8+6+4 pakett, aga see on liialt raske ja kallis.
Viimati muutis Kylaline kylast, 09 Sept 2008, 15:32, muudetud 1 kord kokku.
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 237
- Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
- Asukoht: Harjumaa
- On tänatud: 2 korda
- Kontakt:
Re: aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas OJV »
Kahjuks on kõik olmemüra tasemel korteriakende helikindlamaks muutmise meetodid ebaproportsionaalselt kallid, kui aknad juba ees on.
Helikindla akna saame, kui klaasidel on erinevad paksused ja mida paksemad, seda parem. Ja kui veel täitsa viimast võtta, siis ei tohiks klaasid omavahel paralleelsed olla. Kahjuks ei tea kes selle viimase tingimusega hakkama saaks.
Helikindla akna saame, kui klaasidel on erinevad paksused ja mida paksemad, seda parem. Ja kui veel täitsa viimast võtta, siis ei tohiks klaasid omavahel paralleelsed olla. Kahjuks ei tea kes selle viimase tingimusega hakkama saaks.
-
- külaline
Re: aknad helikindlamaks
Lugemata postitus Postitas Ene »
Kõik on õige, aga kui ikka 6.korrusle üles kostab öösel jutt, siis on ju jama. MIna elan 1. korrusel, aga tundub, et üleval kajab kuidagi rohkemgi, häiriv muidugi kõigile, kellel aknad maja ette on. Möödunud aastal ööbisin Prantsusmaal Nizzas lennujaama kõrval hotellis. Telef aku sai tühjaks ja ei saanud äratust hommikuks panna, lootsin lennukite mürale. Kui õigest ajast 15min hiljem ärkasime ja välja vaatasime, siis lennukid tõesti tõusid, aga nagu purilennukid. Muidugi olid selle hotelli aknad 2 kahekordset pakettakent ja vahe oli ka päris suur, muidugi ei tea klaasi paksust, aga toimisid.
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring