Vana maakivivundamendi soojustus

answer
külaline

Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas answer »

Küsimus seisneb selles, et on renoveerimisjärgus 100 aastat vana maakivi ait. Keldrikorrust ei tule ja hetkel on planeeritud sisemine sokli soojustus 15cm polüesterplaat 1m sügavuseni. Kas on vajalik ja põhjendatud soojustada sokkel väljast (kas siis vertikaal või horisontaalplaatidega? Muidugi ei ole vundament teab mis sirge ja vertikaalne soojustamine on tugevalt raskendatud. Ja kas oleks vaja panna hüdroisolatsioon, kui põrandapind on välismaapinnast kõrgemal?

Tänan!
Heints
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Heints »

Tere.
Maakivi vundamenti ei ole mõtet soojustada ei seest ega väljast.
Silwer
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 21 Jaan 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Silwer »

Miks mitte?
Heints
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Heints »

Tere.
Sellepärast,et vundamendi soojustus ilma hüdroisolatsioonita ei toimi.Nii lihtne ongi.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas murmet »

Heints kirjutas:Tere.
Sellepärast,et vundamendi soojustus ilma hüdroisolatsioonita ei toimi.Nii lihtne ongi.
Vaidlen tohutult vastu-soojusjuhtivusnäitajad on väga vähe sõltuvad hydrost. Vastasel juhul võõpaksid vist enamus uusehitiste omanikest oma katusealuse laepinna hydroga üle ja kokkuhoitud finantside eest laseks naabriga piirnevale aiale paigaldada müratõkke
Külaline
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas oskab keegi öelda kuidas viimistlade maakivist vundamenti väljas, mingid karkassi sinna ju ehitada ei saa, vundament ulatub maapinnast 20cm kõrgusele
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Miks klassikaline vahtplast ei sobi koos krohvimisega?
Külaline
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Miks klassikaline vahtplast ei sobi koos krohvimisega?
Mõtlesin et paneks mingi plaadi peale, nagu näiteks kivex pakub. Kuid kuidas seda plaati sinna kinni saada, kas mingit extra tugevat segu pole millega ta sinna kinni liimida?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Poes müüa kõiksugu kinnitusvahendeid, segusi ja mida iganes. Kõik tuntud vundamendi soojustamise viisid sobivad. Ma ei näe rohkem probleemi, kui valida sobiv välja ja tööle asuda.
Külaline
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga mis vahet on kas on tegemist vana maakivist vundamendiga või uue xxx vundamendiga. Mina isiklikult ei kõhkleks vundamenti soojustamast. Muinsuskaitse võib agaruses(ogaruses) ainult takistada.
Kogu asja mõte on lihtsas füüsikas - niiskus liigub sooja poolt külma poole. ST soojustatud sokkel ei niisku ja ei külmu talvel läbi.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kalvis kirjutas:Poes müüa kõiksugu kinnitusvahendeid, segusi ja mida iganes. Kõik tuntud vundamendi soojustamise viisid sobivad. Ma ei näe rohkem probleemi, kui valida sobiv välja ja tööle asuda.
Siin ei tasu küll külalisel kõike neid uskuda kes antud küsimuses probleeme ei näe. Isegi külalise küsimus looduskivi katmine vundamendil-soklil millegi "paremaga" ei vääriks seda karistust. Ekh mõtleks ja uuriks seda asja veel haritumate inimeste käest?
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Külaline kirjutas:Aga mis vahet on kas on tegemist vana maakivist vundamendiga või uue xxx vundamendiga. Mina isiklikult ei kõhkleks vundamenti soojustamast. Muinsuskaitse võib agaruses(ogaruses) ainult takistada.
Kogu asja mõte on lihtsas füüsikas - niiskus liigub sooja poolt külma poole. ST soojustatud sokkel ei niisku ja ei külmu talvel läbi.
Võin teile kinnitada, et Muinsuskaitse pole antud küsimuse agar ega ogar ja laseb antud küsimustes just füüsikutel sõna võtta. Viiteid pole raske leida!
Iga ehitus on norm iseendale.
Külaline
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

(restauraatorile) Kui juba märkusi teed siis ka viita konkreetselt. Mina ei ela internetis, satun siia ikka väga harva. Mina soojustaks igasuguse vundamendi meie kliimavööndis - olgu ta uus või vana .
Külaline
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Egas minagi seda interneti asja eriti ei tunne, parem on ikka paberkandjatelt infi otsida.

http://www.muinas.ee/4667

Midagi leiab kahtlemata nendest infovoldikutest, eriti tasusuks lisamaterjalidega tutvuda. Selles voldikus Vundament ja sokkel, mis on mul paberkandjal olemas, olen mitmesse kohta punasega kirjutanud: eksitav. Tavaliselt on nad lasknud ikka oma kokku kirjutatud üllitised vastava ala esindajatel üle kontrollida, aga ehk loen ise sealt välja seda mida seal tegelikult pole!?

Restauraator
205d
külaline

Re: Vana maakivivundamendi soojustus

Lugemata postitus Postitas 205d »

Kas on tegemist üleni maakivist aidaga või ainult maakivist vundamendiga palkidest aidaga. Kuigi ega mõlemal juhul ma vundamendi soojustamisel mingit mõtet ei näe. Sellised vanad hooned tuleks väljast jätta nii nagu nad on, lihtsalt korralikult ära renoveerida. Lisaks veel niipalju, et need vanad vundamendid maa sees on suured kivid, millele täidis vahele visatud ning mingit head pinda seal ei ole, kuhu midagi kleepida. Aga kui on tõsine tahtmine eluhooneks teha ja korralikult ära soojustada, siis maakivist hoone puhul on ainuõigeks korralikuks lahenduseks teine sein sisse ehitada , õigesti soojustada ning jätta õhuvahe maakiviseina vahele. Kuna tavaliselt tehti need hooned küllaltki suured, siis ruumipuudust ei tohiks tekkida. Ainuke asi, et ilus maakivisein jääb siis kaetuks seest poolt.
Vasta