Drenaaz

roller
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Jaan 2006, 21:57

Drenaaz

Lugemata postitus Postitas roller »

Oskab keegi aidata majale drenaazi tegemise teemal.
Kas on mõtet jamada drenaazi tegemisega, kui kraavid kuhu dreeni vesi juhtida puuduvad, kanalisse ka ei või lasta.
Tegemist on savi pinnasega.
Milline võik olla õige lahendus sel puhul. Pinnast on peal ca 30-40 cm. Projekti järgi tõstame veidi 20 cm. Kas savi pinnase puhul ilma drenaazita on karta vihma ajal uppumisi.
tänud ette vastajaile.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Vihma ajal vast ei ole niipalju(kui just pangest ei kalla)Sa peaksid ehk rohkem teadma seda kuda on seal kevadeti olukord?
Iga ehitus on norm iseendale.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuna tegemist on savi pinnasega,mis pole just parimate dreenimisomadustega siis vee majast eemal hoidmisega peaks tegelema.Aga siin oleks vaja mingi spetsi või analoogse kogemusega inimest.Drenaaž ei pruugi jääda ainult Sinu problemiks,kuna on oht et Sinu drenaaži hakkab valguma vett ka naabrite kruntidelt kui neil drenaaž puudub,sest kraave ju pole.Kogu asi vajub vett täis ja kuhu edasi.Mingi rumal variant oleks ajada maasse paar suurt kaevurõngast, mis ulatuks mingi dreeniva kihini(liiv,kruus jne) ja ehitada ainult vihmavee jaoks kinnine süsteem s.t. maja nurkadesse kinnised kaevud kuhu lased vihmavee torustikust vee.Kaevud on omavahel kanalitorudega ühendatud ja ühest läheb toru lõpuks alt lahtisesse kaevu.Kogu küsimus on selles et kas vihmavee jaoks sellist tööd tasub ette võtta kui Sa ei tea kas tulevikus Sinu ümbrusesse mingi kraav või drenaaž üldse tuleb ja kui palju vett suudab see alt lahtine kaev vastu võtta ja masse imendada enne kui vesi sissevoolu toruni ulatub.See oli lihtsalt idee,pole vaja ironiseerima hakata.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Savipinnasel on vihma ajal karta uppumist. Seega pead igal juhul tegema efektiivse vihmavee äravoolu.
Kui keldri puhul pole kuhugi vett loomulikul viisil juhtida siis igal juhul tuleb sulle sinna keldrisse vett. Seega pead paigutama pumba ja selle vee juhtima ikkagi piisavalt kaugele majast.
Virgo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mär 2006, 09:13
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virgo »

Vastates otse kergitatud küsimusele, siis savipinnasele ei ole vaja ehitada mingit drenaazi, kui probleem seisneb ainult vihmavetes. Tekita ümber hoone korraliku kaldega (10-15%) pandus ca meetri laiuselt.
Külaline
jakob
külaline

Lugemata postitus Postitas jakob »

Tere!

Mis materiali kihtidest pandus tuleb ehitada (kild, liiv, kruus, maakivid)?

parimat
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Drenaaz

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Tõstan vana teemat. Olen sama küsimuse juures. Oleks vaja maja juurest vihmaveerennidest tulev vesi eemale juhtida. Üks mõte oli juhtida maa-aluste torudega tänavale, aga seda vist ei või teha. Teine variant, mida pakuti, on see, et kaevata iga katuselt tuleva vihmaveetoru juurde maa alla (50 cm sügavusele umbes) kallakuga mitme meetrine toru (a'la 5 või enam meetrit), millel on augud sees. Selle kaudu peaks nagu siis katuselt tulev vihmavesi maa sisse imbuma. On sellist kogemust kellelgi? Teisest küljest, mul on tegemist savika pinnasega, kardan, et ei imendu nii hästi kui vaja ja hakkab uputama.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Drenaaz

Lugemata postitus Postitas Chef »

vihmavesi tuleb ära juhtida vihmaveesüsteemiga, mis ühendatakse sadevee kanalisatsiooniga kui viimane puudub, tuleb loominguliselt ja ol.ol. võimalustega asi lahendada.
drenaaž on pinnasevee tõrjumiseks.
Vasta