Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Tühi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mai 2008, 19:27

Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas Tühi »

Tervist. Olen siin alles uus. Kuna sain hiljuti eramaja omanikuks siis on nüüd kuhu enda vaba aeg ning raha matta. Probleem on aga selles, et kuna maja on pikalt seisnud, on seetõttu kõik võssa kasvanud ning kole (näeb välja nagu a-sotsiaalide paradiis). Mul on hoovis üks suurem kuur, ca 10m pikk ning u 3m lai, puidust, igati ära vajunud ning lagunenud. Tema sisuks on aga enamasti ka küttematerjal, ehk igasugune puumaterjal. Ei ole saetud puud vaid seal on kõike, puuklotse, saetud puid kui ka saetud laudu ja värki. Tahan kogu selle kuuri maha lammutada ning sellest kõigest kolast lahti saada. Olen lähituttavatele pakkunud, et äkki kellegil küttematerjali vaja, kuid ei midagi. Ja kui keegi isegi tahab, siis niivõrd väikeses koguses, et mulle jääb ikka peaaegu kõik alles. Aga mida sellega kõigega peale hakata ? Kuna maja omanikuks sain niivõrd hiljuti ning niivõrd äkki, siis hetkel pole ühtegi vaba senti sellejaoks, et näiteks kogu kola prügimäele viia. Nemad tahavad seal ju raha. Aga kas on äkki ettevõtteid, isikuid kes pidevalt ostavadki kokku või viivad aitähi eest minema selle mida teistel vaja pole ? Peenema pudi ma mõtlesin pinnasele täiteks panna - peenem puu sodi ja pudi alla, muld peale, küll see puu seal all ära kõduneb. Lisaks mõned kivid ja vanad tellised kõige sügavamale. Aga see täitmine pole hetkel tähtis. Tähtsam on sellest kuurist võimalikult odavalt lahti saada. Lisaks on veel 2 kuuri hoovis millest vaja samamoodi lahti saada, nind ka nende sisuks on enamasti küttematerjal. :(
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

ega muud varianti pole kui konteiner ning prügimägi. Arvan, et keegi ei tule sul seda kütet/prahti sinna nii sama sorteerima ning koristama.
female
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mär 2008, 10:46

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas female »

Tere,

2 nädalat tagasi lammutasin oma külilivajunud puukuuri, sisuks samuti küttematerjal, mille kavatsen talvel küttematerjalina ka ära kasutada. Osa lammutusmaterjali läheb ehitusmaterjalina uuesti kasutusse (uus kuur on peaaegu juba püsti).
Soovitan niipalju kui võimalik ikkagi taaskasutada, sest seda sodi ja prahti ei taha keegi muu kui ikkagi prügila. Ragn-Sellsist tellisin 14 m3 konteineri, lisaks muu ehitusrämpsuga tuli kokku 2 kaalutonni ning konteineri edasi-tagasitranspordi peale kokku tuli 4000 prügikulusid.
Edu ning varu raha ja kannatust!
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Ca 40 päeva pärast on jaanipäev. Tee sest risust jaanituli! :good: Sugulased, sõbrad ka külla, ja pidu missugune. :clapping:
Muidugi krundi suurus peab seda võimaldama!
külaline 818
külaline

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas külaline 818 »

Mina sain puidurämpsu hakkepuidu tegijatele anda. Toodi tasuta konteiner ja viidi ka tasuta ära.
Ja ega raha ka ei makstud. Üle 60m3 rämpsu oli.
Tühi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mai 2008, 19:27

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas Tühi »

Ega polegi tähtis, et minule selle eest makstaks, piisab kui öeldakse aitäh ja asi jalust ära viiakse. Eks peab siis uurima hakkepuidu tegijate käest ja tõesti, jaanipäev ka tulekul. Pakkusin vanematele küttematerjaliks aga neil juba seda niipalju kogutud et ruumiga kitsas käes, samas endal läheb kogu maja lammutamisele tulevikus nii et omal pole kütta midagi. Endale ladustada ka ei soovi, et äkki kunagi vaja - plaanin järgmiseks aastaks kogu krundi siledaks lükata, et tulevikus kõik nullist teha. Hetkel 1870aastatel eitatid maja mis 2005a jaanuari tormi ajal kõvasti kahjustada sai, pole enam päästa midagi. Arvatavasti on vamm ka sees :(
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 796
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Mida teha kola, prahi ja ehitusjäätmetega

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Kaugel see küttematerjal asub?Küttematerjali võiksin ka mina tasuta ära viia,kui pole kaugel.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Vasta