Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

xyz
külaline

Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas xyz »

:wave:

Mis silikon lasta sissepoole akna ja seinavahelisse nurka (värvitud kips ja plastaken).
Ja kuidas oleks kõige puhtam töövõte?
Kas sedasi: tõmban teibi nurka, jätan paar mm vahet ning siis surun silikoni näpuga nurka ja kohe teip maha? Või on mingit muud varianti pakkuda?
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Proovi akrüüli.
Ma ei ole ehitusspets...!
zyx
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas zyx »

Sinu vastusest pole mulle kahjuks mitte mingit kasu.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas cartman »

esitex mix seda silli sinna lasta tahad, vävi alla? Kui värvi alla siis akryyli ikka.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
zyx
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas zyx »

Kes ütles, et värvi alla?
Vaja nurka silikoon lasta ja kõik. Milline mark ja kuidas oleks hea lasta? - On see siis nii raske küsimus?
Soovitage mõnda muud kohta kust asja uurida, sest selle foorumi abiga ei saagi ma muidu oma ehitust valmis.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

proovi teha nii:tõmba maalriteip hästi sirgelt äärtesse.Nüüd võta oma silikooni pudeli otsik ja lõika sellel nati viltuselt ots ära ja siis pigista parajalt osavalt ja ühe pika tõmbega sinna nurka seda silikooni.Nüüd tõmba puhta märja sõrmega see nurk ühe tõmbega ilusaks ja eemalda teibid ettevaatlikult.Vot mina teen nii tavaliselt.Katseta enne kindlasti kui võimalik kellegi teise korteris :roll: enne kui enda oma teed.Silikooni või akrüüli või mida sa veel võiks tahta-saad kaubandusvõrgust :hello:
Viimati muutis zoja uba, 07 Veebr 2008, 16:12, muudetud 1 kord kokku.
zyx
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas zyx »

Tänud.
Eks seda silikooni uurib ehituspoest.
xyz
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas xyz »

Leidsin ise ka kena vastuse oma küsimusele
http://www.knauf.ee/?id=425
vanakala
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas vanakala »

mina vastust ei näinud.....
pane sanitaarsilikon mis päikese ja hallitus kindel.
paigaldust aga raske soovitada. teipides jäävad pärast silikoni randid kui teibi eemaldad. tuleb lihtsalt lasta sobilik kogus. alus pind puhasta korralikult ja kuivata. siis lased sobiva koguse silikoni ja pritsid üle seebiveega siis võtad jäätisepulga võio elektrikaabli valge isolatsiooni ja tõmbad sellega laiali. mina kasutan laiali tõmbamiseks näppe.
Kasutaja avatar
saepuruplaat
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:35
Asukoht: objektil

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas saepuruplaat »

vanakala kirjutas:mina vastust ei näinud.....
pane sanitaarsilikon mis päikese ja hallitus kindel.
paigaldust aga raske soovitada. teipides jäävad pärast silikoni randid kui teibi eemaldad. tuleb lihtsalt lasta sobilik kogus. alus pind puhasta korralikult ja kuivata. siis lased sobiva koguse silikoni ja pritsid üle seebiveega siis võtad jäätisepulga võio elektrikaabli valge isolatsiooni ja tõmbad sellega laiali. mina kasutan laiali tõmbamiseks näppe.
teipides võivad jääda silikooniservad üles piiluma, kui teibi ära tõmbad, aga need saab ka üsna hõlpsasti maha siluda, võta fairy, kasta näpud sisse ja tõmba kergelt üle. poes müüakse ka spetsiaalseid silikoonitõmbamisliipe, aga need suht mõttetud.
Puust ajud, kuldsed käed.
harry
külaline

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas harry »

ńäpu ja fairiga jääb jummala tipp-topp :thumbsup:
lennin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Veebr 2005, 10:06
Asukoht: rakvere

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas lennin »

töötasin pikka aega akna paigaldajana kui põsed olid paigas lasime põse ja akna nurka niivähe akrüüli terves akna pikkuses te kui hakkasid näpuga seda ülalt alla tõmbama siis ei tohi akrüül näpu kõrvalt välja tulla ja kui hakkabki tulema siis pühi kuskile kaltsu ja lase edasi kui akrüül lastud siis alles värv kuna vastupidi tehes määrdub akrüül aknaid pestes- eri koostised. aga akrüül võib olla ka kõige odavam nendel vahet ei ole
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Minu arust lastakse tänapäeval silikoon ilma maalriteibita. Kõigepealt lastakse silikoon nurka, siis pritsitakse pihustiga silikoonile ja selle ümbrusesse vett ning siis tõmmatakse nurk näiteks jäätisepulgaga siledaks. Vee mõte on see,et kui tõmbad pulgaga üleliigset silikooni ära, siis üleliigne silikoon ei haaku seinale kui sein on märg. Pärast lapiga kuivatad ettevaatlikult seina ära ja peakski olema kogu moos. Mõni proff võiks kommenteerida,et kas tehakse nii.....
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Mis silikon ning kuidas lasta akna ja seina nurka

Lugemata postitus Postitas ats »

Silikooniga on selline asi ,et sinna peale värv ei jää.Esialgu tore,aga kui tekib vajadus värvi uuendada,siis vaid võimalus akrüüliga üle teha,nii et ring täis. :banghead: .hiljuti oli töömaa,kus ukseliistude ja seinavaheline pragu oli silikooniga vormistatud.Aitas ainult üle akrüülimine,et värv nakkuks.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
Vasta