kas võib teha nii?

alvars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Mär 2008, 06:49

kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas alvars »

Praegu on tõrvapapp vastu laudist ja kohe tõrvapapi peal eterniit.Nüüd vaja eterniit välja vahetada.Kas me võiks teha nii et paneme laudisele uue tõrvapapi millele kohe ka eterniit(ilma uue roovituseta ja ilma tuulutusvaheta siis).Katuse alla tulevad toad ka.
Aitäh.
Külaline
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Laudisele tuuletõke, siis hingav aluskate, roovitus, eterniit, siis on :thumbsup:
Kui katuse alla toad tulevad, siis peab olema toas korralik vent, kuna katus ei hinga, ei tohiks panna aurutõket, sel juhul võib kogu soojustus ummuksisse jääda.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Külaline kirjutas:Laudisele tuuletõke, siis hingav aluskate, roovitus, eterniit, siis on :thumbsup:
Kui katuse alla toad tulevad, siis peab olema toas korralik vent, kuna katus ei hinga, ei tohiks panna aurutõket, sel juhul võib kogu soojustus ummuksisse jääda.
Kas siin räägitakse nüüd tõsimeeli oma teadmistest või käib küsija pilkamine meskit moodi :scratch:
vmb
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas vmb »

Olen seekod "ponkskariga" päri - milleks kirjutada, kui teemat ei valda. Äkki mõni lihtsameelne jääbki uskuma ja teeb selliste näpunäidete järgi miskit valmis. Ka teistes teemades on kohutavalt palju igasugu huupiarvamisi ( armatuur taldmikus, hüdroisolatsioon, soojustus jne. jne.praktiliselt igas teemas.) See ei ole ennustusvõistlus, et kes palju pakub. Kirjutada tasuks, kui asi kindlalt selge ja soovitavalt viidata kust andmed pärit või kust tarkust juurde lugeda. Et nüüd küsimuse kohta polegi mul midagi, siis annangi viite lingile kustkaudu edasi sebides leiab peaegu kõik vajaliku katustest: http://www.katuseportaal.ee/esileht.htm
http://www.ehitusinfo.ee/index.php?katused
Külaline
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

http://www.katuseabc.ee/est/artiklid
Viimane artikkel kirjeldab esimest kommi. Ons see siis vale?
vmb
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas vmb »

Artikkel kirjeldab peaegu eimest varianti aga tilk tõrva rikub meepoti, nii võib juhtuda ka selle näitega. Mina küll pead pakule ei paneks, et nii toimib, pigem ei.
Külaline
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mismoodi siis õige on? Üks artikkel ütleb, et tee nii, teine artikkel ütleb, et tee naa.
Kus on TÕDE :?:
taastaja
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Mina ei saa siin aru milles üldse küsimus? Ikka võib ju ka praegu nii teha, kuigi ruberoid ja tõrvapapp on erinevad tooted. Siis on teil seal all ikka täislaudis?(muidu papp vajub ka nii 5cm vahest ajaga läbi) Katusetubade ehitades on vaja katus nn külmaks jätta e see eeldab head õhuliikumist täislaudise all.

Muidugi võib probleemiks kujuneda eterniidi kinnitused, mis paraku vigastavad ruberoidi pinda ja eriti ohtlikuks võib see kujuneda siis, kui soojustamiseks on kasutatud niiskust mittesiduvat materjale. See on nüüd teoreetiline tuletis, paktikas pea siis juba eterniit kuskilt täiega läbi laskma, et tõsine probleem tekiks.
aga....?
külaline

Re: kas võib teha nii?

Lugemata postitus Postitas aga....? »

Miks sa kivi ei pane. Mina endale küll panin. Eterniidi asemel. Nagu raadiost kuula on Est-Steini kivi praegu miski hea hinnaga saada ka.
Minuarvates mõistlikum variant
Vasta