MIRIDONi tehniku visiit

saunad, santehnika, boilerid jne
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 3 korda

MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

Võttes arvesse suht aktiivset müügitööd (iga kuu helistatakse), millega mulle "iga-aastast MIRIDONI tehniku visiiti" kaela määratakse, on mulle mulje jäänud, et tegemist on mingi võrkturunduse laadse tegevusega. Reaalselt tuleb tehnik kohale, seisab 15 minti regeneraatori juures, teeb sellele läbipesu ja esitab arve ~130€ (sisaldab mh kummalisi ridu nagu "transport" - 20€ jms.).

On kellelgi kogemusi - teil käib sama asi? Läbipesu saan ju ise ka teha, soola tünni kallata samuti. Miks see nii tihe tehniku visiit vajalik on?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 12028
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 378 korda
On tänatud: 420 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Algaja_nr.287 kirjutas: 02 Mai 2025, 15:06 Miks see nii tihe tehniku visiit vajalik on?
Stabiilse sissetuleku tekitamiseks. ;)
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5538
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 106 korda
On tänatud: 268 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas ping »

Algaja_nr.287 kirjutas: 02 Mai 2025, 15:06 ... Reaalselt tuleb tehnik kohale, seisab 15 minti regeneraatori juures, teeb sellele läbipesu ja esitab arve ~130€ ...
Spetsialisti tülitamine on alati maksnud ja kui võrrelda seda näiteks hamba väljatõmbamise hinnaga, siis ei olegi vist väga palju, kui arvestada ka maksudeks kuluvat osa (60%?)?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vko
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 295
Liitunud: 20 Veebr 2024, 13:15
On tänatud: 8 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas Vko »

Selleks et spetsialistil 15 minutiga olukorrast ja võimalikest probleemidest selge pilt ees oleks, tuleb aastaid kogemusi omandada. Suvaline töll võib 2 tundi ka seal vahtida ja tähele panemist väärivaid detaile mitte märgata.
Tegu on vist veepehmendajaga, äkki tehakse kontrolli käigus ka veeproov?
Miks "Transport" kummaline on, ega sa oma autoga teda kohale ei too ju? Samuti ei toimu su juurde sõit tehniku vabast, tasustamata ajast. :scratch:
Keegi ei sunni korra aastas kontrolli/hooldust tellima, ei veetöötlusseadme ega enamasti ka muude asjade puhul (isiklik auto, soojuspump) kui seadustega määratud kohustused kõrvale jätta (korstna pühkimine...), vabalt võid lasta asjal töötada seni kuni töötab ja siis osta uus. :roll:
rst
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 373
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 16 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas rst »

Huvitav, et kui minul käib sama ettevõtte tehnik veepehmendus seadme hooldus tegemas, siis selleks kulub alati ca 1,5h.
Alati on võetud sedme klapide osa lahti, puhastatud ja määritud määrdega. See järel läbipesu. Koha peal veeproovi tegemine ning vajadusel sättete muutmine.
aero
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2059
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 82 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas aero »

rst kirjutas: 05 Mai 2025, 13:09 Huvitav, et kui minul käib sama ettevõtte tehnik veepehmendus seadme hooldus tegemas, siis selleks kulub alati ca 1,5h.
Alati on võetud sedme klapide osa lahti, puhastatud ja määritud määrdega. See järel läbipesu. Koha peal veeproovi tegemine ning vajadusel sättete muutmine.
Kas tal on mingi analoogne vidin? https://www.amazon.com/s?k=Drinking+Wat ... Caps%2C313
Vko
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 295
Liitunud: 20 Veebr 2024, 13:15
On tänatud: 8 korda

Re: MIRIDONi tehniku visiit

Lugemata postitus Postitas Vko »

Veepehmendajaid on ka üsna erineva ehitusega. Omade tüüpvigadega ja eripäradega, mida ja kuidas kontrollida ning testida. Mõnedel on detaile, mida tasuks määrida, mõnedel ei ole.
Kareduse testimiseks tavaliselt kasutatakse midagi sellist: https://www.onninen.ee/uws-vee-kareduse ... h/p/DFL670
Vasta