Rõhutaks ka seda, et pinnavesi püsib väga kõrgel maja ümber, tollel küljel kevadel ikka "lirtsub" korralikult. Mingit drenaazi pole, lihtsat võimalust rajamiseks pole, nii on 70 aastat seal olnud, olgu ka edasipidi. Suvilahooajal on hea ja kuiv. Maja teises küljes (seal ei lirtsu kevadel) on 20 aastat tagasi valatud veidi väiksem tükk ukse ette, kruusa peale, ilma armatuurita, mõistagi hulk mõrasid sees aga muidu tasane, püsib, ei sega miskit seal.
Mõõdud - ca 2.2*3.6 m. Savine pinnas tuleb ca 80 cm sügavusel. Nüüd rumalaid küsimusi (esikusse sai kunagi valatud betooni, aga seal oli lihtsam/loogilisem kõik).
1. Kui sügavalt lahti vaja kaevata pinnas?
2. Kas kõige alla killustik (või kruus)? Mis paksuses?
3. Sinna peale liiv? Mis paksuses?
4. Killustiku/kruusa/tihendamine - kas vaja võtta pinnasetihendaja appi? Kas selle majandamisega saab üks inimene hakkama (sh kärult maha/peale)?
5. Peno - kas vajalik sellises olukorras? Mis paksuses?
6. Kui peno - siis peno peale kile?
7. Armatuur - mis jämedusega, mis kõrgusele?
8. Betoon ise - kui paks kiht vajalik? Mis parameetritega? Kas rendist võetud lihtsa segumasinaga saab 1 inimene ühe päevaga selle koguse muretult valatud?
9. Maja vundamendist tuleb valatav osa eraldada? Betooni servalindiga?
10. Trepp ukse alla - ei taha mõeldagi sellele, kas on halb mõte valada see plaat ära ja alles siis mõtiskleda trepi osas edasi?
11. Mis jäi küsimata?

Aitäh!