Tere!
Küsimus suurele (ja targemale) ringile: millega oleks paslik kütte korterit Põhja-Tallinna puumaja korteris, ca 30m2.
Hetkel on korteris pliit (pole kõige mõnusam sellega kütta, sest talvel toasooja saamine võtab tunde aega) aga on olemas ka gaasiküttele ülemineku valmidus - gaasimõõtja köögis olemas. Samas on gaas tänapäeval väga ebakindel valik ning ma pole veendunud, et on arukas n ca 5000 eurist investeeringut teha ning ühel päeval avastada, et kütmine kallim kui elektriga.
Kas on veel mingeid alternatiive või väga polegi?
Tänan ette.
R.
Põhja-Tallinna puumaja korter
küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 5525
- Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
- On tänanud: 106 korda
- On tänatud: 267 korda
Re: Põhja-Tallinna puumaja korter
Lugemata postitus Postitas ping »
Millest see 5000eur hind võiks koosnema 30m2 korteris?rgz kirjutas: 06 Mai 2024, 12:06 ... - gaasimõõtja köögis olemas. ...
... on arukas n ca 5000 eurist investeeringut teha ... ?
Kui Truma gaasiahi kütab õhukese soojustusega autoelamut, siis nii väikse korteri peaks ka soojas hoidma.
https://www.truma.com/products/heating- ... ma-s-3004/
https://www.auto24.ee/clients/acc/used/ ... roup_id=35
https://www.google.com/search?q=truma+3 ... s-wiz-serp

Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 11214
- Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 316 korda
Re: Põhja-Tallinna puumaja korter
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Gaasikütteseadeks piisab kõige väiksema võimsusega kütteseadmest ja need ei ole kallid. Kas aga kütta tasub tuleb teha gaasikütte kWh tasuvusarvutus. Kui see on elektrist odavam, tasub isegi plaanida.
Üks alternatiiv on õhksoojuspump. Kuid sel pead uurima kas majaomanik lubab SP seinale kinnitada, ei ole need kooskõlastused kerged tulema.
Üks alternatiiv on õhksoojuspump. Kuid sel pead uurima kas majaomanik lubab SP seinale kinnitada, ei ole need kooskõlastused kerged tulema.
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Põhja-Tallinna puumaja korter
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Kaks küsimust. Üks viisakas, millele võiks vastata ja teine ebaviisakas, millele vastamine ei ole kohustuslik. Esimene küsimus- kas korter on sinu isiklik? Kui jah, siis miks ostsid endale sinu jaoks nii ebamugava küttesüsteemiga korteri? Teine küsimus- kui ei ole sinu korteriomand, siis miks ei otsi soodsamat üürivarianti?rgz kirjutas: 06 Mai 2024, 12:06 Hetkel on korteris pliit (pole kõige mõnusam sellega kütta, sest talvel toasooja saamine võtab tunde aega) aga on olemas ka gaasiküttele ülemineku valmidus - gaasimõõtja köögis olemas. Samas on gaas tänapäeval väga ebakindel valik ning ma pole veendunud, et on arukas n ca 5000 eurist investeeringut teha ning ühel päeval avastada, et kütmine kallim kui elektriga.
Tegelikult on kolmas küsimus kah, aga sellele vihjas juba kasutaja ping ehk kus kuradi kohast sa leidsid nii kalli(5000€) gaasil küttesüsteemi? Äkki saaks teistele hoiatuseks viite?
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

Re: Põhja-Tallinna puumaja korter
Lugemata postitus Postitas sko1984 »
Kunagi sai paigaldatud 30 ruuduse korterisse gaasiküte katla. See oli üks odavamaid lahendusi. Teistel firmadel oli veel kallim. Siia muidugi lisandusid veel igasuguste ametnike tasud mis pea noogutuse eest võtsid 200-300 euri. Ütleks nii, et praeguste hindadega tuleks küll üle 5 tonni.rgz kirjutas: 06 Mai 2024, 12:06 Tegelikult on kolmas küsimus kah, aga sellele vihjas juba kasutaja ping ehk kus kuradi kohast sa leidsid nii kalli(5000€) gaasil küttesüsteemi? Äkki saaks teistele hoiatuseks viite?
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring