Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

rst kirjutas: 04 Apr 2024, 10:40 Üritage nüüd antud vallaametniku vaatevinklist ka asja vaadata.
Kas teie oleksite õnnelik, kui teie töökoormus on suur ja siis tuleb mõni kinnistu omanik kes soovib, et teda hakatakse nõustama ja õpetama, kuidas ikkagi ehitusprojekti koostada?

Ehitusprojekt PEAB vastama nendele nõuetle:
https://www.riigiteataja.ee/akt/105072023292

Kui ise ei oska projekti sellises mahus koostada, siis tuleb antud töö tellida. See, et mingi teise valla ehitusnõunik ei järgi seadust (ei nõua kõike vajaliku ehitusloa taotluse mahus) ei ole nüüd küll argument.

Niikaua kui enda aega ei väärtusta ja meeldib vallaametnikega suhelda ning nende aega veeta (ta ei saa oma tööd teha ja teisi ehituslube menetleda), siis anna aga minna.

PS! Kui sa ei soovi, et sinu ehitusloaga tegeleb kohalik omavallavalitus, siis ehitusloa taotluse sisse andmisel oleks võinud ju panna menetlejaks "Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Amet".
Ei ole minul mitte mingit soovi, et keegi vaataks mu koostatud vigasele projektile läbi sõrmede. Kui on vaja ja peab sisaldama siis projekt seda ka sisaldab. Kuid kui nõuded on alusetud siis jääb mulle üheselt mulje, et ametnik vaatab asja sellise pilguga, et krt praegu on palju asju vaja kooskõlastada, saadan osad projektid kiirkorras tagasi, saab laua puhtamaks ning on võimalik keskenduda olulisemale. Võin sulle võrdluseks tuua veel näite, et ennem projekteerimistingimuste väljastamist üritati minule pähe määrida detailplaneeringu koostamise vajadust. See soov kadus peale suhtlust vallaga ning asemele tekkisid projekteerimistingimused.
Kui sa nüüd tõsimeeli arvad, et üritan vallaametniku kallist aega kulutada eneseharimise eesmärgil siis olgu nii. Kirjade järgi on meil ju veel jätkuvalt vaba maa ning igal inimesel õigus oma arvamusele.
Loodetavasti toob selguse majja järgmine kontakt vallaga.
Torutööd Tartus 56 932 898
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Rst-le küsimus:
Palun vasta, miks sa väitsid, et TTJA menetleb eraiaisiku majaprojekti?
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas A23 »

rst kirjutas: 04 Apr 2024, 10:40 Üritage nüüd antud vallaametniku vaatevinklist ka asja vaadata.
Kas teie oleksite õnnelik, kui teie töökoormus on suur ja siis tuleb mõni kinnistu omanik kes soovib, et teda hakatakse nõustama ja õpetama, kuidas ikkagi ehitusprojekti koostada?

Ehitusprojekt PEAB vastama nendele nõuetle:
https://www.riigiteataja.ee/akt/105072023292

Kui ise ei oska projekti sellises mahus koostada, siis tuleb antud töö tellida. See, et mingi teise valla ehitusnõunik ei järgi seadust (ei nõua kõike vajaliku ehitusloa taotluse mahus) ei ole nüüd küll argument.

Niikaua kui enda aega ei väärtusta ja meeldib vallaametnikega suhelda ning nende aega veeta (ta ei saa oma tööd teha ja teisi ehituslube menetleda), siis anna aga minna.

PS! Kui sa ei soovi, et sinu ehitusloaga tegeleb kohalik omavallavalitus, siis ehitusloa taotluse sisse andmisel oleks võinud ju panna menetlejaks "Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Amet".
@Rst, probleem ju selles ongi, et esitatakse nõudeid, mis ei ole vastavas projektistaadiumis kohustuslikud!
(Vt Pika loetelu esitatud nõuetest)
Mul ka alguses esitati (vast oldi harjunud pro projekteerijate projektides nägema) mõningaid lisasoove, mis said aga ülaltoodud dokumendile viidates tühistatud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas suvaline »

rst postitusel on kahjuks siiski ka sisu.
Makske ära 25.- ja küsige projekteerimistingimused. KOV teeb teie eest töö ära. Lisaks aitate nii ka kõiki projekteerijaid.
Üldiselt kogemused näitavad, et mõnikord ongi kasulik ehitusministrid külastada, sest siis saab aru, kuidas tema aju töötab. Mõni neist ju vaatab ainult sisukorda ja kui tuttavaid ka alapeatükke ei näe siis copy/paste juba varem ette valmistatud "keeldumise põhjused" failist.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

suvaline kirjutas: 04 Apr 2024, 15:01 Makske ära 25.- ja küsige projekteerimistingimused.
Ei ole alati nii lihtne.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

PT ei puuduta projekti vormistamist, millest hetkel jutt.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas A23 »

suvaline kirjutas: 04 Apr 2024, 15:01 rst postitusel on kahjuks siiski ka sisu.
Makske ära 25.- ja küsige projekteerimistingimused. KOV teeb teie eest töö ära. Lisaks aitate nii ka kõiki projekteerijaid.
Üldiselt kogemused näitavad, et mõnikord ongi kasulik ehitusministrid külastada, sest siis saab aru, kuidas tema aju töötab. Mõni neist ju vaatab ainult sisukorda ja kui tuttavaid ka alapeatükke ei näe siis copy/paste juba varem ette valmistatud "keeldumise põhjused" failist.
Minu kogemus näitab, et projekteerimistingimused tulevadki sellised nagu ise ette pakud. Maja suurus, paiknemine jms. Kui just mingite piirangutega konflikti ei lähe.
Meenus veel, et töökaaslasel hakati projekti puhul katuse kalde osas nurisema, aga kuna soovitud kalle oli projekteerimistingimustes varem kinnitatud, siis see päästis :-)
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kõigile korraga ehk siis RaJy, kunn24, A23
Ka projekteerimistingimusi peab "oskama" küsida. Selleks on haridusega ja kogemusega inimesed.
Sellist asja, et PT tulevadki sellised, mida ise pakud? Lubage naerda! Eestlase parim toit on teine eestlane, Jaanipäeval on selleks naabrid oma ehitistega eriti magus söök.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas A23 »

suvaline kirjutas: 04 Apr 2024, 16:55 Kõigile korraga ehk siis RaJy, kunn24, A23
Ka projekteerimistingimusi peab "oskama" küsida. Selleks on haridusega ja kogemusega inimesed.
Sellist asja, et PT tulevadki sellised, mida ise pakud? Lubage naerda! Eestlase parim toit on teine eestlane, Jaanipäeval on selleks naabrid oma ehitistega eriti magus söök.
Sain küll tingimused nagu ise ette andsin. Ja andsin ikka paraja varuga, veits üle võlli ka. Mingit eelnevat kogemust konkreetses teemas polnud.
Aga tiheasustusalal vast nii libedalt ei läheks.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Prill »

rst kirjutas: 04 Apr 2024, 10:40 Üritage nüüd antud vallaametniku vaatevinklist ka asja vaadata.
Kas teie oleksite õnnelik, kui teie töökoormus on suur ja siis tuleb mõni kinnistu omanik kes soovib, et teda hakatakse nõustama ja õpetama, kuidas ikkagi ehitusprojekti koostada?
Eks see ongi filosoofiline küsimus, kas riik/valitsejad ja selle institutsioonid/ametnikud eksisteerivad rahva teenimiseks või rahvas vajalik riigi eksistentsiks ja ülalpidamiseks :)

Eeldaks, et ametnik on kodaniku teenistuses, aitamaks ka rumalaid, saamatuid, mittearusaajaid ja teisi hädalisi.
Isegi õiguskantsler on ametkonda noominud, kus liiga palju on õiguskantslerini jõudnud lugusid, kus piltlikult ametnikud menetlevad kodaniku oma kabinetist välja - ehk kohati pingutatakse märkimisväärselt, et inimene ei tüütaks ja ideaalis ei tuleks tagasi tüütama, uhatakse täie bürokraatia ja kantseliidi rangusega, inimlikkus ja sisuline kodaniku abistamine ei huvita kedagi.

Suures pildis Eesti riik on valmis saanud ja heal järjel, regulatsioone tuleb kamaluga, bürokraatia paisub kenasti ja valitsemine on ületanud nähtamatu piiri, kus valitsejad ei karda enam rahvast. Saabus see koroonaga, kus riik sai voli end kehtestada, ja ennäe inimesed saab käsu ja sunniga panna mööda riigi tahtmist käima. Oli vist isegi juhus, kus terviseameti miski vestides ja maskides eriüksus käis kohti ja kodusid kontrollimas, kui oli kahtlus, kas epidemoloogia/karantiini nõudeid on rikutud.
Permanentse julgeolekukriisi valguses ei ole enam vaja küsidagi, kõik rangus ja maksutõsusud on õigustatud ja vajalikud. Kes kobiseb, selle kohta leiame midagi ikka - bürokraatilises ülereguleeritud riigis ei suuda keegi kõiki nõudeid täita, ehk kõik me oleme eos süüdi ja käime mööda seinaääri ja väldime võimude vaatevälja sattumast.

Teine bürokraatiat võimendav nüanss on e-riik oma lõputute andmebaasidega, kus enam ametnik laua taga väga ei saagi hinnata mis paber toimiku vahele ja millest võib mööda vaadata. Ekraanitäite viisi lahtrid ootavad täitmist ja programme ei lase edasi, kui midagi on puudu. Ehk kui vanasti "küla ehitusminister" võis mõistlik mees olla ja hindas mis paberid on olulised ja ei teinud numbrit kui mõni mitteoluline paber kaustast puudu oli, eriti kui teemaks-eesmärgiks kausta arhiveerimine, kümnenditeks kuskile tolmu koguma, siis e-ajastul võib kõik 30 seaduses nõutavat lahtrit ekraanile manada ja oodata sinna materjali - midagi ei tohi puudu jääda. Lisaks kui vanasti keegi väga ilmasasjata arhiivisügavustesse huvi pärast sukelduda ei viitsinud, võib täna pea kes tahes arvutist päringu teha ja "kontrollida" kas kõik on ikka korrektne, ja sellest tuleneb ka ametniku vastutus, kes ei taha, et tema peale osutataks, miks on midagi puudu või ebapädevat läbi lastud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Minu kogemustest erinevate vallaametnikega läheks issandapäike enne looja kui kogu loo jutustatud saaks ja ma ei ole eriti vana. Kui aega oleks siis võiks sellest raamatu kirjutada. Sealjuures väärib märkimist, et valdav enamus kogemustest on positiivsed.
Viimati muutis RaJy, 04 Apr 2024, 18:47, muudetud 2 korda kokku.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas A23 »

Prill kirjutas: 04 Apr 2024, 17:58
rst kirjutas: 04 Apr 2024, 10:40 Üritage nüüd antud vallaametniku vaatevinklist ka asja vaadata.
Kas teie oleksite õnnelik, kui teie töökoormus on suur ja siis tuleb mõni kinnistu omanik kes soovib, et teda hakatakse nõustama ja õpetama, kuidas ikkagi ehitusprojekti koostada?
Eks see ongi filosoofiline küsimus, kas riik/valitsejad ja selle institutsioonid/ametnikud eksisteerivad rahva teenimiseks või rahvas vajalik riigi eksistentsiks ja ülalpidamiseks :)
...
Samasorti retooriline küsimus nagu kas kool on laste või õpetajate jaoks, kas tervishoiuasutus on selle töötajate või klientide jaoks. ;-)

Aga tasakaaluks - omal pigem positiivsed kogemused. Lisanõuded, mis esitati, olid asjakohased ja mõned mis ei olnud, neist sai ka erilise vaevata üle. Ja abi oli ka, nii KOV kui EHR poolt. (EHR mõni funktsioon ei ole eriti kasutajasõbralikult ja intuitiivselt üles ehitatud, sealne tugiisik oli sellega üpris kursis)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10858
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui meie KOV ehitusministrist rääkida, siis ainult postiivset rääkida, aga kui KOV-st üldiselt, siis seoses nende tegemata jätmises prügimajanduses, saadeti mulle politsei kaela nende tegemata töö pärast. Mis puutub EHR-i, siis mu direktor on suur sudokude huviline ja lahendaja ning arvatavasti seepärast sai iseseisvalt hakkama ka mõned aastad tagasi paigaldatud uue küttesüsteemi(ÕVSP) EHR-i registrisse kandmisega. ;)
Vasta