Betoonpõrandas praod

renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Peale põranda kuivamist on kohati 2cm laiused praod põrandasse tekkinud.
Põrand ilma armatuurita ja plastikkiuga valatud umbes 5cm paksuselt.
Kas oleks sobilik mingi isevalguvaga praod kinni lasta või peaks jootebetooni poole vaatama? Või on mingi muu materjal/tehnoloogia kuidas peaks pragudega tegelema?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kas oskate öelda, mis ime betooniga tegu? Kas kasutatud on kindlasti materjali, mis konkreetseks otstarbeks ette nähtud?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mõõtsid mingi mõõtevahendiga või silma järgi? 20 mm pragu betoonis ei kõla kuigi reaalselt - midagi peab ikka väga valesti tegema kui selline asi päriselt juhtus.
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Mis aluspind on?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Hiid »

üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna!
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Natukene sai mõõtühikuga mööda pandud :D . Tahtsin kirjutada 2mm.
porand5.JPG
porand4.JPG
Saan aru, et midagi katastroofilist ei ole, aga öösel oleks kergem magada kui teaks, et olen teinud kõik mis vaja ning pragu ei lähe suuremaks kui põrandale parkett liimitakse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renn431 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:48 Saan aru, et midagi katastroofilist ei ole, aga öösel oleks kergem magada kui teaks, et olen teinud kõik mis vaja ning pragu ei lähe suuremaks kui põrandale parkett liimitakse.
Selle rõhutud lause osa suhtes ise oleks veidi pessimistlik, kuid eks palju olene ka sellest, mis liimiga sa kavatsed parketti liimida. On olemas elastseid parketiliime, aga täpset toote nimetust ei oska öelda. Eks palju olene ka sellest, et kuidaspidi need praod parketi vuukide suhtes jäävad. Kui risti, siis ei ole hullu, aga kui pikki parketi vuuke, siis hiljem võib parketi vuukidesse väikse vahe sisse tõmmata. Aga jällegi- osad liimitavad parketid on kerge klikiga, osad mitte.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2024, 19:46
renn431 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:48 Saan aru, et midagi katastroofilist ei ole, aga öösel oleks kergem magada kui teaks, et olen teinud kõik mis vaja ning pragu ei lähe suuremaks kui põrandale parkett liimitakse.
Selle rõhutud lause osa suhtes ise oleks veidi pessimistlik, kuid eks palju olene ka sellest, mis liimiga sa kavatsed parketti liimida. ...
Liim võib ju vägev olla aga mis parkett see saab olema, sest kui 5cm paksuses betoonikihis on 2mm mõra, siis see on suure tõenäosusega betooni läbiv mõra ja siis jääbki ainult liimitud parkett põrandat koos hoidma.

Edasine sõltub sellest, et milline tuleb antud koha kasutuskoormus ja kas betooni all on ka elastne sammumüra summutav vahekiht või toetub betoon jäigale alusele?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Alumine pilt ütleb mulle, et sellised praod, sellises kohas pigem "klassika".
Ilmselgelt pole ka tegu elu-, ega magamistoa keset põrandat nähtavas asukohas. See tekkis kuivamisega seonduva mahukahanemise tulemusel. Need tekivadki esimeses järjekorras suhteliselt nõrgestatud kohtadesse.
Kui pole tegu veel lisaks mõne muu jama kokku langemisega, siis üldjuhul pole muretsemiseks põhjust.
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Valu on tehtud teisel korrusel 22mm OSB peale, millel on kile peal.
Ise arvan ka, et väga muretsema ei peaks aga kindluse mõttes mis võiks olla segu mis pragudesse panna, et parem uni tuleks? Või pigem ei tasuks hakata näppima ning oht on hullemaks teha?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Võibolla siis midagi sellist:
https://espak.ee/epood/toode/keemiline- ... 0sf-280ml/
Kontrollida, et toode sobiks betoonile.
Parema tulemuse saamiseks pragu V-kujuliselt pealt ketaslõikuriga laiendada, et liimmass saaks minna võimalikult alla välja. Toimida selle toote kasutusjuhendis olevaid instruktsioone järgides. See küll mõeldud ankrute liimimiseks, aga küllap töötab ka pragude kokku liimimisel.
Ilmselt vahelael betoon eelkõige parema helikindluse saavutamiseks. Praod muidugi helikindluse seisukohalt positiivsed ei ole.
Aga siis tuleks mõelda kompleksselt ka igasugu muude võimalike helisildade peale, näiteks läbiviigud, nende tihedus.
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas ATR »

Mul tekkisid samasugused praod, ise kahtlustasin, et ma ei kastnud kuivamisfaasis piisavalt (natukene, aga mitte päris voolikuga).

Mul on aga armatuuriga ja põrandaküttetorudega. Samas praod on väiksemad, vaevu nähtavad, aga siiski olemas.

Küsimus - kas sellised praod võivad olla deformeerinud minu põrandakütte torusid? Või on need piisavalt paindlikud? Vähemalt paigaldamise ajal väänatakse neid küll korralikult ja peavad vastu. Eeldan, et - võiks nagu korras siiski olla?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Betoonpõrandas praod

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

ATR kirjutas: 23 Apr 2024, 23:29 Mul tekkisid samasugused praod, ise kahtlustasin, et ma ei kastnud kuivamisfaasis piisavalt (natukene, aga mitte päris voolikuga).

Mul on aga armatuuriga ja põrandaküttetorudega. Samas praod on väiksemad, vaevu nähtavad, aga siiski olemas.

Küsimus - kas sellised praod võivad olla deformeerinud minu põrandakütte torusid? Või on need piisavalt paindlikud? Vähemalt paigaldamise ajal väänatakse neid küll korralikult ja peavad vastu. Eeldan, et - võiks nagu korras siiski olla?
Sa pole küll kirjutanud, kui paks betoonikiht, millised torud ja kui jäme armatuur su põrandas on, kuid julgeks küll arvata, et võid rahulik olla ja muretsemiseks pole erilist põhjust.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta