Hetkel on seinakihid seest välja järgmine:
- Kipsplaat
- Distantsliist
- Palk (tahutud, kandiline, u 150mm, all tamm, üleval kuusk)
- Tselluvill u. 110-170mm, märgpaigaldusega
- Tuuletõkkekangas
- Distantsliist
- Täispunnvoodrilaud
St. selgituseks, alustatud sai väljast uuendamist, et tutvuda maja palkosa tervisega, suvel sai mäda palk vahetatud ja sein soojustatud, peale uus fassaad. Kätte jõuab aeg, kus peaks seest asja korrektsemaks tegema, st. palgini puhtaks. Paar mõtet, mida olen ise mõelnud:
1. Kas sissepoole võib ka tselluvilla märjalt paigaldada? Mitte soojustuse eesmärgiga, vaid pigem selleks, et palgi varad/praod oleks ühtlaselt täidetud nii sees kui väljas, samuti lisab heliisolatsiooni mõttes väikese kasu juurde. Kihi paksust arvestasin distantsliistu jagu, st. 20-30mm, varade juures siis pisut rohkem.
2. Aurutõke - väidetakse ühte ja teistpidi, varasemates teemades otsides olen leidnud mitmeid arvamusi, aga päris ühest vastust justkui keegi välja öelda ei taha. Tselluvilla paigaldaja ütles, et otsest vajadust ei ole. Levinud on ka arvamus, et kui ei suuda 100% teha perfektselt, siis parem mitte teha. Kuidas on siis õige?
Kalkuleerisin ka varasematest teemadest läbi käinud kalkulaatoriga (https://www.ubakus.de/en/r-value-calculator/?) ja tekib küll kondensaat teatud tingimustel kirjeldatud seinakihtidega. Aurutõkke lisades probleem puudub. Samas, kui kuskil aurutõke kehvasti saab tehtud, siis tekib sinna kohta tõsisem niiske koht ja ilma aurutõkketa oleks võib-olla probleem väiksem? Teisalt, kui arvestada, et palksein ei ole kindlasti tihe ja varad saavad täidetud kohati ainult tselluvillaga/linatakuga, siis tekib kondensaati väga palju ja aurutõke oleks kindlasti vajalik? Lisan pildid alla:
Ideaaltingimustel, kui palk on 150mm paks ja vahesid ei oleks üldse:

Kui arvestada lihtsalt palgi paksuse asemel sama palju tselluvilla, aga sisse aurutõket ei pane:

Kuidas siis sellise seina puhul õigesti teha? Ikkagi korralik aurutõke?