Kuulratas

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas oskab keegi öelda, et kas meie kaubandusvõrgus on nähtud müügil selliseid kuulrattaid nagu viites. Ei pea olema täpselt sellised, vaid tööpõhimõte. https://www.ebay.com/itm/166438351993?_ ... %3A3458402
Asi selles, et direktor sunnib mind elutoas tegema värskendusremonti. Kui ülejäänud toas olevatele esemetele hakkab jõud peale, siis akvaariumi nihutamisega jään hätta. Arvan, et kaalub teine ligi 300kg(akvaariumi maht 240l+klaas+alumine kapp+filtrisüsteem) ja eriti tõsta ei kannata. Kui kõigepealt õhkpadjaga ühte ja pärast teist otsa veidi tõsta, saaks kuulratastega plaadi alla lükata ja siis hakkab ka minu jõud peale akvaariumi nihutamisele. ;)

Tänud ette!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 23 Dets 2023, 06:51 ... Arvan, et kaalub teine ligi 300kg(akvaariumi maht 240l+klaas+alumine kapp+filtrisüsteem) ja eriti tõsta ei kannata. Kui kõigepealt õhkpadjaga ühte ja pärast teist otsa veidi tõsta, saaks kuulratastega plaadi alla lükata ja siis hakkab ka minu jõud peale akvaariumi nihutamisele. ;)
...
Huvitav, et mida ütleb põrandakate selle peale kui kuuli väikse kontaktpinnaga tekitatakse punktkoormus 100kg/0,03cm2?
Pilt
Vanasti pandi teisaldamiseks kummuti jalgade alla sobiv tükk seakamarat.
Tänapäeval on võimalik valida kaasaegseid mööbli teisaldamise abivahendeid, mida müüakse poes:
https://www.google.com/search?q=m%C3%B6 ... X_enEE1028
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Noh, ega need praegusedki jalad eriti suure toetuspinnaga ei ole. ;) Ah, vana laminaat läheb nagunii äraviskamisele ja uus plastikust.
Jep, põhimõtteliselt neid alumisel pildil olevaid ma mõtlesingi, aga seni olin leidnud mingeid nökatseid, millel liiga väike kandejõud. Lisaks on pildil oleval rataste liikumine ainult ühes suunas, kuid viites ma midagi mind rahuldavat vist juba nägin. Eks sorin edasi.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Urmas, pealmine must plaat pöörleb 360 *.

Toomas.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Vanad eestlased kasutasid mööbli liigutamiseks kartuleid.
Lõikasid umbes sentimeetrised viilud ja panid jalgade alla.
See töötab ka tänapäeval, ega riku ei riku põrandat.
Mööbel oli siis raske ja päris puust.
Seakamaraga võibolla viksisid saapaid, siis kui hülgerasva polnud käepärast.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Ma ei tea akvaariumitest ega nende elajatest suurt muhvigi. Tavaline talupoja loogika ütleb, et seal vahetatakse vett, miks mitte veevahetuse aeg liigutada, kui see kaalub 50-60 kilo? Olles proff omal alal, ei tee sa seda remonti ju nädalaid? Selleks, et midagi soovitada, on infot liiga vähe raamistiku kohta, ise kasutan ca veerandtonniste koormate jaoks tavalisi mööblirattaid, kummeeritud kattega ja vineerist aluse küljes. Soojal ajal on mu "töökoopa" tugitool sellel alusel ja ise istudes julgen ka kaasa põlvele võtta, kogukaal ei jää suurt sinu akvaariumile alla.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 Ma ei tea akvaariumitest ega nende elajatest suurt muhvigi.
Meie midagi teame, sest need elajad on meil olnud juba 17 aastat.
Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 MTavaline talupoja loogika ütleb, et seal vahetatakse vett, miks mitte veevahetuse aeg liigutada, kui see kaalub 50-60 kilo?
Nagu sa lugesid, siis akvaarium on meil siiski 240l ja veevahetuse ajaks ei püüa me kalu kinni, vaid laseme vana vett välja max 2/3, et kalad ei jääks õhku ahmima.
Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 Selleks, et midagi soovitada, on infot liiga vähe raamistiku kohta, ise kasutan ca veerandtonniste koormate jaoks tavalisi mööblirattaid, kummeeritud kattega ja vineerist aluse küljes.
Kuna kogu kupatus( saepuruplaadist aluskapp) on siiski juba 17 aastat vana ja alumine plaat on aeg-ajalt ka vett saanud, siis ei tahaks asjale läheneda venelaste ütlemise stiilis ehk "sila jest, uma nje nado". ;) Sinu pakutava variandi puhul on vaja liiga palju tõsta ja sellepärast otsingi mingit madalamat nihutamise varianti. Eks me loomulikult laseme nihutamiseks akvaariumis vett veidi vähemaks, et liigutamisel üle ei loksuks.
Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 Olles proff omal alal, ei tee sa seda remonti ju nädalaid?
Nädalake läheb kohe kindlasti. Ei saa kõike korraga teha, sest ühes nurgas on suur rosellade puur ja teises mitte kõige väiksem amadiinide oma. Ehk kombineerimist ja peavalu jätkub. ;)
Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 Soojal ajal on mu "töökoopa" tugitool sellel alusel ja ise istudes julgen ka kaasa põlvele võtta, kogukaal ei jää suurt sinu akvaariumile alla.
Vau!!! On sul alles vägav tugitool ja teil mõlemil head hambad, et kahepeale sellist eluskaalu omada. ;)
Panen pildi nihutamist vajavast akvaariumist kah.
Akvaarium.jpg
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Jätan välja solvangu kehakaalu kohta, kui sul ei sobi tõsta 4-5cm, arusaadavad. Lahutad 240l -160l, jääb 80l. Üritasin vaid aidata, Jah, tugitool on tööruumis hea, kõige odavam, kunstnahast. Algselt küsitud kuul(laagreid) on nähtud meie kaubandusvõrgus, häid pühi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 20:14 Jätan välja solvangu kehakaalu kohta, ...
Hea kasutaja Alexy, sinu enda ja kaasa kehakaalu numbrit ei ennustanud mina, vaid tõid konkreetselt välja sina, et kaalute umbes samapalju kui meie akvaarium ...
Alexy kirjutas: 24 Dets 2023, 15:35 Soojal ajal on mu "töökoopa" tugitool sellel alusel ja ise istudes julgen ka kaasa põlvele võtta, kogukaal ei jää suurt sinu akvaariumile alla.
... ja nüüd solvud? :scratch: Ära siis ise kirjuta mitte kunagi seda, mille kohta sa ei soovi mitte kunagi kommentaare lugeda.
Häid jõule!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuulratas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tänan veelkord kõiki arvamuste eest ja sai ära ostetud komplekt kolmnurksel alusel(x4), millel kõik kolm ratast pöörlevad all sõltumatult.
Vasta