Planeedi Maa päästmine

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kohale tullakse hobustega?
Süüakse mahetoitu?
Lubage naerda :lol:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Krt - anekdoot anekdoodi otsa...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rannamees kirjutas: 14 Nov 2023, 14:41
Kohale tullakse hobustega?
Süüakse mahetoitu?
Lubage naerda :lol:
Üks hea kommentaar selle artikli kohta
Kohale lennatakse lennukitega, süüakse head-paremat, magatakse luksuslikult, sooja tehakse diisliga ja ..... arutatakse, kuidas kõik peavad oma tarbimist muutma. Peale seda makstakse kopsakat päevaraha ja minnakse sama teed mööda tagasi.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kütus on ikkagi rohekoššer, tsitaat:
Ürituse kommunikatsioonijuhi Paul Pihlaku sõnul kasutatakse NEXPO Tallinna pop-up-messiala telkide kütmiseks generaatoreid, mis töötavad 100% taastuvtoorainest valmistatud NESTE MY diiselkütusega. „Lisaks oleme panustanud kvaliteetsetele telkidele, millel on minimaalne soojuskadu ja tarbime üksnes rohesertifikaadiga elektrit,“ ütles Pihlak.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kurat, ma panen võõba ameti maha ja hakkan ka kliimaktivistiks. Saan rännata(mitte jala ega jalgrattaga) ringi mööda maailma, toidetakse, ööseks pannakse voodisse magama ja tekk ilusti peale. Kui ilusti palun, siis võib olla loetakse roheunemuinasjuttu elust-olust rohemaailmas. Ainuke, mida kahtlustan, et need rohemuinasjutud ei lõppe traditsiooniliste muinasjuttude sõnadega "... ja kui nad surnud ei ole, siis elavad siiani õnnelikult edasi", vaid "... ja nii nad välja suridki". ;)
Kommentaari idee sain siit
20-aastane kliimaaktivist Greta Thunberg on on oma noore ea kohta äärmiselt jõukas, Finty.com portaali sõnul on tema netoväärtus umbes 1 miljon dollarit.
https://www.tv3.ee/3-portaal/seltskond/ ... b-inimesi/
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ Urmas

Just...
Ja tegelikult peaks seda tegema KÕIK inimesed...
Te mõelge kui "roheliselt / kliimateadlikult jms" me siis elama hakkaksime...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Urmas kirjutas: 14 Nov 2023, 16:03 Kurat, ma panen võõba ameti maha ja hakkan ka kliimaktivistiks. Saan rännata(mitte jala ega jalgrattaga) ringi mööda maailma, ...
Ei ole see nii lihtne midagi..
USA-sse pead sõitma purjekaga... kuidas sul merehaigusekalduvustega on ?
(raamatupidaja võid küll lennukiga ette saata)


Aga suurema killavoori kaasavedamiseks saadi just vesinikurekka valmis:
https://www.pv-magazine.com/2023/11/14/ ... australia/
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Urmas kirjutas: 14 Nov 2023, 16:03 Kurat, ma panen võõba ameti maha ja hakkan ka kliimaktivistiks. Saan rännata(mitte jala ega jalgrattaga) ringi mööda maailma, toidetakse, ööseks pannakse voodisse magama ja tekk ilusti peale. Kui ilusti palun, siis võib olla loetakse roheunemuinasjuttu elust-olust rohemaailmas. Ainuke, mida kahtlustan, et need rohemuinasjutud ei lõppe traditsiooniliste muinasjuttude sõnadega "... ja kui nad surnud ei ole, siis elavad siiani õnnelikult edasi", vaid "... ja nii nad välja suridki". ;)
Kommentaari idee sain siit
20-aastane kliimaaktivist Greta Thunberg on on oma noore ea kohta äärmiselt jõukas, Finty.com portaali sõnul on tema netoväärtus umbes 1 miljon dollarit.
https://www.tv3.ee/3-portaal/seltskond/ ... b-inimesi/
Just käis uudistest läbi, et ainuüksi Kliimaministeeriumi seltskond on selle aasta esimese 9 kuuga suutud 500 000eur komandeeringukulusid tekitada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Vot nii peab "äri ajama"...

Saksa valitsus avalikustas ulatusliku päästepaketi roheinvesteeringute ettevõttele
Ettevõtte päästepakett ei piirdu ainult valitsuse panusega, kokku saab Siemens Energy laenude, investeeringute ja käendustena 15 miljardit eurot abi.
Lisaks saksa valitsusele panustavad ettevõtte päästmisse erapangad ja ettevõtte enamusosanik Siemens.

Päästepakett on võtmeolulisusega Saksa roheinvesteeringute hiiu tegevuse jätkamiseks.
Kokku plaanib ettevõte investeerida 110 miljardit eurot taastuvenergiaprojektidesse.
Kuid oktoobris selgus, et ettevõte on sattunud raskustesse pankade karmistatud laenutingimuste tõttu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 14 Nov 2023, 17:58 Ei ole see nii lihtne midagi..
USA-sse pead sõitma purjekaga... kuidas sul merehaigusekalduvustega on ?
Ei ole lihtne jah. Kõigepealt on mul vaja hankida endale veidi ullikese diagnoos. Eelmise riigikorra ajal oli see lihtne, maksid ja said, aga tänapäeval on neid komisjone ja arste liiga palju, kellele vaja maksta esialgu "omaosalusestt" ja hinnad on ka kalliks läinud. Riigikomisjonide kaudu saaks ullikest mängides odavamalt ja sama diagnoosi erapraksises olevate samade arstide vastuvõtuvisiit samas kabinetis maksab liiga palju, kuigi sama diagnoosi võiks saada loetud tundidega. Peab olema ikka vist sündinud ullike ning diagnoos tulenema "loomulikust intelligentsist". ;) Kas tänapäeval ei tehtagi merehaiguse kalduvustega tumeroheliste aktivistide jaoks "güroskoop"-tüüpi siseruumidega purjekaid? Miks keegi ei ole tulnud seni sellisele ideele? Annan tasuta ära. ;) Merehaigust ei ole põdenud, pidevate kõikumiste suhtes ükskõikne. Kõigele lisaks ei kuulu "merehaigus" ei meditsiini ega Tervisekassa mõistes töövõimet vähendavate diagnooside hulka ja püsivat indvaliidsust "merehaiguse" diagnoosiga ei saa.
Mis puutub raamatupidajasse, siis miks ma ei võiks üksi mööda ilma ringi rännata. Isegi ilma temata igav kindlasti ei hakka. Tänapäeval ei valmista mulle probleemi kanda nanotehnoloogial valmistatud prille, millele on kinnitatud kaks kaamerat- üks kaamera, millega saaksin oma raamatupidajale kogu aeg silma vaadata ja teine, mis näitab, et kui raske on kliimaaktivisti elu ja võidelda vastu ahvatlustele kui sind ümbritsevad kenad ajakirjanikud, kes tahavad pidevalt intervjuud saada. ;)

Oeh, ma saan vist selle kommentaari peale Ulli-Gretaga sama diagnoosi. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja veel:

Maailma suurim meretuuleparkide rajaja sattus raskustesse
Maailma suurim meretuuleparkide rajaja Taani energiaettevõte Ørsted sattus suurtesse raskustesse. Pärast USA suurimaks saama pidanud meretuulepargi projektist loobumist otsustas ettevõtte tegevjuht vallandada mitu juhatuse liiget.

Ørsted on Taani riigi enamusosalusega energiaettevõte. Viimastel aastatel suutis Ørsted ennast ümber kujundada taastuvenergiaettevõtteks. Veel mõned aastad tagasi tegutses ettevõte valdavalt fossiilkütuste turul.

Ometi sattus ettevõte sel aastal suurtesse raskustesse. Novembri alguses otsustas Ørsted loobuda kahest hiiglaslikust meretuulepargi projektist New Jersey osariigis.

Projektid Ocean Wind 1 ja 2 pidid saama suurimateks USA meretuuleparkideks. Koos projektidest loobumisega kaotas ettevõte 5,6 miljardit dollarit ehk umbes 5,16 miljardit eurot.

Järgmine tagasilöök tuli selle nädala esmaspäeval, kui ettevõte teatas oma taandumisest ka Norra meretuuleparkide projektidest.

Küsimärgi all on ka Ørstedi meretuuleparkide arendus Põhjamerel Saksamaa ranniku lähedal. Ettevõte peab otsustama aasta lõpuks, kas jätkata selle projektiga.

Majanduslike raskuste ja arendusmahtude vähendamise tõttu langes Ørstedi aktsiahind selle aasta jooksul ligi 55 protsenti.

Reitinguagentuur S&P teatas nende teadete valguses, et see võib vähendada Ørstedi krediidireitingut ning muutis reitingu väljavaate negatiivseks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja veel:

Pensioni rohefondide sära on tuhmunud

LHV aktiivselt juhitavad pensionifondid Roheline ja Roheline Pluss on pärast särtsakat starti viimasel ajal indeksifondidele alla jäänud.


Kokkuvõtte / järeldused teeb igaüks ise...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Biojäätmetega seoses tuli eile meelde, et selle teemaga peaks tegelema, et mitte juurde maksta. Helistasin vastavale KOV ametnikule ja teatasin, et majapidamises biojäätmeid üle ei jää kuna on kanad kes söövad ära absoluutselt kõik mis üle jääb. Veel mainisin, et võin ju moe pärast selle kompostri aianurka osta/teha ja pildi teha kui väga vaja. Ametnik oli mõistlik ja ütles, et pole mul midagi rohkemat vaja kui kanu pean ja tegi vastava märke süsteemi
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1187
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

RaJy kirjutas: 14 Nov 2023, 22:06Ametnik oli mõistlik ja ütles, et pole mul midagi rohkemat vaja kui kanu pean ja tegi vastava märke süsteemi
Mainisin seda võimalust mitu lk tagasi.

Üldisem küsimus, et kas ametnik saab üldse mõistlik olla?
Olen huvitavat fenomeni täheldanud, kus inimesel on kõik on kõige hullemas korras, ametnikud lollid jne, aga seda kuni linnaviletsuses võim vahetub. Peaaegu üleöö saavad kõik asjad paremaks, samad ametnikud mõistlikumaks jne. Kes oskab seda selgitada?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küsimus val-le / kuidas kommenteerid seda:
Ühtlasi näib "uue mudeli" eelduseks olevat absurdi valdkonda kuuluv mõttevälgatus, et inimesed keskmiselt rahulduvad kesisema eluga, sest eesmärk on õilis ja õige.
Kui kõik on nõus, et pikas perspektiivis tuleb loodust säästa, siis praktikas ja demokraatlikus ühiskonnakorralduses ei ole lühikeses perspektiivis seda (peaaegu) mitte keegi nõus iseenda heaolu arvel tegema.
Räägivad inimesed kellega peaks tuttav olema iga vähegi majandusest huvitatud inimene...

PS
Ja mina vähemalt tunnistan seda avalikult...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

val kirjutas: 15 Nov 2023, 08:10
RaJy kirjutas: 14 Nov 2023, 22:06Ametnik oli mõistlik ja ütles, et pole mul midagi rohkemat vaja kui kanu pean ja tegi vastava märke süsteemi
Mainisin seda võimalust mitu lk tagasi.

Üldisem küsimus, et kas ametnik saab üldse mõistlik olla?
Olen huvitavat fenomeni täheldanud, kus inimesel on kõik on kõige hullemas korras, ametnikud lollid jne, aga seda kuni linnaviletsuses võim vahetub. Peaaegu üleöö saavad kõik asjad paremaks, samad ametnikud mõistlikumaks jne. Kes oskab seda selgitada?
Mis võimalusele sa viitasid? Et peab lootma sellele, et mõni ametnik on nõus seadust rikkuma? :roll:

Mina ei ole väga pidanud omavalitsustega suhtlema, küll aga olen täheldanud huvitavat fenomeni, kus teatud seltskond uhhuusid kiidab takka iga ülevalt tulevat jaburust, peaasi, et oleks rohelises kastmes.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1187
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

pancho villa kirjutas: 15 Nov 2023, 11:14 Mina ei ole väga pidanud omavalitsustega suhtlema, küll aga olen täheldanud huvitavat fenomeni, kus teatud seltskond uhhuusid kiidab takka iga ülevalt tulevat jaburust, peaasi, et oleks rohelises kastmes.
Ja siis on seltskond uhuutajaid, kelle jaoks on kogu maailm hukas kuni ise võimule saamise hetkeni.
Sinu teemas arvan jätkuvalt, et meil on ja jääb alati olema lolle §-e, aga oluline on võimalus neist üle saada ja RaJy näide viitab, et vastav seaduslik võimalus on olemas.

Xxx111, mis kommentaari ootad, kui sind niikuinii ei huvita? Ei viitsi otsida, aga teema alguses need juba läbi käinud asjad. Inimene on väga paindlik loom, kes võib end nt surnuks uskuda ilma, et tal päriselt surmatõbi küljes oleks. Kui in usub, siis on ta kindlasti valmis üldise heaolu arvel isiklikus heaolus järgi andma, aga kõik oleneb nendest nüanssidest, mis ta usku loovad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val

Mõtlesin, et kommenteerid majandusinimeste juttu nö "roheliselt" seisukohalt...
Sinu väide ju on, et "enamus" on kõigega nõus...
Majandusinimesed oma teadmiste baasilt väidavad, et see on ABSURD...
Aga las ta olla...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

val kirjutas: 15 Nov 2023, 08:10
RaJy kirjutas: 14 Nov 2023, 22:06Ametnik oli mõistlik ja ütles, et pole mul midagi rohkemat vaja kui kanu pean ja tegi vastava märke süsteemi
Mainisin seda võimalust mitu lk tagasi.

Üldisem küsimus, et kas ametnik saab üldse mõistlik olla?
Olen huvitavat fenomeni täheldanud, kus inimesel on kõik on kõige hullemas korras, ametnikud lollid jne, aga seda kuni linnaviletsuses võim vahetub. Peaaegu üleöö saavad kõik asjad paremaks, samad ametnikud mõistlikumaks jne. Kes oskab seda selgitada?
Mul on sõber kellel kaks kinnisvara (elukohta) teises maakonnas ja mõlemad kohad eri omavalitsustes - ta pidi kirjalikud avaldused tegema ja kompostri pildi lisama ja seda mõlemale kinnistule eraldi. Minul piisas telefonikõnest - jään ikkagi seisukohale, et minu puhul oli tegemist väga mõistliku ametnikuga
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

val kirjutas: 15 Nov 2023, 17:17
Ja siis on seltskond uhuutajaid, kelle jaoks on kogu maailm hukas kuni ise võimule saamise hetkeni.
Sinu teemas arvan jätkuvalt, et meil on ja jääb alati olema lolle §-e, aga oluline on võimalus neist üle saada ja RaJy näide viitab, et vastav seaduslik võimalus on olemas.
Järjekordne katse musta valgeks või siis pigem roheliseks rääkida. "Võimalus neist üle saada" on reaalselt kas ametniku vabatahtlik või altkäemaksu abil toime pandud seaduserikkumine. Piinlikult rumal.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

pancho villa kirjutas: 15 Nov 2023, 20:44
Järjekordne katse musta valgeks või siis pigem roheliseks rääkida. "Võimalus neist üle saada" on reaalselt kas ametniku vabatahtlik või altkäemaksu abil toime pandud seaduserikkumine. Piinlikult rumal.
Ei pruugi alati olla seaduserikkumine - teatud asjades on ametnikul õigus ka ise otsustada. Ja nüüd tulebki mängu see, et kui palju see ametnik tahab norida - või kui vabad käed mingi konkreetne õigusakt talle annab. Mul isiklikust kogemusest päris palju näiteid (nii negatiivseid kui positiivseid) viimastest ja ka varasematest aastatest olemas. Õnneks on siiani kõik lõppenud positiivselt ja altkäemaksu pole KOV ametnikule kunagi maksnud.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1187
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

pancho villa kirjutas: 15 Nov 2023, 20:44 Järjekordne katse musta valgeks või siis pigem roheliseks rääkida. "Võimalus neist üle saada" on reaalselt kas ametniku vabatahtlik või altkäemaksu abil toime pandud seaduserikkumine. Piinlikult rumal.
Näed tonti seal, kus seda ei ole. Seadus ja määrus nagu nt valla jäätmehoolduseeskiri reguleerivad alati üljuhtumeid ja kvaliteetse akti korral sätestavad, kuidas käib konkreetselt sind puudutava otsuse (üksikakti) menetlus ning milline on sealjuures kaalutlusruum ehk siis milliseid tingimusi saab ametnik arvesse võtta. Võrdle nt Tallinna ja Saaremaa jäätmehoolduseeskirju ja näed ise, et lahtiselt kompostimine ei ole Tln-s üldse lubatud ning köögi- ja sööklajäätmete tekkekohal kompostimiseks annab loa komisjon. Saaremaal võid väljaspoolt Kuressaare linna ja alevikke neid ka lahtiselt kompostida kui on täidetud § 28 lg 6 tingimused. Täiesti erinevad tingimused ja ametniku kaalutlusruum. Muidugi on halava kvaliteediga regulatsioone ja piiratud ametnikke, aga siis võta jurist appi. Elu ei ole must-valge.
Viimati muutis val, 15 Nov 2023, 22:54, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Elu ei ole must-valge
Kuidas siis nii...
Planeedi "päästmiseks" on ju vaid 1 tee...
See on ju Sinu mõttekäik / ma ei mõelnud seda välja...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1187
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 15 Nov 2023, 22:54 Planeedi "päästmiseks" on ju vaid 1 tee...
See on ju Sinu mõttekäik / ma ei mõelnud seda välja...
Loed mõtteid või on sul viide, kus seda väitnud olen? Ei üht ega teist - seda oligi arvata.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val

Terve see teema on täis Sinu postitusi mis seda kinnitavad...
Vasta